۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶
کد خبر: ۷۴۲۷۲۱
پیام آیت الله کعبی:

حماسه مقاومت ماندگار مردم حمیدیه در دفاع مقدس ثبت ملی شود

حماسه مقاومت ماندگار مردم حمیدیه در دفاع مقدس ثبت ملی شود
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مقاومت ماندگار مردم حمیدیه در دفاع مقدس و خلق اولین پیروزی مردمی درخشان، خواستار ثبت ملی مقاومت مردم حمیدیه شد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگگزاری رسا، آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت مقاومت ماندگار مردم حمیدیه در ۹ مهرماه ۱۳۵۹ و خلق اولین پیروزی مردمی درخشان دفاع مقدس پیام صادر کرد.

متن پیام آیت الله کعبی که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: إِنْ يَنْصُرْكُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَكُمْ وَإِنْ يَخْذُلْكُمْ فَمَنْ ذَا الَّذِي يَنْصُرُكُمْ مِنْ بَعْدِهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ ( ال عمران ١٦٠)

سلام و صلوات خدا و فرشتگان و اولیای الهی بر شهدای دفاع مقدس و ایثارگران و خانواده های معظم شهدا و جانبازان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس بویژه قهرمانان حماسه ساز روز نهم مهرماه ۱۳۵۹ . روز مقاومت مردم حمیدیه.

حماسه مقاومت ماندگار مردم حمیدیه در نهم مهرماه ۱۳۵۹ و خلق اولین پیروزی مردمی وغلبه بر ماشین جنگی بعثیان و متوقف کردن آنان و جلوگیری از پیش روی به سمت اهواز باید در تاریخ دفاع مقدس ثبت ملی شود.

حماسه نهم مهر ماه حمیدیه نشان ایمان و غیرت و وفاداری و فداکاری وایثار وجوانمردی وعزم واراده عشایر ومردم وبرخورداری از روحیه وتفکر بسیجی در طرد متجاوزان صدامی است. همکاری مردم در ازاد کردن اب به زمینهای کشاورزی اطراف حمیدیه وحضور به هنگام وسرشار از ایمان وعشق وایثار مردم حمیدیه برای مقابله با دشمنان ودفاع از سرزمین ایران و حمل سلاح و همکاری با نیروهای بسیجی وپاسدار عاشق شهادت با اسلحه ارپی چی ۷ و اتش توپخانه ارتش دلاور و نیز تیز پروازان هوانیروز با هیلی کوپتر و الطاف وامداد ونصرت الهی دشمنان را وادار به عقب نشینی مفتضحانه نمود و اولین پیروزی درخشان باحضور در صحنه نبرد توسط مردم حمیدیه وهمکاری دلیرمردان بسیجی وسپاهی وارتش رقم خورد.

هم اکنون نیز با وحدت و همدلی و امید افرینی والهام بخشی با بهره مندی از ظرفیت های مردمی وروحیه وتفکر بسیجی وجبهه ای وبا الگو گیری از حماسه ۹ مهر مردم حمیدیه می توان بر تمامی مشکلات غلبه نمود وشکوفایی مادی و معنوی سرزمین ایران اسلامی را به ارمغان اورد. رشادتها و دلاوریهای مردم حمیدیه و اولین فرمانده سپاه حمیدیه سرلشکر شهید علی هاشمی رضوان الله تعالی علیه فراموش شدنی نیست. ادای حق مردم حمیدیه، با نگاه ملی و توجه ویژه مدیران استان خوزستان و شهرستان حمیدیه و خدمت صادقانه به مردم عملی می شود.

قدر و منزلت مردم ایثارگر و مقاوم و رشادتهای آنان را بدانیم و در افزایش سرمایه اجتماعی و رضایت مندی عمومی و تقویت وحدت و امنیت و اقتدار ملی کوشا باشیم .

انتظار ان است اهتمام ویژه ای به رشد و توسعه شهرستان حمیدیه صورت پذیرد. بر تقویت فرهنگ ایمان و عمل صالح و تحکیم برادری و مواسات مومنانه و تقویت روحیه خدمت جهادی وتقویت ارزشهای دفاع مقدس و بهره مندی از جوانان حمیدیه در جایگاههای شایسته وتوجه به شبکه بهداشت وسلامت واب وفاضلاب وحمایت واموزش وترویج کشاورزی و اصلاح الگوی کشت و مدیریت عادلانه اب کرخه و تقویت زیر ساخت ها وراه اندازی صنایع تبدیلی و تقویت سرمایه گذاری و نهضت کار افرینی واشتغال به طور ویژه تاکید می شود.

از خداوند متعال مسالت می نمایم به همه ما توفیق دهد تا قدر دان نعمت اسلام ومکتب اهل بیت علیهم السلام و ولایت و امام وشهداء ونظام مقدس جمهوري اسلامى ایران باشیم وطول عمر با عزت به رهبر حکیم انقلاب اسلامی حضرت ایت الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی کرامت نماید و در فرج ولی نعمت و اقا ومولایمان امام زمان ارواحنا فداه تعجیل بگرداند. بمنه و کرمه انه سمیع مجیب.

۸/ ۷/۱۴۰۲

عباس کعبی نماینده مردم شریف خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

ارسال نظرات