۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
کد خبر: ۶۳۹۵۹۲
پ
قالیباف:
عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: دو گروه که باورهای انقلابی خود را از دست داده‌اند و کسانی که شعار انقلابی گری می دهند ولی شعار آنها توام با عمل نیست به کشور ضربه می زنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری رسا، محمد باقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ظهر امروز (جمعه) در مراسمی که در مسجد جامع رسول اکرم منطقه ۲۱ تهران برگزار شد، اظهار داشت: در پیروزی انقلاب اسلامی یک شعار اساسی داشتیم و آن استقلال، آزادی جمهوری اسلامی بود. 

قالیباف افزود: بر اساس نظر امام راحل ما، اساس کار انقلاب اسلام بوده و هست و اساس اسلام تشکیل حکومتی دینی است. امروز هم همه باید قدردان این نعمت باشیم که پس از چند صد سال مقاومت، مبارزه و تقدیم صدها شهید، در سایه یک نظام اسلامی و در سایه ولایت یک فرد فقیه جامع شرایط زندگی کنیم و این نعمت بزرگی است که باید شکرگزار این نعمت باشیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شکر این نعمت تقویت و حفظ این نظام است، شکرگزاری این نعمت قوی تر کردن نظام جمهوری اسلامی ایران و تداوم راه امام راحل و شهیدان است. 

وی ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم بگوئیم که حزب اللهی، بسیجی و انقلابی هستیم یا امثال اینها، خلاصه می شود در این یک جمله که هر کسی که بتواند کارآمدی دین در جامعه را به اثبات برساند؛ چنین فردی انقلابی است که به شعار مرگ بر آمریکا به صورت واقعی عمل کرده‌است. 

قالیباف تصریح کرد: اگر خدای نکرده ما نتوانیم نظام را کارآمد نشان دهیم، به اساس این نظام که اسلام باشد ظلم کرده ایم. در عصری که دین تحقیر میشد و دین زدایی در جوامع رشد کرده بود امام راحل و شهیدان آمدند و دین را احیا کردند. 

شهردار اسبق تهران افزود: شما ببیند اگر یکی از این تهدیداتی که تا کنون برای ما از طرف دشمن بوده، برای کشور دیگری رخ میداد از پای در می آمد، اما نظام جمهوری اسلامی ایران قدرتمند تا کنون توانسته در مسیر خود ایستادگی کرده است. 

وی گفت: نزدیک به دو دهه است که سردار سلیمانی به تکیه بر قدرت مردم، آمریکا و ایادی آن را در منطقه زمین گیر کرده است که این هم از برکات و نعمات نظام جمهوری اسلامی ایران است.  

قالیباف خاطرنشان کرد: نظام سلطه می‌گوید با ما باشید تا قوی باشید ولی نظام ما میگوید ما قوی میشویم تا آنها حقوق ما را به رسمیت بشناسند. نظام ما مبتنی بر فرهنگ قرآن و فرهنگ اهل بیت است. 

وی گفت: در کنار همه نقاط قوتی که داریم، در حوزه هایی خوب کار نکردیم از جمله حوزه اقتصاد که مشکلات زیادی هم داریم. برخی می گویند علت این مشکلات مبارزه ایران با نظام سلطه و در راس آنها آمریکا است. آنها می گویند این نارسایی های اقتصادی به دلیل ایستادگی ما در برابر آمریکا است، این استدلال اشتباهی است. 

وی ادامه داد: یک روزی در جهان اسلام مصر کشور با افتخاری بود، پس از داستان کمپ دیوید شما ببینید تا به امروز وضعیت استقلال فرهنگی و اقتصادی آن چگونه است. شما ببینید برخی کشورهای دلداده به آمریکا در قاره آمریکا جنوبی چگونه است. 

قالیباف بیان کرد: از نظر ما مشکلات در کشور از جایی آغاز شد که کسانی آمدند و خواستند مبانی انقلاب اسلامی را تغییر دهند، کسانی که روحیه غرب زدگی دارند و واداده در برابر دشمن هستند. اینها کسانی هستند که با کم شدن روحیه انقلابی در خودشان به سمتی رفتند که گفتند برویم با کدخدا کنار بیایم تا مشکلاتمان حل شود و این آغاز مشکلات ما است. 

شهردار اسبق تهران گفت: اساس انقلاب اسلامی ایران ما مبتنی بر سنت های الهی است، دو عنصر مهمی که ما را امروز با چالش مواجه کرده، یکی فاصله گرفتن از فرهنگ انقلاب و دوم چالش مدیریتی در کشور است. ضعف مدیریت در کشور یکی از مشکلات اساسی ما هست.

قالیباف ادامه داد: زمانی که منطبق بر باورهای انقلابی حرکت کنیم مردم را به میدان می آوریم؛ اما امروز مردم از صحنه های مختلف تصمیم گیری دور ماندند، امام راحل فرمودند اساس این نظام این است که مردم تعیین کننده سرنوشت خودشان باشند.  

وی با بیان اینکه بخش بزرگی از اقتصاد ما دولتی است و مردم در آن نقشی ندارند، گفت: رهبری گفتند انتخابات یک فرصت است برای مردم تا بتوانند در سرنوشت خود تاثیرگذار باشند. 

شهردار اسبق تهران افزود: برخی از مردم می‌گویند بعد از انتخابات دیگر کسی حرف ما را نمی شنود، درست هم می گویند. اما بر اساس قانون مجلس، این ۲۹۰ نفر نماینده ای که توسط مردم انتخاب می شوند باید تبلور و مظهر اقتدار مردم برای رسیدن به خواست مردم باشند. 

قالیباف تصریح کرد: اینکه امام فرمود مجلس شورای اسلامی در راس امور است برای این است که آنها نماینده کل مردم ایران هستند و وکیل المله هستند نه وکیل الدوله. اما امروز متاسفانه چنین چیزی را در مجلس شاهد نیستیم، بنابراین مجلس امروز در راس امور نیست. 

وی با بیان اینکه انتخاب مردم مهم است، ادامه داد: اگر می بینیم که ضعف در مدیریت کشور وجود دارد و انتخابات پیش رو را فرصتی برای تغییر می دانیم، پس باید با انتخاب های صحیح آغاز تحول در کشور را رقم بزنیم. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در دوران دفاع مقدس فرماندهان شهید ما چه کسانی بودند؟ شهید همت چه کسی بود؟ یک معلم ساده بود؛ شهید خرازی، شهید باکری و حتی شهید سلیمانی، اینها همه از مردم بودند و این نقش پر رنگ مردم در میدان های نبرد بود که نتیجه بخش هم بود. 

قالیباف افزود: در دوران خدمت در نیروی انتظامی و راه اندازی سامانه تلفنی ۱۱۰، برخی از مردم گفتند پلیس خدمت بزرگی را به ما کرد؛ اما خیر چنین نیست. این شما مردم بودید که به پلیس خدمت کردید و به عبارت دیگر ما فقط امنیت را مردمی کردیم. 

وی گفت: شما یادتان می آید که زمانی برای گرفتن یک گواهینامه رانندگی چه مشکلات و مراحلی را باید مردم پشت سر می‌گذاشتند ولی امروز همه این امور توسط خود مردم انجام می شود. در دوران شهرداری هم این کار را انجام دادیم و مردم را پای کار آوردیم. 

شهردار اسبق تهران تصریح کرد: امام راحل گفتند دولت جاهایی که مردم می توانند کاری انجام دهند ورود نکنند، بلکه در حوزه هایی باید ورود کند که مردم قادر به انجام آن نیستند، ولی امروز شما ببینید دولت در امور مختلف هست و مردم حضور ندارند. 

قالیباف بیان کرد: نمایندگان مجلس باید دغدغه مردم را داشته باشند، کسی باید در مجلس باشد که در برابر ظلم ایستادگی کند، خواسته های مردم را پیگیری کند؛ باید کسی باشد که فرصت را در اختیار جوانان خلاق، مومن و انقلابی قرار دهد و البته بتواند کشور را از این خستگی نجات دهد.  

وی با بیان اینکه مجلس نباید چوب لای چرخ دولت گذارد، گفت: مجلس باید در حین کمک به دولت، مطمئن باشد که دولت در ریلی حرکت می‌کند که آن مسیر به نفع کشور و مردم باشد و اگر اینطور نیست باید ریل گذاری صحیحی را برای دولت انجام دهد. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: مجلس خوب و انقلابی باید گره گشای مشکلات مردم باشد و راهکار های معقولی را پیش روی مردم بگذارد. 

قالیباف گفت: این اولین و مهمترین انتخابات ما در گام دوم انقلاب است، بنابراین خواهش میکنم مردم کارنامه های افراد را طی چهل سال اخیر به خوبی بررسی کنند و ببینند که آیا این افراد در کارنامه خود عملگرا بودند یا صرفا شعار مطرح کردند. 

وی تصریح کرد: دو گروه هستند که امروز مشکل ایجاد می کنند، کسانی که باورهای انقلابی خود را از دست داده‌اند، دوم کسانیکه شعار برای انقلابی گری می دهند ولی شعار آنها توام با عمل نیست و این ظلم بیشتری به انقلاب است.

قالیباف افزود: امام راحل همیشه نگران این بود که در آینده نتوانیم غرب زده ها را از کشور بیرون کنیم و امروز ما گرفتار همین غرب زدگی هستیم. 

شهردار اسبق تهران افزود: رهبری فرمودند ابتدا دشمن را بشناسید، ببیند نقشه آنها چیست و اینکه ببینید راه مبارزه با آمریکا چیست و گفتند که آن کار است و کار است و کار. اگر فقط شعار بدهیم آب به آسیاب ترامپ و ترامپی ها ریخته ایم. 

وی بیان کرد: ما دیگر نباید در شهر خود فقیری داشته باشیم، اینکه امروز کارمند و کارگر ما امیدوار نباشد که خانه ای را خریداری کند و آرزویش ماندن در خانه ای کوچک اجاره ای باشد، تازه اگر مجبور نباشد که از شهر به حاشیه برود یا به روستای خود بازگرد.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم جمعه آینده آغاز تحولی اساسی در کشور برای کارآمد کردن و بهبود نظام اداری کشور باشد تا نماد قدرت مردم در مجلس شکل بگیرد و مردم شاهد تحولی جدی در شئونات زندگی خود باشند و باعث سربلندی بیشتر نظام شوند.

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/11/26
هرچه گرفتاری در سال‎های اخیر برای کشور رخ داده به دلیل تطابق نداشتن شعار با عمل بوده است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/11/26
بعضی از جوانان ما چون از خیلی از این مسائل با خبر نیستند و از طرفی رسانه های بیگانه مدام نسبت به کشور ما سیاه نمایی می کنند ، دید بدی پیدا کرده اند و فکر می کنند که چون منابع کشور ما توسط عده ی خاصی حیف میل می شود ما دچار مشکل هستیم در حالیکه سهم حیف و میل ها و سوء مدیریت ها خیلی کم است.(این نگرش جوانان بیشتر ناشی از کمی اطلاعات و همچنین تبلیغات رسانه های دشمن می باشد)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/11/26
در همین عربستان نرخ بیکاری حدود ۳۲درصد میباشد!!(رقم ۳۲درصد برای نرخ بیکاری بسیار وحشتناک است) و همچنین از لحاظ علمی هم پیشرفت خاصی نداشته است و تمامی مظاهر تکنولوژی در این کشور وارداتی می باشد و تقریبا می توان گفت در هیچ صنعتی خود کفا نیست و کاملا وابسته است.(برخلاف کشورمان که در صنایعی مانند سد سازی، نظامی ، پزشکی، نیروگاه برق، صنایع هسته ای، هوا و فضا، خودرو سازی و ... خود کفاست و تا ۱۰ سال آینده در بسیاری دیگر از صنایع هم خود کفا می شود)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/11/26
ریشه مشکلات فعلی اقتصاد کشور قبل از آنکه به تحریم های آمریکا ربط داشته باشند به سوء تدبیر مسئولان بر می گردند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/11/26
در زمانی که به منظور پایین آوردن عدد تورم و اینکه با عنوان طرح کنترل تورم یک سیاستی توسط دولت از سال 92 تا 96 اتفاق افتاده بود درهمان موقع مشخص بود که تولید داخلی زیر بار این فشارمصنوعی که برای کنترل تورم ایجاد شده است؛ ضربه خواهد خورد .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/11/26
خام فروشی نفت و همچنین تکیه بر یکسری از شاخص ها و عوامل سبب شده است تا یک بیماری مزمن دامن اقتصاد ایران را فرا بگیرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/11/26
همه سایت ها وصیت نامه سردار شهید سلیمانی را منتشر کردند چر ا شما کار نکردید؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/11/26
حزب کارگزاران اخیرا با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد از جریان اصلاح طلب،‌ اعلام کرده بود که برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس لیست جداگانه خواهد داد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/11/27
دعوا نکنید با هم اصلاحاتی ها دارن با دمشون گردو می شکونن... هر کسی دعوا راه بندازه اصلاحاتیه ! میان خیلی راحت تفرقه میاندازن و میرن... با دعوا هیچ منفعتی حاصل نمیشه... شخص پرستی نکنید... توهم نزنید... تا انتخابات باید تلاش کرد هیچی معلوم نیست... به فکر تبلیغ درست و حسابی باشید همین... یه کاری نکنین بعد انتخابات زار زار گریه کنید... اصلاحات در تدارک شوک در این هفته است... روحانی قراره بیاد نشست زنده بذاره تو زمین اصلاحات بازی کنه... حواستون باشه... پا رو پا نندازین... کارای بیهوده هم نکنید... کار درست انجام بدین...
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین