۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸
کد خبر: ۷۲۸۴۴۶
پ
دبیر ستاد بیانیه گام دوم در حوزه های علمیه کشور:
مسئول دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم گفت: طرح خوانش دقیق بیانیه گام دوم از ۱۲ بهمن به مدت هفت روز توسط طلاب در تمامی مدارس علمیه ذیل حوزه علمیه قم اجرا می‌شود.

به گزارش گروه سیره امامین انقلاب خبرگزاری رسا، مسئول دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم گفت: طرح خوانش دقیق بیانیه گام دوم از ۱۲ بهمن به مدت هفت روز با محتوای اهمیت هم افق شدن با ولی، چیستی و چرایی صدور بیانیه، چگونگی محقق کردن اهداف بیانیه و در نهایت خوانش و مباحثه دقیق بیانیه توسط طلاب در تمامی مدارس علمیه ذیل حوزه علمیه قم اجرا می‌شود. 

حجت الاسلام سعید صلح میرزایی، با بیان اینکه مقدمه دستیابی به ایران قوی و پیشرفته استفاده از ظرفیت جوانان است، اظهار داشت: یکی از اتفاقاتی که باید در کشور برای رسیدن به ایران قوی و پیشرفته رقم بخورد، به میدان آوردن همه مردم به خصوص جوانان است.

وی با اشاره به اینکه زمانی صحبت از پیشرفت می‌کنیم منظور پیشرفت در همه ابعاد است، افزود: اگر بخواهیم چنین اتفاق مبارکی رقم بخورد و جوانان بخواهند بار مسئولیت را بر دوش بگیرند، این مسئله احتیاج به یک منشور دارد که این منشور را رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم بیان فرمودند.

مسئول دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم با تأکید بر لزوم تأثیرگذاری و تبیین بیانیه گام دوم در لایه‌های مختلف جامعه، تصریح کرد: در لایه اول، عموم مردم و جوانان قرار دارند و برای این که این لایه با حرکت انقلاب همراه شود، به تعبیر رهبر انقلاب نیاز است صاحبان ذهن فعال و دارای زبان گویا وارد عمل شوند، که بهترین افراد در این زمینه طلاب علوم دینی هستند.

وی اضافه کرد: برای اینکه این گفتمان در بین طلاب شکل بگیرد و سپس به مردم منتقل شود، یک محتوای ثابت برای هفت روز غیر تعطیل ایام دهه فجر در همه مدارس علمیه کشور توسط اساتید بومی همان حوزه‌ها تدریس خواهد شد.

دبیر ستاد بیانیه گام دوم در حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به روند اجرای این طرح در مدارس علمیه، عنوان کرد: هر مدرسه علمیه یک استاد معرفی کرده و از قم یک استاد برای آنها اعزام می‌کنیم و در یک کارگاه یک روزه محتوایی که مقرر است، ارائه می‌شود و در نهایت از ۱۲ بهمن به مدت ۷ روز در همه مدارس علمیه این محتوا برای طلاب ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: محورهای محتوایی این کارگاه، اهمیت هم افق شدن با ولی، چیستی و چرایی صدور بیانیه، چگونگی محقق کردن اهداف بیانیه و در نهایت خوانش و مباحثه دقیق بیانیه توسط طلاب است و در نهایت هر طلبه هفت ساعت آموزش خواهد دید.

حجت الاسلام صلح میرزایی از اجرای این طرح در ۵۲۰ مدرسه علمیه ذیل حوزه علمیه قم در وهله اول خبر داد و افزود: طرح خوانش دقیق بیانیه گام دوم توسط ستاد پیگیری تحقق بیایه گام دوم در حوزه‌های علمیه با پیگیری و پشتیبانی آیت الله اعرافی در دست اجرا است.

وی افزود: در این طرح با اساتیدی که سال‌ها بر روی اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب کار کرده‌اند و خود دارای تألیفاتی در این رابطه هستند، همکاری می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین