۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
کد خبر: ۶۶۹۴۲۵
پ
آیت الله اعرافی تشریح کرد؛
مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه در فرهنگ ما عقبگرد، تسلیم و دست بیعت وجود ندارد، گفت: خون‌بهای شهیدان ما بیرون رفتن آمریکا از سرزمین های اسلامی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور امشب در مراسم گرامیداشت شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان که به صورت مجازی برگزار شد، شهید فخری زاده را سردار علم، دانش و فناوری توصیف کرد و ضمن تبریک و تسلیت شهادت این دانشمند بزرگ گفت: در هفته بسج، یک بسیجی بزرگ و دانشمند بسیجی را از دست دادیم.

وی با بیان اینکه شهادت برای شهید یک مقام والا به شمار می آید، ادامه داد: در منطق دینی شهادت یک فرد برترین قله سعادت محسوب می شود و توفیق بالایی می خواهد که کسی بتواند از این عالم خاکی به اوج ملکوت با مرکب شهادت طی طریقت کند.

شهادت؛ دروازه ای به سوی استقلال، مجد، شکوه و آزادی از قید و بندها

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه شهادت به منزله دروازه سعادت جاویدان است، خاطرنشان کرد: شهادت از منظر اجتماعی به مثابه دروازه ای به سوی استقلال، مجد، شکوه و آزادی از قید و بندها است.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام هر کجا شاهد فرهنگ ایثار و شهادت و نهراسیدن از مرگ باشیم، شاهد عزت، جلال، شکوه و استقلال نیز خواهیم بود، تأکید کرد: شهدای دانشمند ما مجمع همه فضیلت هایی همچون جهاد، ایمان، علم و دانش و شهادت هستند که قرآن بر آن تأکید دارد؛ همه فضیلت و شاخص هایی که با آن انسان ها ارزیابی می شوند، در این شهدا جمع می شود.

وی با اشاره به اینکه اخلاص، علم و دانش و تلاش، کوشش و جهاد در راه خدا از شاخصه های انسان های با فضیلت است، گفت: این سه فضیلت که شاخص های اصلی رتبه انسان های بلند و والا است، در شهید فخری زاده جمع شده بود.

آیت الله اعرافی مطرح کرد: ما سوگواریم که چهره ای بزرگ و پدر دانش هسته ای و فناوری های دفاعی و مبتکر بسیاری از پروژه های علمی و پژوهشی همچون ساختن کیت کرونا و واکسن این بیماری منحوس را از دست دادیم، اما افتخار می کنیم که انقلاب اسلامی باب ایثار و شهادت را به روی ما گشوده است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه بیان کرد: ملت ما علیرغم همه سختی ها و علیرغم اینکه با سختی جانکاه کرونا و تحریم های ظالمانه مواجه است، پیشرفت های حیرت انگیز و حیرت افزایی را در عرصه های علمی و فناوری رقم زده است؛ کشور ما در نهایت تحریم های ظالمانه قله های علم را در نوردید و بلندای انرژی صلح آمیز هسته ای را فتح کرد که این بسیار حیرت انگیز است.

وی با بیان اینکه علم و فناوری ما به دلیل اینکه علت آزادی و استقلال ما محسوب می شود از سوی دشمنان مورد هدف قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: آمریکا و اذنابش و منافقان بزدل و تروریست همواره در مقابل پیشرفت ما ایستاده اند، اما مکتب بسیج و شهدا به ما آموخت که می توان ایستاد و علی‌رغم توطئه ها به پیش رفت.

آیت الله اعرافی به تبیین ممیزات مکتب شهدا پرداخت و گفت: یکی از ویژگی های مکتب شهدا این است که با تمسک به آن در می یابیم که می شود با تکیه بر نیروی داخلی، مرزهای علم و فناوری را در نوردید و به اوج علم و فناوری رسید؛ دانشمندان و نخبگان ما می توانند با تمسک به مکتب شهدا به افق های بلند بنگرند، مرزهای علم را درنوردند و زمینه استقلال را فراهم آورند.

رعب و وحشت در برابر دشمن به معنای شکست است

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه رعب و وحشت در برابر دشمن به معنای شکست است، همانطور که فریب چهره دشمن را خوردن نیز به شکست می انجامد، تأکید کرد: در مکتب شهیدان ما تکیه بر توان داخلی و باور توانمندی درونی ملت و دل بریدن از بیگانگان مورد تأکید است، از این رو ما نباید فریب چهره مکار دشمن را خورده و از قدرت پوشالی آن بترسیم؛ به بیان دیگر ما نباید از مکر دشمن غافل شده و از دندان های تیز و پنجه های خونین آن هراس داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش های علمی باید دانش بنیان بوده و پاسخگوی نیاز جامعه باشد، افزود: شاخص مکتب شهیدان ما گفتمان تمدنی اسلام است که روح آن را علم تشکیل می دهد؛ دشمن همانطور که اقتصاد را هدف گرفته است، فرهنگ و علم را نیز در تیررس خود قرار داده است، زیرا برای آنها گران و سنگین می آید که کشوری که در همه ابعاد در محاصره است با تلاش و همت دانشمندان و نهادهای انقلابی اش در عرصه های فناوری های نوین گام های بلند بردارد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه پیام خون شهید فخری زاده را برای مسؤولان و مدیران مملکت اینگونه بیان کرد: مسؤولان باید شجاع و صریح باشند و در کنار حکمت و عقل دقیق ایمانی و انقلابی، صراحت و شجاعت آمیخته با عقلانیت داشته باشند؛ از مسؤولان انتظار می رود فریب دشمن را نخورند و معادلات را با منطق انقلاب اسلامی تفسیر کنند تا با شجاعت و صراحت در مقابل دشمن بایستند؛ امروز باید از سوی مسؤولان مواضع قاطع و انقلابی را در قبال ترور شهید فخری زاده شاهد باشیم.

هر گونه کوتاه آمدن در برابر دشمن به شکست می انجامد

وی با بیان اینکه هر گونه کوتاه آمدن در برابر دشمن به منزله شکست محسوب می شود، اظهار کرد: ایستادگی ما به عقب نشینی آنها منجر می شود، از این رو همانگونه که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند باید با عاملان و آمران برخورد و مقابله قاطع صورت بگیرد و برای آینده نیز پیشگیری ها و تدبیرات لازم از سوی مسؤولان امنیتی اندیشیده شود.

آیت الله اعرافی با اشاره به پیام خون شهید فخری زاده برای مردم شریف ایران تصریح کرد: شما ملت ایران در چهل سال گذشته زیباترین صحنه های مقاومت را نشان داده اید؛ امروز اگر کرونا نبود ملت ما حماسه هایی همچون حماسه حضور در تشییع حاج قاسم را برای شهید فخری زاده نشان می دادند؛ امروز آن نفس های گرم و عزم های استوار و اراده های الهی در سینه ملت ما موج می زند و اگر کرونا نبود جهانیان شاهد حماسه های بزرگی از جانب ملت ایران بودند؛ ملت ایران باید از خون شهید فخری زاده درس ایستادگی و مقاومت در همه زمینه ها به ویژه اقتصاد را بگیرد.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور پیام خون شهید فخری زاده برای حوزه و دانشگاه را اینگونه توصیف کرد: حوزه و دانشگاه باید  همگام با انقلاب پیش بروند و به نیازهای کشور پاسخ دهند؛ امروز باید جلوی نفوذ مسائلی که روح مقاومت را از حوزه و دانشگاه می گیرد، جلوگیری کنیم تا مبادا افرادی در قالب و در چهره علمی و به ظاهر پسندیده با روح انحرافی، شیطانی و مرعوب در مراکز علمی وجود داشته باشند؛ امروز آرمان های انقلاب به خدمت خالصانه حوزه و دانشگاه نیازمند است.

وی با اشاره به پیام خون شهید فخری زاده برای محور مقاومت تأکید کرد: محور مقاومت بداند ایران همچنان نیرومند و مقتدر است و بر همه موانع غلبه خواهد کرد؛ ما مردان شهادت هستیم و در کنار مظلومان عالم ایستاده ایم و امواج توفنده انقلاب فروکش نخواهد کرد.

در فرهنگ ما عقبگرد، تسلیم و دست بیعت وجود ندارد

آیت الله اعرافی در پایان با بیان اینکه رسیدن به قله های بلند اراده های بلندی همچون اراده حاج قاسم ها و شهید فخری زاده ها می خواهد، در تبیین پیام خون این دانشمند شهید برای دشمنان کوردل تصریح کرد: بدانید راه شهیدان ما ادامه خواهد یافت و در فرهنگ ما عقبگرد، تسلیم و دست بیعت با دشمن وجود ندارد؛ بدانید انتقام الهی در کمین شما بوده و خون‌بهای شهیدان ما بیرون رفتن آمریکا از سرزمین های اسلامی خواهد بود؛ خون‌بهای شهیدان ما پایه ریزی زندگی سالم در جهان اسلام و عقب نشستن استکبار است./841/

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1399/09/09
انتقام مناسب گرفته نشود این قضیه ترور ها ادامه داره. صبر و مماشات بس است. چقدر باید به اینها باج بدیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین