۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
کد خبر: ۷۱۷۳۹۴
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پیامی:

آشنایی نسل جوان با سختی های آزادگان در اسارت بر دوش ما است

آشنایی نسل جوان با سختی های آزادگان در اسارت بر دوش ما است
حجت الاسلام والمسلمین ربانی در پیامی تصریح کرد: امروز وظیفه آشنا کردن نسل جوان با خون دلهایی که آزادگان، در راه استقلال و آزادی این مرز و بوم متحمل شدند بر دوش ما است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی پیامی را به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی ایران صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

در تقویم مناسبت های انقلاب، بیست و ششم مرداد ماه، یادآور بازگشت افتخارآمیز آزادگانِ دلاور به ایرانِ اسلامی است.

یک سال پس از ارتحال ملکوتی امام امّت رضوان الله علیه در سال ۱۳۶۹، رزمندگانِ عزیزی که سال های متمادی، اسیر پنجه های رژیم دژخیم بعث بودند و آرزوی دیدار و ملاقات با پیر و مقتدایشان را در سر داشتند، قدم به خاک میهن نهادند و مشتاقانه به دیدار امام بزرگواری رفتند که می فرمود: «اگر روزی اسراء برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آن ها برسانید و بگوئید: خمینی در فکرتان بود»؛ اما این دیدار هیچگاه محقّق نشد و به بیعتی افتخار آمیز با مقام معظم رهبری تبدیل گشت.

بیست و ششم مرداد ماه در حقیقت، دلاوری هایِ بزرگ مردانی که با تأسی از مکتب عاشوراییِ سیدالشهدا علیه السلام، پرچم دفاع از انقلاب اسلامی را در جبهه های نبرد به اهتزاز درآوردند و پس از آزادی از بند اسارت، زینبی وار، به جهاد فرهنگی و جهاد تبیین پرداختند را در خاطره ها زنده می کند.

همان عزیزانی که رهبر بزرگوار انقلاب در تجلیل از جایگاه آنان فرمود: «صبر و استقامتِ شما به اسلام آبرو بخشید، شماها ده سال، هشت سال کمتر یا بیشتر سخت ترین دوران را گذراندید. جوانی و زندگی باطراوتِ دوران شباب را در راه خدا دادید، اما ضرر نکردید؛ چون با خدا معامله کردید. صبر و استقامت شما، به اسلام آبرو بخشید. خانواده های شما با صبرِ خود، اسلام را روسفید کردند و به نظام و جمهوری اسلامی آبرو دادند».

امروز مائیم و آزادگانی که خود کتاب هایی گویا از انبوه خاطرات سال های اسارت خود هستند و وظیفه آشنا کردنِ نسل چهارم و پنجم انقلاب، با مرارت ها و خون دل هایی که این مجاهدان، در راه استقلال و آزادی این مرز و بوم، متحمل شدند.

اینجانب، این روز به یادماندنی و غرورآفرین را به همه آزادگانِ گرانقدر، خصوصاََ جهادگرانی که در سنگر جهاد سازندگی، به درجه آزادگی رسیدند، تبریک عرض می نمایم و توفیق روزافزون را برای یکایک این عزیزان، از خداوند متعال، مسئلت دارم.

ارسال نظرات