۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳
کد خبر: ۶۸۶۲۸۷
پ
تهران - اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مرقد امام راحل، با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کردند.

به گزارش خبرگزاری رسا در تهران، اعضای شورای شهر تهران روز پنجشنبه پس از پایان نخستین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مرقد مطهر امام راحل با آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدا تجدید میثاق کردند.

«مهدی چمران» رییس شورای شهر تهران در این آیین گفت: در کنار مرقد امام باید از این موضوع یاد کنم که آغاز کار شورا با فرمان زیبا و عجیب امام در ۹ اردیبهشت ۵۷ بود.

وی گفت: در روزهای آغازین کار جمهوری اسلامی قبلا از تشکیل مجلس و دولت و ... امام با روشن بینی بلند خود، فرمان زیبا را در ارتباط با شروع کار شوراها ارایه و دستور دادند که قانون کار شوراها تدوین شود.

وی تاکید کرد: این فرمان امام، در آن روزها که عده ای مسایل شوراها را بهانه به هم ریختن نیروهای مسلح و به هم ریختن صنایع و کارخانه جات کرده بودند، یکی از عجایب و زیبایی های انقلاب اسلامی است.

چمران ادامه داد: امسال بعد از ۴۲ سال از انقلاب و صدور این حکم، مبنای شروع کار شوراها همین فرمان است.

وی با تاکید بر ضرورت تدوین و اصلاح قانون شوراها به نفع مردم، گفت: امیدواریم این کار را هم ما و هم مجلس شورای اسلامی و هم شورای اسلامی استان ها بپیمایند و قانون شوراها در کشور هم پیاده و اجرا شود.

وی اظهار داشت: اجرای قانون شوراها به نفع کشور و به نفع دولت های مستقر است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین