۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
کد خبر: ۷۳۱۷۳۵
پ
رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خبر داد؛
رمضان شریف با اعلام ۲۳ ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس گفت: امت اسلامی در این روز ضمن حمایت از آرمان قدس و مقاومت فلسطین ابطال پیمان ننگین آبراهام را فریاد خواهند زد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در کرمان و کنار مزار سردار دل ها شهید قدس سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای مقاومت اسلامی، در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردها و پیامدهای ابتکار معجزگون حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس و ایجاد فرصت برای اعلام حمایت ملت های مسلمان و بلکه جامعه بشریت از مردم مظلوم فلسطین و بیزاری از رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیان آن ، مقام معظم رهبری را پرچمدار بزرگ این آرمان مقدس دانست و گفت: خدای بزرگ را شاکریم که آرمان مقدس امام پس از ارتحال ایشان با پرچمداری و هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای روز به روز بالنده تر و قدرتمندتر به پیش می رود و توانایی های امت اسلامی برای تحقق آن هر روز پدیدارتر می شود.

وی سردار حاج قاسم سلیمانی را نماد بارز و برجسته این مسیر دانست و با اشاره به نقش شهید سلیمانی در قدرتمند نمودن ظرفیت های امت اسلامی برای تحقق آرمان آزادی قدس شریف و رهائی مردم فلسطین از یوغ رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی و خنثی سازی فتنه بزرگ داعش و تروریسم تکفیری گفت: حاج قاسم همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و در مسیر آزادی قبله نخست مسلمین و دفاع از مظلومان آغازگری راه و مکتبی شد که حتی پس از شهادت و ترور ناجوانمردانه ایشان مسیرش همچنان در جبهه مقاومت ادامه دارد و بحق او را شهید قدس نامیده اند.

شریف با اشاره به اهمیت فوق‌العاده مراسم و راهپیمایی روز جهانی قدس و لزوم بسیج همه جانبه ظرفیت ها و توانایی های جوامع و ملل اسلامی برای برگزاری شکوهمند و قدرتمندانه اظهار کرد: با توجه به وضعیت تقویمی ماه مبارک رمضان و احتمال تلاقی اعلام عید سعید فطر و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، طی مشورت با مقامات و نهادهای متولی این حوزه در داخل و خارج از کشور مقرر گردید جمعه ۲۳ ماه رمضان ( ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ ) به عنوان روز جهانی قدس اعلام شود تا امت اسلامی در سراسر جهان به صورت یکپارچه و پرشور در صفوف فشرده راهپیمایی جهانی روز قدس شرکت کنند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد انتفاضه و قدس به منظور برنامه ریزی و هماهنگی و هم افزایی نهادها و ظرفیتهای فعال در حوزه قدس و فلسطین خاطرنشان کرد: اشغال فلسطین یک توطئه بین‌المللی برای تسلط بر جهان اسلام و غارت منابع و ثروت های مسلمین به ویژه در منطقه غرب آسیا بود و از ۷۵ سال گذشته تاکنون هر روز ابعاد و زوایای جدیدی از آن برای افکار عمومی جهانیان پدیدارتر می شود.

شریف در ادامه با تاکید بر اینکه رژیم جعلی و موقتی صهیونیستی شکننده تر از همیشه در مسیر زوال و نابودی قرار گرفته است، گفت: سرعت تحولات در سرزمین های اشغالی نشان دهنده این واقعیت است که فلسطین روزهای سرنوشت‌سازی را سپری می‌کند و آنچه در وقایع ماه‌های اخیر به ویژه در کرانه باختری می گذرد ضمن نشان دادن توسعه تهدید علیه رژیم کودکش و تروریستی صهیونیستی، حکایت از ورود نسل جدید فلسطین به میدان انتفاضه و مبارزه ضد اشغالگران دارد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، از فلسطین بعنوان عامل وحدت و ستون خیمه جهان اسلام نام برد و خاطرنشان کرد: نسل جدید فلسطین دریافته است باید سلاح های خود را تنها به سوی دشمن صهیونیستی هدف گیری کند؛ این نسل به خوبی درک کرده است آزادی فلسطین با اتکا به ظرفیت‌های بالای ذاتی میسر و قابل تحقق است.

وی مسئله فلسطین را اولویت اصلی و بی چون و چرای امت اسلامی دانست و با اشاره به حوادث و رخدادهای اخیر و مواجه شدن رژیم صهیونیستی با وقایعی معنادار و حیرت انگیز گفت: بیش از سه ماه است رژیم غاصب در کف خیابان ها با پدیده اعتراضات به اصلاحات در سیستم قضایی و مخالفت آنان با تلاش نیتانیاهو در این موضوع رو برو است که پدیده اعتصابات بی سابقه در بخش های مختلف را نیز می‌توان به آن افزود.

شریف با بیان اینکه رژیم اشغالگر و جعلی بیش از هر زمان دیگری در سراشیبی سقوط قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این که حامیان رژیم صهیونیستی به ویژه مقامات امریکایی از احتمال روی دادن جنگ داخلی در اسرائیل سخن می گویند آنجا معنادارتر می‌شود که آنها درصدد بودند با اجرای طرح به اصطلاح صلح آبراهام و برقراری ارتباط بین رژیم و کشورهای مسلمان، ارتقا و استحکام امنیت صهیونیست‌ها را تضمین کنند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس افزود: امروز حتی مقامات صهیونیستی کابینه نتانیاهو را برای امنیت اسرائیل خطرناک توصیف کرده‌اند، به گونه‌ای که عدم اجماع و چندپارگی حامیان و متحدان نخست وزیر رژیم، او را وادار کرده است طرح اصلاحات سیستم قضایی را متوقف سازد.

وی گذشتن معترضان از موانع امنیتی و ورود به ساختمان کنسنت و برخورد نیروهای امنیتی رژیم کودکش با آنان را حاوی پیام های سخت و دردناک دانست و تاکید کرد: بی شک فرجام تحولات و وقایع جاری برای کابینه نتانیاهو خطرناک است.

شریف قصد استعفای تعدادی از اعضای کابینه نخست وزیر جلاد و جعلی صهیونیستی را بیانگر شکاف بی‌سابقه در رژیم دانست و افزود: جنگ قدرت امروز در رژیم غاصب به حدی رسیده است که هر یک از احزاب تشکیل دولت دهند، احزاب دیگر از هیچ تلاشی برای به زیر کشیدن آن فروگذار نخواهند کرد و این واقعیت دلالت بر ذات پلید و ماهیت این رژیم اجاره‌ای و کودک کش دارد.

وی با تاکید بر اینکه به فضل الهی تارهای خانه عنکبوت در حال پاره شدن است، تصریح کرد: آتشی که زبانه های آن این روزها به ساختمان کنسنت رسیده است، به راحتی خاموش شدنی نیست و فروپاشی قریب‌الوقوع دولت جلاد نیتانیاهو را نوید می دهد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، بازداشت‌های گسترده این روزهای فلسطینیان و یورش اشغالگران به مسجد الاقصی و حمله به اعتکاف کنندگان در حال مناجات و نیایش در ماه مبارک رمضان را از اقدامات صهیونیست‌ها برای سرپوش گذاشتن بر وقایع این روزها در شهرهای صهیونیستی برشمرد و تصریح کرد: به یاری خداوند متعال روز جهانی قدس امسال ، زلزله ویرانگر دیگری بر پیکر رژیم صهیونیستی وارد و نخست وزیر دیکتاتور و تروریست صهیونیست ها را به ساعت صفر و حذف از صحنه سیاست نزدیک خواهد ساخت.

وی ظهور گروه مقاومت عرین الاسود و به صحنه آمدن نسلی شامخ، مومن و شکست ناپذیر به میدان انتفاضه که با سینه های سپر شده برابر اشغالگران صهیونیستی مقاومت می‌کنند را تهدیدی راهبردی برای صهیونیست‌ها توصیف کرد و افزود: حمایت آحاد امت اسلامی از آرمان فلسطین و اعلام نفرت و بیزاری مجدد از غاصبان قدس شریف در روز جهانی قدس بی شک برای تداوم مقاومت مردم مظلوم فلسطین، تولید قدرت مضاعف را به همراه خواهد داشت و اعلام ابطال پیمان پلید و فریبنده صلح آبراهام و محکومیت عادی سازی روابط با رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی از پیامدهای آن خواهد بود.

شریف در پایان روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲ را از سرنوشت سازترین و تاریخی ترین صحنه های حمایت از آرمان قدس و نمایش اتحاد و اتفاق جوامع و ملل حق طلب و آزاده جهان به ویژه ملتهای مسلمان از فلسطین قهرمان محسوب و گفت: شعار محوری روز جهانی قدس امسال در مشورت با نخبگان و فعالان حوزه قدس و فلسطین در روزهای آتی انتخاب و از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین