۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
کد خبر: ۶۶۷۱۸۵
پ
نماینده ولی فقیه در سپاه کربلا:
مازندران - حجت الاسلام تسخیری با انتقاد از اظهارات اخیر یکی از روحانیان ساروی، گفت: این حرف‌ها با حرف فتنه گرانی که در فتنه ۸۸ گفتند مرگ بر اصل ولایت فقیه چه تفاوتی دارد؟
به گزارش خبرگزاری رسا در مازندران، حجت الاسلام غلامحسن تسخیری، مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا امروز  در حسینیه عاشقان ساری ضمن تبریک آغاز امامت حضرت صاحب الزمان( عج) در واکنش به اظهارات اخیر یکی از روحانیان ساری که گفته است «ما اسلام 40 ساله نمی خواهیم 40 سال دیگر هم انقلاب همین است و ما اسلام 800 ساله را می خواهیم»، گفت: این حرف ها با حرف فتنه گرانی که در فتنه 88 گفتند مرگ بر اصل ولایت فقیه چه تفاوتی دارد؟
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به این که فردی که خود را روحانی اسلامی می داند و اصل اسلام انقلابی را مورد انتقاد قرار می دهد، افزود: فتنه گران می خواستند اصل انقلاب را بزنند این آقا هم گفته است ما اسلام چهل ساله نمی خواهیم و اسلام 800 ساله را می خواهیم، یعنی اسلامی که سازش پذیر باشد اسلامی که طاغوتی بوده و در رأس آن اسلام آمریکایی ها، ایران اسلامی را مثل یک گاو شیرده معرفی کند و نفتش را رژیم اشغالگر اسرائیل ببرد و همه امتیازات آن برای غربی ها باشد.
 
حجت الاسلام تسخیری با تبیین در مقابل این تحریف که «همان اسلام اموی باشد، یا اسلام آمریکایی باشد و  ما کاری به حکومت نداریم»، ادامه داد: اسلام مد نظر آقایان همان اسلامی است که مأموران آنها در کشور "حق توحش" بگیرند! و ما به آنها کاری نداریم و کارمان همان نماز و روزه است.
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر این که کسانی هستند که با یک سابقه علمی، اسلام را به غلط تفکیک می کنند و دم از  اسلام چهل ساله و اسلام 800 ساله و اسلام 1400 ساله می زنند و می گویند، همان اسلامی که داشتیم بهتر بود، خاطرنشان کرد:‌ آنهایی که فکر می کنند اسلام 40 ساله کاربرد و کارآمدی ندارد و از مشکلات و گرانی ها حرف می زنند، آیا نمی دانند دلیل مشکلات اقتصادی و  فشارها از همین آمریکای جنایتکار و بعضی عوامل آن که سی و چند سال در راس حکومت اسلامی در دستگاه اجرایی بودند، می باشد؟!
 
حجت الاسلام تسخیری تاکید کرد: ‌همین عوامل عرضه اداره دستگاه های اجرایی را ندارند، اما مردم را ناتوان خطاب می کنند و حکومت اسلامی را زیر سؤال می برند ولی باید بدانند همین اسلام چهل ساله احیاگر اسلام اصیل و ناب محمدی است.
 
مسؤل دفتر نمانیدگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر این که  بعضی ها امروز به جنگ اعتقادات مردم آمدند، افزود:‌ این جنگ با روش و شیوه های مختلف در حال اجرا است که دشمن از طریق فضای مجازی و یا از طریق وابستگانی دست به تحریف می زنند، دنبال می شود.
 
وی با بیان این که یک فرد مؤمن و انقلابی باید قوی باشد و جامعه را از آلودگی ها پاک کند و این یک تکلیف همگانی است که با  امر به معروف و نهی از منکر جامعه را بیدار کرد، اضافه کرد:‌ فتنه هایی اتفاق می افتد و  کسانی در لباس مقدس دین، بر علیه دین حرف می زنند، آیا باید در مقابل آنان سکوت کرد و بی تفاوت بود؟!
 
حجت الاسلام تسخیری در ادامه سخنان خود به لزوم تاب آوری و مقاومت مسلمان انقلابی در مقابل انواع بلاهای سیاسی و غیر سیاسی،  فتنه ها و گناه ها تاکید کرد و افزود:‌ این تکلیف تنها فردی نیست بلکه وظیفه انسان در برابر خود و دیگران است.
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در بخش دوم سخنان خود به تشریح و تفسیر آیه 200 سوره آل عمران، پرداخت و گفت: خدای متعال در این آیه چهار تکلیف و وظیفه را بر عهده مسلمان انقلابی قرار داده است.
 
حجت الاسلام تسخیری با بیان این مطلب که مومنین فقط به کسانی که اهل نماز، روزه، زکات، خمس و  حج و امثال اینها خطاب نمی شوند افزود: یک انسان مسلمان وقتی اسلام آورد، علاوه بر انجام واجبات و تکالیف، وظایف دیگری هم برعهده دارد.
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر این که تعبیربنده از این  کلام ( ایها الذین آمنو) در آیه 200 سوره آل عمران، خطاب خدای متعال به مسلمانان انقلابی است، ادامه داد:‌ مومنین با این ویژگی جهادگر، ایثارگر، انفاق گر جان و مال هستند. کسانی که با جان و مال شان با خدا معامله کرده  و برای حفظ و حراست از اسلام از جان و مال شان می گذرند. 
 
حجت الاسلام تسخیری خاطرنشان کرد:‌ برخی ها بی تفاوت هستند و می گویند ما مسلمانی خود را داشته باشیم نماز خود را بخوانیم اما کاری به حکومت یا کسی که در راس حکومت قرار می گیرد ولو اینکه اسلام را هم قبول نداشته باشد،نداریم.
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به این که خدای متعال برای اهل ایمان چهار وظیفه را تعریف کرده است، اضافه کرد:‌ چهار تکلیفی که خدای متعال برعهده مسلمان انقلابی قرار داد، تکلیف سیاسی، فردی، اجتماعی و تقوا در حوزه فردی است.
 
به گفته مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا، نخستین امر خدای متعال به مسلمان انقلابی، صبر است به همین دلیل انسان باید هم خود صبور باشد و هم جامعه را به صبر دعوت کند.
 
حجت الاسلام تسخیری با بیان این که در قران کریم آمده است که انسان از سوی مال و فرزندان مورد فتنه و ابتلا قرار می گیرد، گفت: خیلی ها از طریق فرزندانشان دچار فتنه شده و عاقبت بخیر نشدند برای نمونه زبیر با آن شاخصه های مهم که پیامبر(ص) به او لقب سیف الاسلام داده است درمقابل امیرالمومنین علی(ع) قرار گرفت که حضرت امیرمومنان(ع) فرمودند؛ زبیر تا زمانی زبیر بود تا اینکه  فرزندش عبدالله بزرگ شده و او را درمقابل مولا قرار داد.  
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به این که شخصیت های دیگری هم بودند که تحت تاثیر فرزندان خود قرار نگرفتند، افزود: مقداد یک شخصیت برجسته ای بود که پیامبرخدا درباره او می فرمایند، که خدای متعال به من امر کرد که من چهار نفر را دوست داشته باشیم که یکی از آن چهار نفر  مقداد است.لذا همین  مقداد فرزندی به نام عبدالله دارد که بعد از ارتحال پیامبر(ص) و ماجرای بعد از آن  تا به دوران حکومت حضرت امیر مومنان علی(ع) در صف جنگ جمل همراه با زبیری ها قرار می گیرد و در آن جنگ هم کشته می شود. 
 
حجت الاسلام تسخیری با اشاره به این که استان مازندران ده هزار و 400 شهید برای اسلام اهدا کرد تا اسلام را احیا و زنده کند، یادآور شد: ‌امام خمینی(ره) با تاسی از قیام عاشورایی امام حسین(ع) که در روزعاشورا گفتند "علی الاسلام السلام"، فریاد برآوردند که ای علمای اسلام به داد اسلام برسید.به برکت قیام امام و به برکت رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب این انقلاب در دنیا می درخشد، لذا انقلاب ما انفجار نور بود که البته این نور مختص جمهوری اسلامی نیست لذا امروزه اسلام انقلابی به یک اسلام انقلابی بین المللی تبدیل شده است و ملت های مسلمان خفته را در مقابل اسلام آمریکایی بیدار کرده است.
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در ادامه با بیان اینکه دشمن در کمین انقلاب ما است، اضافه کرد: دشمن عواملی برای خود انتخاب می کند، عواملی که به اصل اسلام معترض شوند، اصلی که امام راحل فرمودند، انقلاب اسلامی همان انقلاب نبوی است و نظام اسلامی استمرار حرکت انبیاء الهی است و عده ای به پیروی از دسیسه های غرب، در فتنه ها به اصل نظام اسلامی حمله کردند.
 
حجت الاسلام تسخیری در سخنان پایانی خود به آخرین تکلیف که تقوای الهی است، توصیه کرد و افزود:‌ رهبر فرزانه انقلاب بر اساس همین تکلیف در بیانات اخیرشان فرمودند که انتقاد بکنید اما هیچ کسی حق توهین ندارد چرا که  توهین حرام است.
 
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا، رستگاری مومنان را در  بی تفاوت نبودن، درد جامعه و دین داشتن دانست و یادآور شد:‌ خیلی از انتقادات از لسان مقام معظم رهبری نسبت به دولت ها گفته شده است، و این یعنی تقوا داشتن، لذا تقوا انسان را حفظ کرده و از گردنه های سخت عبور میدهد./950/د102/ب1
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین