۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۹
کد خبر: ۷۶۰۷۳۱

سرعت وزش طوفان گردوخاک سیستان از ۱۰۰ کیلومتر گذشت

سرعت وزش طوفان گردوخاک سیستان از ۱۰۰ کیلومتر گذشت
طوفان گردوخاک با سرعت ۱۱۵ کیلومتر در ساعت منطقه سیستان واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان را درنوردید.

محسن حیدری با اشاره به هشدار هواشناسی سطح نارنجی جوی که پیش از این در خصوص پیش‌بینی وقوع طوفان در سیستان منتشر شده بود، اظهار داشت: طوفان گردوخاک با بیشینه سرعت 115 کیلومتر در ساعت امروز زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را به 800 متر کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در شهرستان زهک بیشینه سرعت باد به 80 کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا 800 متر کاهش داد.

وی بیان کرد: تا چهارشنبه با تشدید جریانات شمالی در شمال استان وزش باد شدید و گردوخاک در برخی نقاط طوفان گردوخاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد پیش‌بینی می‌شود.

حیدری اضافه کرد: طی این مدت در نواحی مرکزی، نوار غربی و مرز شرقی استان وزش باد و گردوخاک با شدت کمتر نسبت به نواحی شمالی و افزایش غبار پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توصیه می‌شود از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، در زمان غبارآلود شدن هوا خودداری شود. احتیاط در ترددهای جاده‌ای و محافظت از گلخانه‌ها و محصولات توصیه می‌شود و از کار در ارتفاعات باید پرهیز شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات