۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
کد خبر: ۷۵۰۹۹۳
کنعانی:

تداوم اقدام خودسرانه آمریکا و انگلیس تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی است

تداوم اقدام خودسرانه آمریکا و انگلیس تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی است
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم‌کردن تعرض مجدد آمریکا و انگلیس به یمن گفت: تداوم این‌گونه اقدامات خودسرانه یک ماجراجویی آشکار و تهدیدی نگران‌کننده برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حملات هوایی و موشکی شب گذشته آمریکا و انگلیس به شهرها و مناطق مختلفی در یمن را به‌شدت محکوم کرد.

کنعانی این حملات را نقض مکرر حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و نقض فاحش حقوق بین‌الملل توسط آمریکا و انگلیس دانست و افزود: تداوم این‌گونه اقدامات خودسرانه، یک ماجراجویی آشکار و تهدیدی نگران‌کننده برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: ماجراجویی‌های نظامی آمریکا و انگلیس در حمله نظامی به کشورهای منطقه ادامه سیاست و رویکرد اشتباه این دو کشور در استفاده از رویکرد نظامی‌گری برای پیشبرد اهداف نامشروع آنان در منطقه است و تعارض کاملاً آشکاری با ادعاهای مکرر واشنگتن و لندن دارد که می‌گویند خواستار گسترش جنگ و درگیری در منطقه نیستند.

وی گفت: آمریکا و انگلیس در تداوم حمایت تمام‌عیار خود از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، با اقدامات نظامی خود در سطح منطقه، در حال دامن زدن به هرج‌ومرج، بی‌نظمی، ناامنی و بی‌ثباتی با هدف ایجاد فضای تنفسی برای این رژیم جنایت‌پیشه و متهم به نسل‌کُشی فلسطینیان هستند و بی‌تردید جامعه بین‌المللی برای پاسخگو کردن آمریکا و انگلیس مسئولیت دارد.

شب گذشته آمریکا و انگلیس در دور جدید حمله خود به یمن علاوه بر صنعاء استان‌های حجة، ذمار و البیضاء را هدف قرار دادند.

خبرنگار المیادین در صنعا گزارش داد که آمریکا و انگلیس مناطق جنوب و شرق صعناء را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.

در پی این حمله صدای انفجارهای شدیدی در مناطق مختلف صنعاء شنیده شد.

منابع خبری گزارش دادند که دو منطقه عطان و النهدین در جنوب  و الحفا در شمال شرق صنعاء در این تجاوز هدف گرفته است.

میثم صدیقیان
ارسال نظرات