۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴
کد خبر: ۷۵۴۴۴۹

جزئیات پخش مجموعه فیلم‌های «الغزه العزه» اعلام شد

جزئیات پخش مجموعه فیلم‌های «الغزه العزه» اعلام شد
مجموعه فیلم‌های کوتاه «الغزه العزه» مرکز تولیدات بسیج سازمان صداوسیما همزمان با فرا رسیدن روز جهانی قدس از شبکه‌های مختلف رسانه ملی پیش روی مخاطبان قرار داده می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، هم زمان با فرا رسیدن روزجهانی قدس، مجموعه فیلم‌های «الغزه العزه» از محصولات مرکز تولیدات بسیج سازمان صدا و سیما است که از شبکه های مختلف تلویزیونی پخش می شود.

مجموعه فیلم کوتاه «الغزه العزه» به کارگردانی و نویسندگی محمد دیماسی و تهیه کنندگی محمدرضا یوسفی تولید و در این آثار تلاش شده است برشی کوتاه از زندگی مردمان نوار غزه پس از «طوفان الاقصی» را با رویکردی امیدآفرین به تصویر بکشد.

این مجموعه سعی کرده است با اقتباس به رویدادهای واقعی، زندگی جاری چند ماه اخیر مردم غزه را به تصویر بکشد. این در حالی است که زبان اصلی این آثار عربی است و به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عبری نیز زیرنویس شده است.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این آثار که در مرکز تولیدات بسیج صداوسیما تولید شده است در ایام الله روز قدس در شبکه های سیمای رسانه ملی پخش می‌شود.

در این آثار حسین پوریده بازیگر سینما تلویزیون در نقش احمد، پدر دختری که او را زیر آوارهای بیمارستان بمباران شده توسط رژیم منحوس صهیونیستی پیدا کردند، ایفای نقش می‌کند و فرشاد خالقی کاندیدای بهترین فیلمبرداری چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نیز به عنوان فیلمبردار این مجموعه داستانی حضور دارد.

نگارش فیلمنامه آثار دیگری از مجموعه فیلم های کوتاه «الغزه العزه» نیز با هدف حمایت از مردم مظلوم غزه به پایان رسیده و به زودی تولید آنها آغاز می‌شود.

محمد دیماسی نویسنده، کارگردان و تدوین‌گر، محمدرضا یوسفی تهیه کننده، حسین پوریده، محمدرضا عقدایی، سید عباس فرطوسی، سید نوری امیری فر بازیگران، فرشاد خالقی مدیر فیلمبرداری، حسن علی داودی، رضا تهرانی و علیرضا سینکی دستیاران فیلمبردار، بابک نیازی مدیر صدابرداری، علیرضا مشرقی صداگذاری، ابوالفضل محمدی دستیار صدا، پرویز کاظم لو مدیر تولید، توحید حسین پور جانشین تولید، شیدا صبوری دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز، عباس فرطوسی دستیار دوم کارگردان و مترجم، ملیکا یوسفی منشی صحنه، سجاد گیلانی طراح صحنه و لباس، سعید حاتمی، سید علی طباطبایی و محمد اصلانی دستیاران صحنه، پیام ابوالحسنی طراح چهره پردازی، علی ظاهری اصلاح رنگ و نور، محمود جوانشیر علیرضا جوانشیر، عبدالعزیز النخاله عکاس، سعید محبوبی مدیر تدارکات عوامل اجرایی این پروژه ها را تشکیل می‌دهند.

ارسال نظرات