۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۶۷۶۶۹۸
پ
منتظر قائم گفت: مسئله اصلی در این نوع تکنولوژی فقط مخابره است که هدف آن بیشتر دور زدن کنترل نظام حاکمیت است و تهدیدی حاصل نمی شود.

ابوذر منتظر قائم کارشناس و فعال مجازی در موضوع اینترنت ماهواره ای به خبرنگار فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا گفت: ارتباطات ماهواره ای از نظر کیفیت ضعیف است مانند ارتباطات رادیویی و ماهواره ای و قوی ترین آن فیبر نوری می باشد که از نظر کیفیت و سرعت، بسیار حائض اهمیت است.

وی ادامه داد: برای دریافت موج های ماهواره ای، نیاز به دیش های دریفت کننده ۹ اینچی می باشد که اینترنت آن نوعی از داده های ماهواره ای می باشد.

کارشناس فضای مجازی افزود: گیرنده داده های ماهواره ای دو بخش است یا از طریق ماهواره به زمین و یا از زمین به ماهواره می باشد و ارسال و مخابره کردن اطلاعات از زمین به ماهواره امکان پذیر است.

وی بیان کرد: ارسال و مخابره کردن اطلاعات از ماهواره به زمین با توجه به تکنولوژی موجود، به دلیل هزینه بالا و عدم کیفیت امکان پذیر نیست و شایعه فناورانه ای بیش نیست.

منتظر قائم گفت: مسئله اصلی در این نوع تکنولوژی فقط مخابره است که هدف آن بیشتر دور زدن کنترل نظام حاکمیت است و تهدیدی حاصل نمی شود.

وی با توجه شرایط پیشرفت این تکنولوژی در جامعه اظهار داشت: با وجود نبود تهدید از این تکنولوژی، باید اقدامات لازم برای کنترل این تکنولوژی صورت بگیرد و عناصر نفوذی و جاسوس، شناسایی شوند و آنها را از نظام و کشور جدا کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین