۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۷۵۹۲۸۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

تکریم و بزرگداشت مفاخر در دولت سیزدهم مورد توجه قرار داده شد

تکریم و بزرگداشت مفاخر در دولت سیزدهم مورد توجه قرار داده شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه گرامیداشت مفاخر و بزرگان یکی از موضوعات مهمی است که در دولت سیزدهم مورد توجه قرار داده شد، افزود: بزرگداشت حجت‌الاسلام «سیدشکرالله طاهری» دهه نخست تیرماه سال جاری در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در لرستان، اعظم روانشاد امروز در جلسه هماهنگی برگزاری بزرگداشت عالم ربانی «سید شکرالله طاهری» گفت: گرامیداشت مفاخر و بزرگان یکی از موضوعات مهمی که در دولت سیزدهم و در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی در دستور کار قرار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه این استان مفاخر و شخصیت‌های برجسته دینی، علمی و فرهنگی بسیاری دارد، افزود: بسیاری از فرهیختگان، مفاخر و مشاهیر این دیار، تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ ایران داشته و دارند و در این زمینه وظیفه داریم الگوسازی درست انجام دهیم چراکه نسل جدید به شدت نیازمند امید و دیدن الگوهای ارزشمند و تاثیرگذار هستند.

روانشاد با اشاره به برخی از ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام «سیدشکرالله طاهری» گفت: این روحانی متقی و ساده‌زیست عمر با برکت خود را به تعلیم و تبلیغ علوم دینی پرداخت و با پیگیری مسائل و مشکلات مردم و ارتباط صمیمانه با اقشار مختلف چهره‌ای مردمی و شناخته شده بود.

وی هدف از برگزاری این بزرگداشت را معرفی شخصیت‌ و زندگی‌نامه این عالم وارسته برای نسل جوان و الگوپذیری آحاد جامعه عنوان کرد و افزود: این برنامه در دهه نخست تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

روانشاد بر همکاری دستگاه‌های اجرایی استان برای هرچه بهتر برگزار شدن این بزرگداشت تاکید کرد و گفت: یک عنوان کتاب و یک مستند از زندگی سیدشکرالله طاهری نیز آماده شده است که در این مراسم رونمایی خواهند شد.

ابراهیم بهروج
ارسال نظرات