۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
کد خبر: ۶۷۸۰۶۸
پ
برای سال ۱۴۰۰ در سطح استان سمنان؛
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان از ابلاغ دستورالعمل جدید گرامیداشت مناسبت‌های مرتبط با دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و مقاومت در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسا در سمنان، سرهنگ محمد حسن سلامی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران به صورت مجازی و به میزبانی مجتمع فرهنگی دفاع مقدس سمنان با بیان اینکه دستورالعمل گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت ابلاغ شد، تاکید کرد: طبق مصوبه ستاد گرامیداشت برنامه‌های دفاع مقدس و همچنین مقاومت، شعار سال ۱۴۰۰ در زمینه‌های مختلف فرهنگ مقاومت «ما مقتدریم» در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به گنجانده شدن مسائل مهم در دستورالعمل اجرایی برنامه‌های فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت در سال ۱۴۰۰، افزود: مسائلی مانند بهره‌گیری از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت و خانواده معظم شهدا در برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای، برنامه‌ریزی محتوایی در گرامیداشت مناسبت‌های یادشده برای تمامی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان و توجه ویژه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به روز جهانی مقاومت (شهادت سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی) و اقتدار نظام جمهوری اسلامی در هم افزایی و هم نوایی جبهه مقاومت در این دستورالعمل گنجانده شده است.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه برنامه‌های قابل برگزاری در حوزه دفاع مقدس می‌بایست نسبت به بهره‌گیری از برنامه‌های هنری (تئاتر، فیلم، موسیقی، عکس، نقاشی، خط و …) در بازشناسی عوامل پیروزی‌های دوران دفاع مقدس و امتداد آن در اقتدار جبهه مقاومت، حساس باشند، تاکید کرد: پرداختن به سبک زندگی و رفتار شهدا و رزمندگان در اعتلای اقتدار ملی دوران دفاع مقدس با بهره‌گیری از ظرفیت و موقعیت‌های مناسب هنری، تبلیغی و رسانه‌ای و بیان درس‌ها و عبرت‌های دفاع مقدس با بازکاوی، عملیات‌های بزرگ دفاع مقدس همچون عملیات بیت‌المقدس، مرصاد و. … از دیگر بخش‌های این ابلاغیه است.

سلامی با اشاره به لزوم توجه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادره از سوی ستاد ملی و استانی مبارزه با ویروس کرونا در اجرای برنامه‌های حوزه دفاع مقدس استان سمنان، بیان کرد: در ابلاغیه جدید مسائلی مانند برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و تخصصی به منظور معرفی اقتدار، توانمندی‌های دفاعی و سازندگی کشور، مشارکت با دستگاه‌های مختلف به منظور برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی و ترویج و انتقال مفاهیم ارزشی دفاع مقدس مبتنی بر وحدت، حماسه و اقتدار با تشکیل نشست‌های علمی و پژوهشی و همچنین انجام برنامه‌های متنوع و ایجاد فضای تبلیغی در مراکز آموزشی، علمی، پژوهشی، حوزوی و دانشگاه‌های استان سمنان نیز گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مرتبط با دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و مقاومت نیز ابلاغ شده است، بیان کرد: توجه ویژه به استفاده بهینه از فضای مجازی در نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت و بهره‌گیری از ظرفیت معنوی همزمانی هفته دفاع مقدس با اربعین شهادت سالار شهیدان از دیگر تأکیدات در برگزاری برنامه‌های معنوی حوزه دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان گفت: در برگزاری مراسم مرتبط با دفاع مقدس همچنین مواردی مانند گرامیداشت سایر عملیات‌های پرافتخار رزمندگان اسلام و شهدای عظیم الشأن به تناسب ایام، هماهنگی و تعامل مشترک دستگاه‌های اجرایی در انجام برنامه‌های فرهنگی، هنری و تبلیغی در شهرستان‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی متناسب با نوع فعالیت، برای تهیه، تولید و انعکاس برنامه‌ها در سطح استان نیز لحاظ شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین