۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
کد خبر: ۴۹۲۵۱۴
امام جمعه موقت كاشان مطرح كرد؛

فضاي مجازي به ابزاری برای ایجاد اختلاف در عرصه انتخابات تبدیل شده است

امام جمعه موقت كاشان از فضاي مجازي و گوشي هاي هوشمند همراه به عنوان ابزار اختلاف و تفرقه در عرصه انتخابات نام برد و گفت: با استفاده از گوشي‌هاي هوشمند و فضاي مجازي بازار تهمت و شايعه در عرصه انتخابات داغ است.
حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار چهارشنبه شب در ديدار اعضاي پايگاه بسيج ملا محسن فيض كاشاني مسجد آيت الله رضوي با خانواده شهيد تمنايي و شكرريز، با اشاره به انتخابات از ديدگاه روايات گفت: بعد از كسب جايگاه و مقام و قدرت اگر منحرف نشديم و توانستيم خود را كنترل كنيم و مانند قبل از به قدرت رسيدن باقي مانديم مهم است.

وي با اشاره به اين فرمايش اميرمؤمنان(ع) كه در دگرگوني هاي روزگار جوهره مردم مشخص مي شود، افزود: در دگرگوني هاي روزگار باطن مردم مشخص مي شود، بنابراين در روايت است كه اگر كسي به قدرت رسيد و يك دهم رفاقت خود را حفظ كرد، رفيق خوبي است.

امام جمعه موقت كاشان يادآور شد: خطر رياست براي مؤمن بيشتر از خطر دو گرگ است كه يكي از جلو گله و ديگري از عقب گله حمله كند، از اين رو در مسأله انتخابات افرادي كه به ميدان انتخابات وارد مي شوند اگر به دنبال پست و مقام و نام و نان باشند، هلاك خواهند شد.

حجت الاسلام اسلامي تبار اظهار داشت: افرادي كه صلاحيت دارند وارد عرصه انتخابات شوند و اگر مؤمني تشخيص مي‌دهد مي‌تواند براي جامعه و مردم مفيد باشد وظيفه اش ورود به عرصه انتخابات و معرفي خود به مردم است چرا كه حضرت يوسف(ع) نيز به علت توانايي كه در زمينه خزانه داري داشت از عزيز مصر خواست تا او را به عنوان خزانه دار مصر منصوب كند.

وي افزود: همانگونه كه نامزدهاي انتخابات وظيفه دارند از توانايي و تخصص و تجربه خود تعريف كنند به همان اندازه نيز بايد مراقب باشند از تخريب ديگران پرهيز كنند و  فريب پست و مقام را نخورند.

به گفته وي، عرصه انتخابات، عرصه امتحان و آزمون است و هيچ فردي نمي تواند از امتحان الهي فرار كند چرا که امتحان براي همه است اما بايد از امتحاني كه امكان مردود شدن دارد از خدا كمك بخواهيم.

امام جمعه كاشان از فضاي مجازي و گوشي هاي هوشمند همراه به عنوان ابزار اختلاف و تفرقه در عرصه انتخابات نام برد و عنوان كرد: با استفاده از گوشي‌هاي همراه هوشمند و فضاي مجازي بازار تهمت و شايعه در عرصه انتخابات داغ است.

حجت الاسلام اسلامي تبار در ادامه خاطرنشان كرد: مراقب باشيد براي اينكه شخصي را به پست و مقام برسانيم به او رأي ندهيم چرا كه بدترين مردم كسي است كه آخرت خود را به دنيا بفروشد و بدتر از او كسي است كه آخرت خود را بدهد تا ديگري به دنيا برسد.

به گفته وي، وظيفه ما امروز انتخاب اصلح است نه اينكه بخواهيم كانديدايي را از صندوق در بياوريم، بنابراين امتي كه شخصی را برخودش مسلط كند كه بهتر از او در ميانشان قرار دارد اين ملت هميشه درحال سقوط به قهقرا است.  

امام جمعه موقت كاشان تأكيد كرد، انسانها از هنگام  تكليف تا زمان مرگ بر سر ميز امتحان نشسته اند و بعد از تمام كردن هر برگه امتحاني، برگه بعدي را دريافت مي كنند و اعلام مي‌شود از اعلام نتايج امتحان خبري نيست و نتيجه در قيامت زماني مشخص مي‌شود كه نامه اعمال خودش را دريافت مي‌كند.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه، خداوند در قيامت انسانها را حسابرس خودشان قرار مي دهد و از آنها مي خواهد تا به خودشان نمره بدهند، گفت: بايد مراقب باشيم دنيا محل آزمون است و يك لحظه غفلت سبب از دست دادن آخرت انسان مي‌شود./1307/۲۰۲/ب2

ارسال نظرات