۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
کد خبر: ۶۳۷۱۲۹
پ
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران از واگذاری مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر به سازمان اوقاف و امور خیریه خبرداد و گفت: اداره مدارس علمیه توسط سازمان تبلیغات موضوعیت ندارد.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران از واگذاری مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر به سازمان اوقاف و امور خیریه خبرداد و گفت: پیرو درخواست سازمان اوقاف و امور خیریه و بنا بر تشخیص و مصوبه هیئت‌امنای سازمان تبلیغات اسلامي، اداره حوزه علمیه کوثر به سازمان اوقاف محول شد.

 حجت‌ الاسلام سهرابی با اشاره به این مطلب تاکید کرد که اهمیت ارتباط وثیق و دو سویه میان سازمان تبلیغات اسلامی و مدارس حوزه های علمیه بیش از پیش مد نظر مسئولین ارشد سازمان است و اعمال این اهتمام لزوما با اداره یک مدرسه محقق نمی شود؛ ضمن اینکه از نظرگاه رهبر معظم انقلاب در مواردی از این دست بر می آید که اداره مدارس علمیه توسط سازمان تبلیغات چندان موضوعیت ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران عنوان داشت: از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی ارتباط گرفتن و پشتیبانی از مجموعه‌های حوزه علمیه است نه اداره این مدارس که در این واگذاری، سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه قانونی خود را انجام داده است خصوصا از آنجاکه مدرسه مذکور موقوفه است لذا بهترین گزینه برای واگذاری اداره اين مدرسه، سازمان اوقاف و امور خیریه بود و خود این سازمان هم همین درخواست را طرح کرده بود.

حجت‌ الاسلام سهرابی در پایان سخنان خود با اشاره به این موضوع که سازمان تبلیغات اسلامی در نحوه اداره مجتمع و مدرسه علمیه کوثر موفق بوده است، یادآور شد: رضایت مدیران حوزه علمیه کوثر نیز نسبت به این انتقال کسب شده است./813/د102/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین