۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰
کد خبر: ۷۶۰۶۰۰

دبیرکل حزب‌الله: ایران را تکیه‌گاه جنبش مقاومت می‌دانیم

دبیرکل حزب‌الله: ایران را تکیه‌گاه جنبش مقاومت می‌دانیم
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: امروز ملت‌های مظلوم و جنبش های مقاومت در همه میادین بعد از خدا به جمهوری اسلامی ایران و رهبر شجاع و حکیم آن آیت الله خامنه ای تکیه می‌کنند.

پیام سید حسن نصرالله  به کنگره شهدای جبهه مقاومت امروز توسط سید عبدالله صفی الدین، نماینده دبیرکل حزب الله لبنان در کنگره بین المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت در حرم مطهر رضوی قرائت شد.

در این پیام آمده است: ما ملت‌های مظلوم در این منطقه که توسط شیطان بزرگ، صهیونیست و ایادی آن‌ها مورد تعدی قرار گرفته‌ایم، امروزه فرصت الهی بزرگی نصیب ما شده که جمهوری اسلامی ایران با نظام مقدس، مردمی، فداکار و رهبری بزرگ، شجاع، حکیم و استوارش حضرت آیت الله خامنه ای است که پرچمدار دفاع از امت و مقدسات و کرامت در رویارویی با مستکبران و غاصبان است.

این پیام ادامه می‌دهد: امروزه ملت‌های مظلوم و جنبش‌های مقاومت در همه میادین بعد از خدا به این پشتیبان قدرتمند تکیه می کنند که نه تنها دوست و برادر خود را رها نمی‌کند بلکه بر سر او معامله نکرده و به او خیانت نمی کند و هرگز از یاری او کوتاه نمی آید بلکه فرماندهان بزرگش جان خود را در این مسیر نثار می کنند، همان گونه که فرمانده بزرگ شهید سلیمانی و فرماندهانی نظیر شهیدان زاهدی، حجازی، همدانی، موسوی، ایرلو و حاجی رحیمی و بسیاری دیگر این کار را کردند.

این پیام می‌افزاید:در همه عرصه ها و کشورهای جبهه مقاومت، باید میزان دستاوردها و پیروزی ها و به خصوص بعد از پیروزی انقلاب در ایران که به روی هم متراکم شده را به خوبی درک کنیم و این پیروزی هایی که با خون ده ها هزار شهید از فرزندان ملت‌های عزیز در طول زمان کسب شده و همه قهرمانی‌ها و پیروزی هایی که جنبش مقاومت در همه جبهه ها به دست آورده تا فداکاری های بزرگ که امروز در نوار غزه و فلسطین از طریق ده ها هزار شهید و مجروح در شرایط مهاجرت اجباری، گرسنگی، محاصره و جنایات کشتار جمعی با آن رو به رو هستند و جبهه مقاومت در لبنان، عراق و یمن به یاری آنها شتافته‌اند را باید به خوبی درک کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه این پیام آورده است: همه این دستاوردها ما را در مسیر پیروزی بزرگ که همان آزادسازی فلسطین از اشغال صهیونیسم و آزادسازی تمام منطقه از تسلط آمریکاست قرار داده است این پیروزی نهایی و ادامه جهاد و تلاش بدون خستگی، نیازمند زمان بیشتر است و این که به وعده خدا به مومنان برای نصر اعتماد داشته باشیم و به ظرفیتهای موجود در مردم اعتماد کنیم.

سید حسن نصرالله در این پیام آورده است:این همایش به لحظ مکانی در مشهد و به لحاظ زمانی در چهلم شهدای خدمت، شهید رییسی و همراهان صالح وی برگزار می شود که از ارزش معنوی زیادی برخوردار است و این جمعیت بزرگ از خانواده مجاهد شهدا از عرصه های جبهه مقاومت و کشورهای متعدد با هدف مشترک و مسیر واحد، همراه با عظمت جهاد از راه تقدیم کردن عزیزترین چیزی که انسان می تواند داشته باشد آنها را گرد هم آورده است.

وی در بخش دیگری از پیام خود می‌افزاید:هر روز دستاوردها و حاصل خون شهدا را در برابر خود حاضر می بینیم و در مقابل خون های پیروز بر شمشیر ظالمان، طاغوت و اشغالگران قرار داریم و این شهدا پیروزی و شهادت را با هم به دست آورده‌اند.به شهدا و دستاوردهایشان مباهات و به خانواده شهدا افتخار می کنیم که با رضا به قضای الهی به شهادت عزیزان خود افتخار می کنند و این رفتار جهادی و معنوی موجب انگیزه قوی بسیاری از افراد و منبع روحبخش برای همه حاضران در میادین نبرد بوده است.

گفتنی است؛کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت امروز شنبه با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری و برخی از مسوولان ارشد نظامی کشور در رواق دار المرحمه حرم مطهر رضوی در مشهد برگزار شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات