خبرگزاری رسا | تازه ترین اخبار حوزه های علمیه

دانلود رایگان متن کامل کتب علوم قرآنی

دانلود رایگان متن کامل کتب علوم قرآنی

علوم قرآنی، عبارت است از مجموعه علومی كه برای فهمیدن و شناخت هرچه بیشتر و دقیق‌تر قرآن، و آموختن آن لازم است. لذا برای هر مفسر و محقق قرآنی شناخت این علوم لازم است. ضرورت و فایده بحث در علوم قرآنی از آن جهت است که تا قرآن به طور کامل شناخته نشود و ثابت نگردد که کلام الهی است، پی‌گیری محتوای آن بی‌مورد است.
معرفي کتاب رابطه بین شفافیت اطلاعات و فساد اقتصادی + دانلود
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

معرفي کتاب رابطه بین شفافیت اطلاعات و فساد اقتصادی + دانلود

دیگر تردیدی در این معنا نیست که در روزگار ما فضای مجازی، خاصترین و موثرترین پدیده فناورانه پیرامون ماست. آنچنانکه توانسته است بر همه حوزه‌های مختلف زندگی بشر، اثرگذاری‌های جدی و دگرگون کننده داشته باشد.
۰۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

آشنایی با سوره نساء + دانلود فایل صوتی

سوره نساء چهارمین سوره و از سوره‌های مدنی قرآن است که در جزء چهارم تا ششم قرار دارد. این سوره را نساء نامیده‌اند چون بسیاری از احکام فقهیِ مربوط به زنان در این سوره آمده است.
آشنایی با سوره آل عمران + دانلود فایل صوتی
۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱

آشنایی با سوره آل عمران + دانلود فایل صوتی

سوره آل عِمْران سومین سوره و از سوره‌‌های مدنی قرآن است که در دو جزء سوم و چهارم جای دارد. این سوره به سبب ذکر نام عِمران (پدر حضرت مریم) و خاندان او، آل عمران نامیده شده است.
۰۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۴

آشنایی با سوره بقره + دانلود فایل صوتی

سوره بقره بزرگ‌ترین سوره قرآن، دومین سوره و از سوره‌‌های مدنی قرآن است که در جزء‌های اول، دوم و سوم جای دارد. نام‌گذاری این سوره به نام «بقره» به دلیل وجود داستان گاو بنی‌اسرائیل در آن است.
صعود چهل ساله + دانلود
۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۵
معرفی کتاب؛

صعود چهل ساله + دانلود

کتاب صعود چهل ساله مروری دارد بر دستاوردهای چهل‌ساله‌ی انقلاب اسلامی بر اساس آمارهای بین‌المللی که در حوزه‌ انقلاب نیاز به نگارش چنین کتابی حس می‌شد.
پرطرفدارترین