۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹
کد خبر: ۷۲۳۳۹۳
پ
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان عنوان کرد؛
حجت الاسلام اخوان صباغ گفت: قدرت دین و استدلال شریعت آنقدر بالا و اثرگذار است که با کار رسانه ای درست، می توانیم کار آفندی هم انجام بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در اولین نشست کارشناسان روابط عمومی ادارات تبلیغات اسلامی استان، توجه به قابلیت های مهم رسانه به عنوان یک ابزار مهم فرهنگی در مقابله با دشمن تأکید کرد و اظهار داشت: ما رسما در یک جنگ ترکیبی هستیم.  هم پدافندی و هم آفندی... اما آنچه در این میان مهم است این نکته است که قدرت دین و استدلال در شریعت آنقدر بالا و اثر گذار است که با فعالیت رسانه ای صحیح نه تنها مشکلی در پاسخگویی به شبهات نداریم بلکه می توانیم کار آفندی هم انجام بدهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به فرمایش مقام معظم رهبری، یکی از مهمترین رویش های انقلاب اسلامی است که باید به رسالت خویش عمل کند لذا به این فرمایش رهبری معظم انقلاب امیدواریم و باید تلاش کنیم رسانه انقلاب اسلامی و رسانه جبهه انقلاب در جامعه حاکم شود تا قدرت لازم برای مبارزه ای پیروزمندانه در برابر دشمن فراهم شود. انتظار فرمانده میدان مبارزه با استکبار از افسران جنگ نرم در سازمان تبلیغات اسلامی بسیار فراتر از آن چیزی است که فعلا با آن روبرو هستیم.

این مقام مسئول، همت و اراده قوی را مهمترین اهرم قدرت انسانها معرفی کرد و بیان داشت: بحمدالله ما در بین جوانان این مرز و بوم از ظرفیت ها و توانمندی های بسیار خوبی برخوردار هستیم که قطعا همت بلندی در به ثمر نشاندن اهداف و آرمان های نظام مقدس اسلامی دارند. الگوی ما در کار و فعالیت شهید قاسم سلیمانی است که به فرمایش رهبر معظم انقلاب؛ قاسم سلیمانی یک مکتب است. حاج قاسم سلیمانی هیچگاه منتظر امکانات نمی ماند و تنها به تکلیف خود تمرکز داشت و همین امر او را از دیگر مسئولان و بلکه از دیگر خواص و شهدا متمایز می کند.

وی افزود: بهترین دفاع در فضای رسانه، حمله است. نگاه ما در فضای رسانه هم تهاجمی است و هم دفاع ... لذا با تمام ایمان در این خط که خط عقیده و ایمان راستین است در برابر دشمن خواهیم ایستاد. هم به شبهات پاسخ می دهیم و هم در جهت تولید علم و بصیرت افزایی لحظه ای نباید درنگ کنیم.

حجت الاسلام اخوان صباغ، توسعه کانون های فرهنگی و تبلیغی را امری مهم بر شمرد و خاطرنشان کرد: توسعه کمّی مؤسسات و کانون های فرهنگی-تبلیغی باید به شکل جدی دنبال شود و با نگاه دینی و با هدف ایجاد جبهه شبکه نشر و جهاد تبیین، به سمت رسانه ای شدن پیش برود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در ادامه یادآور شد: دشمن با به کارگیری ابزار رسانه ای بر علیه ما سوء استفاده می کند لذا محتوا سازی مؤثر و انعکاس اخبار حرفه ای در رسانه برای ما موضوعیت دارد. کارهای خوب و خبرهای خوب از اتفاقات پیرامونی که امید آفرین باشد می تواند موج ناامیدی که از رسانه های ضد انقلاب دمیده می شود را خنثی کند.

حجت الاسلام اخوان صباغ در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اهداف تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد توازن بین نیروهای فرهنگی، تبلیغی، هنری و رسانه ای است که در همین راستا بحمدالله کار رسانه ای قوی به عنوان یک باور جدی در سازمان تبلیغات اسلامی دارد ایجاد می شود لذا تا آنجا که می توانید تلاش کنید با اخلاص و امیدوارانه در مسیر رسیدن به هدف حرکت کنید.

در بخش دیگری از این نشست، رئیس کمیته رسانه و روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های حوزه رسانه و روابط عمومی این اداره کل، استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای فعال در شهرستان ها را مهم برشمرد و حمایت از کانون های فرهنگی و تبلیغی را مورد تأکید قرار داد.

شایان ذکر است این نشست در تاریخ 16 آبان 1401 در سالن کوثر اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار شد که کارگاه خبرنویسی و هم اندیشی کارشناسان روابط عمومی به شکل گفتگو محور از دیگر بخش های این برنامه بوده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین