۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
کد خبر: ۶۴۵۵۸۸
پ
میرسلیم خطاب به روحانی:
میرسلیم خطاب به رییس جمهور ضمن انتقاد از عملکرد دولت در مقابله با کرونا این پرسش را مطرح کرد که چرا ۴۰درصد مردم درواپسین روز‌های پایانی سال به مسافرت رفتند؟

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری رسا، مصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در نامه‌ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور ضمن انتقاد از عملکرد دولت در مقابله با کرونا، این پرسش را مطرح کرد که چرا 40 درصد مردم در واپسین روزهای پایانی سال به مسافرت رفتند و دولت مانع از آن نشد؟

متن این نامۀ به شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر حسن روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و با عرض تبریک فرارسیدن ماه شعبان المعظم،

امروز پس از هفته ها انتظار خبر تعطیل کردن فعالیتهای اقتصادی را بجز تعداد اندکی که امور ضروری و تأمین مایحتاج اولیۀ عمومی را برعهده دارند ، از زبان جناب عالی شنیدم و این که باید دستورهای بهداشتی را با فرارسیدن موج دوم کرونا جدی بگیریم... این خبر مرا خوشحال کرد که نهایتا جناب عالی و دولت فخیمه تان به این نتیجه رسید ه ا ید که چاره ای جز اعمال محدودیت بر فعالیتها و اصرار بر حضور مردم در خانه ندارید ، و برایتان آرزو می کنم در اعمال این محدودیتها ی اجتناب ناپذیر موفق شوید و کرونا را مهار کنید؛ اما بسیار افسرده شدم از این که دیدم و شنیدم شما با آرامی و لطافت عاطفی از موج دوم کرونا یاد فرمودید، گویی راه گریزی از آن نبوده است و از خدای متعال می خواهم دولت محترم و در رأس آن جناب عالی را که فرماندهی کل مبارزه با کرونا را بر دوش گرفته اید و حتی تعطیلات نوروزی را در کاخ سعد آباد با تشکیل جلسات اضطراری هیئت وزیران بر خود حرام کرده اید، در تسلط بر این موج دوم کرونا پیروز فرماید. اما با افسوس فراوان چند سؤال در ذهنم به جولان پرداخته که لازم می دانم به استحضار جناب عالی برسانم:

1- چرا با شناخت تجربۀ کشور چین و هشدار جدی اولیۀ و زیر بهداشت، روزی که متوجه شدید دو نفر اول مبتلا به کرونا در قم شناسایی شده اند بلافاصله و دست کم با همین قیافۀ جدی امروزتان دستور نفرمودید بر آن شهر محدودیتهایی که ضرورت آن را امروز اعلام و ابلاغ فرموده اید اعمال شود و از اصطلاح قرنطینه که برخی دلسوزان بکار بردند سراسیمه شدید و آن را دون منافع میهنی تشخیص دادید و گذاشتید پنج هفته بگذرد و میهن عزیز ما گرفتار چنین مصیبتی شود ؟

2- چرا علی رغم توصیه های مسئولان بهداشتی و درمانی کشور اجازه دادید تجمع مردم برای خریدهای شب عید، در فروشگاهها و اماکن عمومی بدون اعمال محدودیت انجام گیرد و در نتیجه کشور ما را به نقطۀ اوج اول در ابتدای فروردین ماه برساند؟

3- چرا روشهای عادی را که در دولتهای سابق هم رائج بود بکاربردید نظیر اعلام اختصاص اولیۀ 60 لیتر بنزین اضافی (که بعدا مفتضحانه لغو شد) و افتتاح برخی بزرگراهها در اواخر اسفند و بحبوحۀ اوج گرفتن کرونا که همه حکایت از بی خبری نسبت به عواقب چنان تصمیمات و اخباری بر روحیۀ مردم می کند و مشوق آنها برای برنامه ریزی سفرهای نوروزی می شود؟ آیا این قبیل امور نشانۀ عدم درایت و تدبیر مناسب نیست؟

4- چرا با وجود تأکید و التماس مسئولان و پزشکان بیمارستانهای پذیرای مبتلایان و پرستاران از جان گذشته بر ضرورت در خانه ماندن و شکستن زنجیرۀ سرایت کرونا ، اجازه دادید درحدود 40% سال گذشته عده ای بی خیال دست به سفرهای بین شهری بزنند ؟ آیا غافل بودید که این بی مبالاتی زحمات گذشتۀ آن فداکاران جبهۀ مبارزه با کرونا و مردم اسیر در خانه ها را بر باد می دهد و موج دوم کرونا را بر سر ما فرود می آورد؟

5- تا کی می خواهید درمورد مسائل اساسی کشور طنزگونه با مردم صحبت کنید؟ آیا هفت سال فرصت خدمت برای شما و دولت فخیمه تان کافی نبود که نگذارید هفت خوان گمرک به هفتاد تبدیل شود؟ مگر گمرک جزو دستگاههای اجرائی دولت نیست ؟ آیا توقع دارید از جای دیگری دستی از غیب برون آید و کاری بکند؟ شما مسئولید و باید پاسخگو باشید و نه موعظه گر ! آیا نشستن در صدر هیئت وزیران را با جلوس بر منبر یکسان پنداشته اید؟ موعظه و نصیحت در جای خود بسیار خوب است اما برازندۀ جایگاهی که شما اشغال کرده اید اقدام مسئولانه و خدمت خستگی ناپذیر و بدور از تشریفات و تبلیغات است : خدمت به مردم و گزارش نتائج موفقیتهای واقعی تان به آنها و در صورت نیاز کمک طلبیدن از مردم برای یاری دادن به دولت و برون رفت کشور از بحران .

6- تا کنون بیش از 2200 نفر بنابر آمار رسمی ، در اثر کرونا در ایران جان باخته اند و قطعا بخشی از آن ناشی از مسامحه دولت شما است اما بدانید که آنچه به نام موج دوم یاد کرده اید و افرادی که در آینده به دلیل اوج گرفتن مجدد کرونا جان خود را از دست خواهند داد، تماما به عدم قاطعیت شما بر می گردد در حالی که بیش از یک هفته است از همراهی و همکاری ایثارگرانۀ دستگاههای عمومی و مردم نهادها و بویژه نیروهای نظامی و انتظامی برخوردارید !

7- تا کی می خواهید کار علمی و پژوهشی شناخت ویژگیهای ژنی این ویروس و مشابه آن را به عقب بیندازید ؟ چرا علی رغم پیشنهاد خیرخواهان دانشمند، دربارۀ تأسیس مرکز تحقیقات مقابله با تهدیدات زیستی تعلل می ورزید ؟ آیا باید چند بار از این نوع تهدیدات آسیب ببینیم تا دست به کار تحقیقات پیشرفتۀ و هماهنگ کردن اقدامات پراکنده ای که در این باره در کشور آغاز شده است باشیم؟

8- با توجه به گرفتاریهای متعددی که غیر از جنبه های بهداشتی و درمانی ، آثار بیماری فراگیر کرونا ، در زمینه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و امنیتی و تقنینی و قضائی برای مردم ایجاد کرده است ، چرا تشکیل قرارگاههای موردی هر زمینه را تشکیل نمی دهید تا با استفاده از همۀ امکانات کشور به مصاف این بلیه بروید ؟ چرا با توجه به اهمیت موضوع ، رسیدگی به آن را به چند جلسۀ اضطراری دولت و چند تماس تلفنی نمایشی با استانداران محدود می کنید ؟

9- تا کنون فرصتهای ارزنده ای از دست رفته است بویژه فرصت بی نظیر تعطیلات نوروزی ، آیا نمی خواهید برای ضایع نشدن زحمات طاقت فرسا و خدمات بی بدیل کسانی که در این پنج هفته ایثار کرده اند قاطعیت به خرج دهید و جلو تخلفات افراد ولنگار را با تصمیاتی که ضمانت اجرائی دارند بگ یرید؟ اگر عمل نکنید باید پاسخگوی جانهایی که به هدر خواهند رفت باشید .

خدایا به برکت ایام الله ماه معظم شعبان به همۀ ما صداقت و اخلاص و شجاعت و جرأت عطافرما.

سید مصطفی میرسلیم؛ نمایندۀ منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی/998/

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
صبا راد
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1399/01/08
خدا خیرت بده اقای میر سلیم ما منتطر جواب هستیم چرا؟؟؟
علی
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1399/01/08
با تشکر از آقای میر سلیم که حرف دل مردم و شکایت مردم داغدار که عزیزان خود را در این مدت به خاطر سهل انگاری و بی توجهی دولت ازدست دادند،را به خوبی بیان کردند.ما نمی دانیم تا کی باید دستگاههای مربوطه نظیر قوه قصاییه و مجلس مصلحت اندیشی کنند و در مقابل این بی تدبیری و خسارت جانی ناشی از آن که بر دوش مردم فرود آمده و احتمالا خواهد آمد ،سکوت کنند.در هر جای دنیا الان یک مقام رسمی و مسئول مثل رییس جمهور یا نخست ویزیر یا مدیری چنین بی توجهی و بی تفاوتی نشان میداد که جان مردم به خطر بیافتد ،قطعا محاکمه و.مجازات می شد.به هر صورت دولت مسئول جان و مال مردم یک کشور است.چرا دولت نظر کارشناسان را مبنی بر قرنطینه شهرها رد کرد؟قوه قضاییه باید به عنوان مدعی العموم برخورد کند حتی اگر به مصلحت نباشد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1399/01/08
در هر صورت ایشان باید در مورد خیلی مسائل پاسخگو باشند و تمام سوالات آقای میرسلیم ، یکی از آن مسائل مهم است .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1399/01/08
حال که با عدم اتخاذ تصمیات شایسته دولت، متحمل یک چنین خسارات غیر قابل جبران شده ایم، چه کسی باید جوابگو باشد؟! به همین راحتی و سادگی! دقت بفرمایید، {کمی دیر متوجه شدیم و کرونا را با آنفولانزا اشتباه گرفتیم} همین و بس؟ به همین راحتی؟ مگر تشخیص یک چنین قضیه ای بر عهده بقال سر کوچه گذاشته شده بود که اشتباه کرده باشد؟ ما که زورمان به جایی نمی رسد. صبر می کنیم تا ببینیم از ناحیه کاخ سعدآباد چه معجزه ای رخ می دهد!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1399/01/08
آقا تا این انسان زیرفشارنباشه کاری نمیکنه.همین محدودیتها هم نیم بند اجرامیشه مطمئن باشید.حالا امثال من که بازارو تعطیل کردیم ومحض رضای خدا نه صاحبخانه ازاجاره گذشت ونه صاحب مغازه چه خاکی به سرم بریزم.بعضی وقتا باخودم میگم تن دادن به قانونبرای جایی خوبه که نباید حقتو به زوربگیری فردا که کرونا تمام بشه اونایی که اهمیت به هیچی ندادن دهن کجی به امثال من میکنن ومن باید کاسه چکنم برای گذران زندگی به دست بگیرم.ومطمئنم تمام وعده های دولت برای کمک به اقشارآسیب دیده تبصره هایی بهش میخوره که شامل من وامثال من نشه.لایحب الله الجهربالسوء من القول الامن ظلم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1399/01/08
حسن روحانی با لحن خاصی خطاب به وزیر بهداشت گفت چرا اعلام نمی کنید که 70 درصد مردم گرفتار کرونا خواهند شد؟ سوال این است که اولا روحانی از کجا این را پیش بینی کرده و ثانیا آیا این بی تدبیری ها عمدی بوده تا 70 درصد مردم گرفتار کرونا شوند؟!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1399/01/08
آقای میر سلیم عزیز منو یاد پرسش های بی جواب از سوی آقای روحانی زمان انتخابات ریاست جمهوری انداختید که متاسفانه مردم متوجه پرسش های حسابگر شما نشدند وفریب خوردند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1399/01/08
حرفهایی که چندین روز است مردم بهم میگویند بالاخره ایشون گفتند خدا کنه این پیگیریها ادامه داشته باشد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین