۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۶۹۱۰۴۸
پ
سردار شريف:
سخنگوی سپاه گفت: ماجراجویی و توطئه دشمنان علیه ایران دستاوردی جز نابودی آنان را به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شريف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در يادواره ١٢٠ شهيد شهرستان خرمدره استان زنجان با تبریک فرارسیدن چهل و يكمين سالگرد هفته دفاع مقدس و گراميداشت ياد وخاطره شهدا،  تبيين حقايق  بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری را رسالت و وظیفه ای مهم و خنثي كننده توطئه و حركت دشمنان توصیف و تصریح کرد: در زمان آغاز جنگ تحميلي  جمعیت کشور ٣٤ ميليون نفر بود ؛ امروز پس از گذشت چهل و يك سال اين عدد به ٨٣ميليون نفر رسيده است؛ به اين  معنا كه بيش از ٥٠ ميليون نفر از جمعيت كشور دوران دفاع مقدس را نديده و لمس نكرده اند.

سردار شریف تحریف دوران عزت آفرین دفاع مقدس را راهبردی نخ نما شده از سوی دشمنان  با هدف به انحراف کشیدن افکار عمومی عنوان و اظهار کرد: تحريك صدام براي شروع جنگ تحميلی از سوی ایران از جمله تحريفات دشمن در خصوص دفاع مقدس است در صورتی که به خطر افتادن منافع استکباری ابرقدرت ها در کنار جاه طلبی صدام و توهم اینکه می توان از فرصت وقوع انقلابی نوپا در ایران  و بهم ريختگی و عدم انسجام  سازمان دفاعي و نظامي آن استفاده كرد،از مهم ترین دلایل آغاز جنگ تحمیلی بود.

وی حضور امریکا در افغانستان را طبق سخنان كاندوليزا رايس  وزیر امور خارجه اسبق آمریکا مقابله با انقلاب اسلامی و دولت سازي، ملت سازي و ارتش سازي جديد در این کشور و ارائه آن به عنوان الگويي موفق به ساير كشورها دانست و تصریح کرد: امروز بیش از دو دهه  از سخنراني رایس مي گذرد و امریکا پس از جنايت هاي فراوان در افغانستان، با خفت و خواری اين كشور را ترك كرده و فرار كردند.

مسؤول روابط عمومي کل سپاه  تلاش جریان رسانه ای دشمن به منظور موج آفريني منفي در افکار عمومی در جريانات اخير افغانستان را اقدامی منفعلانه با هدف سرپوش گذاشتن بر افتضاح وضع آمريكايي ها در افغانستان دانست و اظهار کرد: جمهوري اسلامي ایران طرفدار ملت افغانستان است و هيچ فرصتي را براي دفاع از ملت، جغرافيا و حاميان كشور و انقلاب اسلامي از دست نداده است.

وی دوران دفاع مقدس را حاوی تجربیاتی گران سنگ وسكوي پرتابگري براي ایجاد قابلیت ها و توانمندی های چشم گیر در حوزه دفاعی و امنیتی و برقراری امنیت پایدار در ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: نيروهاي مسلح ما امروز با شجاعت، اقتدار و قاطعیت امنيت كشور را به بهترين شكل ممكن تامين مي كنند وتحقق اين مهم ثمره خون شهيدان است.

سخنگوي سپاه در ادامه بهره گیری از تجارب ارزشمند دوران دفاع مقدس،هدايت هاي حكيمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی وهوشمندي،استقامت و توانمندي ملت ایران را عامل سرفرازی و سربلندی در دنيا عنوان کرد و گفت: افتخار بزرگي است كه جمهوري اسلامي ایران امروز در امنیت و آرامش به سر برده و  تهدیدات و توطئه هاي آمريكايي ها و صهيونيسم  يكی پس از دیگری خنثی می شود.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس جوانان و فرزندان این مرز و بوم از هر قوم و مذهبي جانانه براي تحقق فرمان امام راحل ایستادگی كرده و صدام جنایتکار و دشمنان انقلاب و ملت ایران را ناکام گذاشتند گفت: این حضور مقتدرانه و ایثارگرانه طی سالیان متمادی تداوم داشته است تا جایی که رزمندگان و فرزندان رهبر معظم انقلاب در صحنه مقابله با داعش و گروه هاي تروريستي كه تحت پرورش آمريكا  در صدد تکه تکه کردن جغرافياي جهان اسلام برآمده بودند، با شجاعت و شهامت ايستادند و امروز خبري از داعش نيست.

سردار شریف لفاظی های  صهيونيست ها و عنوان طرح هزار ضربه چاقو را اقدامی ناشی از هراس این رژیم جعلی از اقتدار جبهه مقاومت و ایران اسلامی خواند وخطاب به آنان تاكيد كرد: شما از زمان شكل گيري انقلاب اسلامي هزار شمشير از نیام بركشيديد، هيچ اتفاقي نيفتاد  تنها دستاورد آن تنگ تر شدن حلقه محاصره علیه شما در سرزميني است كه اشغال كرده ايد.

مسؤول روابط عمومي کل سپاه در ادامه تصریح کرد: امروز جمهوري اسلامي ایران به فضل الهي و بركت خون شهيدان، هدايت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فداكاري و جهاد همه جانبه فرزندان اين سرزمين، نسبت به هر زمان دیگری براي حفظ و صیانت از امنيت كشور، از قدرت بيشتري برخوردار است و ماجراجويي و توطئه دشمنان عليه ایران اسلامي دستاوردي جز نابودي آنان را به دنبال نخواهد داشت.

سردار شریف در پايان با اشاره به وجود برخي مشكلات از جمله بيكاري جوانان و معیشت مردم، گفت: كشوري با عظمت و بزرگي ايران و با داشتن چنين ملتی مدبر وهوشمند نبايد چنين مشكلاتي داشته باشد؛ اميدواريم با عنايت خداوند متعال در دوره جديد شاهد رفع  گام به گام تمامي اين مشكلات باشيم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین