۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۶۱۹۶۶۳
پ
به همت دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی؛
کتاب «تاریخ روابط اسلام و مسیحیت» به همت پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ترجمه شد.
به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی خراسان رضوی، کتاب «تاریخ روابط اسلام و مسیحیت» توسط منصور معتمدی و زهرا مودب "از پژوهشگران پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی" ترجمه و منتشر شد.
در معرفی این کتاب آمده است: رابطه اسلام و مسیحیت تاریخی پرفراز و نشیب دارد. در این تاریخ، هم تفاهم و تعامل و همدلی دیده می‌شود و هم تخاصم و رو در رویی. کتاب حاضر نخست با نگاهی به پیشینه ارتباط مسیحیت با دین یهودیت در دوره پیش از اسلام، به دوره‌های مواجهه اسلام و مسیحیت می‌پردازد. این کتاب نگاهی تاریخی دارد و این مواجهه‌ها را در قالب کنش و واکنش‌های دو طرفه می‌بیند. مؤلف معتقد است کنش یک نسل از هر دو طرف موجب واکنش نسل بعدی دین دیگر شده است و از این منظر که بنگریم، نوعی پیوستگی و تداوم را می‌توان در ارتباط این دو دین مشاهده کرد. مؤلف نگاهی منصفانه دارد و با وجود آنکه بالأخره خود مسیحی است و طبیعتاً از دیدگاهی مسیحی به تحولات رابطه این دو دین می‌نگرد، در نهایت جانب انصاف را نیز رعایت می‌کند و در دین غیر فقط عیب و در دین خود فقط حسن نمی‌بیند. /۸۲۲/د ۱۰۲/ش
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین