۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
کد خبر: ۷۴۹۸۲۴

پلیس تخلف پارکینگ‌داران موتورسیکلت‌های توقیفی را پذیرفت

پلیس تخلف پارکینگ‌داران موتورسیکلت‌های توقیفی را پذیرفت
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از ارسال گزارش دریافت هزینه اضافی پارکینگ‌داران به مقامات بالادستی فراجا خبر داد.

سردار سیدتیمور حسینی؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا صبح امروز در حاشیه طرح ساماندهی موتورسیکلت‌سواران در میدان ونک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح "10" در جهت انتظام بخشی برای شُدآمدی تردد در پایتخت در حال اجرا است.

وی افزود: اجرای این طرح نقش بسیار پررنگی در بازکردن گره‌های ترافیکی دارد چرا که تخلفات موتورسیکلت‌سواران به حداقل می‌رسد و پیش‌بینی شده است که ساماندهی موتورسیکلت‌سواران 30 درصد از گره‌های ترافیکی را باز می‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: برخی از تخلفات موتورها مانند عبور از محل ممنوع (خط ویژه یا پیاده‌رو) بور از چراغ قرمز و ... خط قرمز پلیس است چرا که این رفت و آمدها می‌تواند برای فرد موتورسیکلت‌سوار و یا دیگر کاربران ترافیک حادثه ایجاد کند.

سردار حسینی با بیان اینکه 20 میلیون تردد در تهران روزانه انجام می‌شود، گفت: 26 دستگاه در حوزه تردد و ترافیک شهری مسئولیت دارند که برای حل مشکلات ترافیکی تمامی این 26 دستگاه باید پای کار بیایند؛ البته که پلیس به استناد اینکه دستگاه‌های دیگر وظایف خود را انجام نمی‌دهند در اجرای وظایف خود کوتاهی نمی‌کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه برخی از پارکینگ‌داران هزینه مازاد از موتورسیکلت‌های توقیفی دریافت می‌کنند چرا پلیس راهور به این موضوع ورود نمی‌کند، گفت: این موضوع در رصد ما قرار گرفته است و ما به مسئولان بالادستی(مسئولان بنیاد تعاون فراجا) گزارش داده ایم و حتماً تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا نظارتی بر رفتار مأموران حاضر در میدان که با مردم در ارتباط هستند می‌شود یا خیر، گفت: به تمامی مأموران گفته شده است که از حداقل درگیری و تنش پرهیز کنند؛ البته که منکر برخی از درگیری‌ها نیستیم اما مردم می‌توانند مواردی که منجر به درگیری می‌شود و یا خدای ناکرده تخلفی که از ماموران پلیس دیدند به سامانه 197 گزارش کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات