۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
کد خبر: ۶۷۸۷۳۷
پ
با بهره‌مندی از بستر فضای مجازی انجام می‌شود؛
امور فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها پویش «افطاری ساده» با هدف تهیه افطاری برای نیازمندان را به صورت گسترده در بستر فضای مجازی دنبال می‌کند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا،با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیلی برنامه‌های حضوری حرم ها و بقاع متبرکه، امور فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها در ماه مبارکه رمضان سال جاری با استفاده از بستر فضای مجازی برنامه‌های متنوعی را برای کودکان و نوجوانان و بانوان در گروه‌های سنی مختلف برنامه‌ریزی کرده است.

پویش« افطاری ساده» یکی از برنامه‌های محوری امور فرهنگی خواهران در ماه مبارک رمضان سال جاری است که از طریق کانال های «معصومانه»، «شده ام ۹ساله» و «آستان مهر» برای کودکان و نوجوانان و بانوان برگزار می شود.

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کارها هدف از برگزاری این پویش جمع آوری کمک‌های مومنانه برای ضیافت افطار خاواده‌های نیازمند در ماه مبارک رمضان است.

خانواده ها و اعضای کانال های «معصومانه»،«آستان مهر» و «شده ام ۹ ساله» در ایام ماه مبارک رمضان با واریز کمک های نقدی به حساب های آستان مقدس بانوی کرامت می‌توانند در پویش «افطاری ساده» و جمع‌آوری کمک‌های غذایی برای خانواده های نیازمند همکاری داشته باشند و یا اینکه با تهیه بسته های مواد غذایی و توزیع این بسته ها در میان خانواده های نیازمند در این امر خیر مشارکت کنند.

همچنین در کانال «شده ام ۹ ساله» و «معصومانه» کودکان و نوجوانان با تدارک سفره های افطاری ساده و تهیه عکس از این سفره ها و یا با ارسال تصویر از بسته های غذایی آماده شده برای خانواده های نیازمند در پویش افطاری ساده شرکت کرده و عکس های خود را به آیدی های اعلام شده در کانال‌های «معصومانه»، «آستان مهر» و «شده ام ۹ ساله» ارسال کرده و در این پویش معنوی شرکت می‌کنند.

هدف از اجرای پویش افطاری ساده برپایی ضیافت افطار در خانه ها و دعوت مهمان نیست بلکه هدف از این پویش جمع آوری بسته های معیشتی و کمک به نیازمندان در ایام ماه مبارک رمضان است؛ چرا که محوری ترین و مهمترین هدف روزه داری در ایام ماه مبارک رمضان آشنایی با وضعیت خانواده های نیازمند و فقیر و تمرین کمک به نیازمندان است و از آنجایی که در ماه مبارک رمضان پهن کردن سفره افطاری و میزبانی از روزه داران یکی از با ارزش ترین و مهمترین اعمال روزه داران است، خانواده ها با مشارکت در رزمایش کمک‌های مومنانه در قالب ضیافت افطاری ساده می توانند به مهمترین عبادت معین شده در ماه مبارک رمضان از سوی خداوند جامه عمل پوشانده و بستر ظهور را با رفع فقر و کمک به نیازمندان در جامعه اسلامی فراهم کرده و برای مقدمه سازی ظهور و تمرین زندگی در عصر ظهور آماده شوند.

امور فرهنگی خواهران در ایام ماه مبارک رمضان برنامه های حضوری از جمله اعزام کاروان های سفیران کریمه به مساجد، هیئت های مذهبی و نهادهای اداری ، برگزاری میز ختم های ثقلین در مراسم ترتیل خوانی عمومی قرآن کریم و میز امانت کتاب را نیز دارد که با بهبود شرایط کرونا و تمام شدن تعطیلات و اجازه فعالیت های حضوری، برنامه‌های حضوری امور فرهنگی خواهران در آستان مقدس بانوی کرامت نیز از طریق سایت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها به بانوان زائر و مجاور آستان مقدس بانوی کرامت اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین