۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۰
کد خبر: ۷۶۰۹۹۵

تکنیک‌های کاخ سفید برای پنهان کردن حواس‌پرتی بایدن

تکنیک‌های کاخ سفید برای پنهان کردن حواس‌پرتی بایدن
یک روزنامه انگلیسی به تحلیل راهکارهای کاخ سفید برای پنهان کردن ضعف جو بایدن طی ۴ سال گذشته پرداخته است.

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی با توجه به عملکرد ضعیف جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین مناظره انتخاباتی با دونالد ترامپ نوشته اکنون تلاش‌های کاخ سفید برای محافظت از ضعف بایدن طی 4 سال گذشته آشکار شده است. 

کارکنان نگران کاخ سفید به مدت سه و نیم سال عملاً جو بایدن را لای یک «محفظه پشمی» پیچیده‌اند تا بدترین جنبه‌های رفتاری او را از نظرها پنهان کنند. 

به نوشته گاردین، اطرافیان جو بایدن با توجه به پدیدار شدن نشانه‌های کهولت سن و لکنت زبان فزاینده او نشست‌های خبری و مصاحبه‌های او با رسانه‌ها را به کمترین مقدار کاهش دادند. 

دیدار با اعضای کنگره که در نخستین سال ریاست‌جمهوری بایدن علی‌رغم همزمانی با بیماری همه‌گیر کووید-19 به اندازه کافی برگزار شد در سه سال بعد تا حدود 60 درصد کاهش یافت. 

علاوه بر این، حضور او در انظار عموم به شدت تحت کنترل قرار گرفته و محدود شد و اغلب سخنرانی رئیس‌جمهور ایالات متحده با استفاده از تله‌پرومتر (دستگاهی که  متن را به گوینده تلویزیون نشان می‌دهد اما حضار و بینندگان آن را نمی‌بینند) هدایت شد. 

اعضای کاخ سفید گفت‌وگوهای بدون متن آماده با روزنامه‌نگاران را خطرناک قلمداد می‌کردند و همین موضوع باعث شد بایدن 81 ساله کمترین نشست مطبوعاتی را از زمان رونالد ریگان نسبت به تمامی روسای دستگاه اجرایی در ایالات متحده برگزار کند. 

گاردین نوشته حالا با عملکرد ضعیف جو بایدن در نخستین مناظره انتخاباتی با دونالد ترامپ این راهکارها افشا شده‌اند و در منظر انظار عموم قرار گرفته‌اند. 

منبع: تسنیم
ارسال نظرات