۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
کد خبر: ۶۹۱۲۵۴
پ
رییس شورای فرهنگ عمومی تهران:
تهران ـ حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی گفت: انقلاب بستری را برای حرکت آفریده که دشمن متوجه این فرصت‌ها است و باعث می‌شود تا تهدیدات جدی شود.

به گزارش خبرگزاری رسا در تهران، چهارمین نشست منطقه‌ای شورای فرهنگ عمومی استان تهران در مجتمع فرهنگی سیدالشهدا آبعلی در شهرستان دماوند برگزار شد‌.

حجت‌الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد در این نشست با اشاره به موضوعات فرهنگی قابل توجه شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: نشست‌های منطقه‌ای به منظور ارتباط نزدیکتر شهرستان‌های استان با یکدیگر برای هم‌افزایی و افزایش کارآیی شورای فرهنگی و در جریان مسائل اصلی فرهنگی شهرستان‌ها قرار گرفتن و پیشبرد اهداف شورا برگزار می‌شود.

وی افزود: به طور طبیعی این نشست و گفتمان به ارتقای سطح فرهنگی شهرستان کمک می‌کند و علاوه بر این تجارب موفقی که شهرستان‌ها از آن برخوردارند راه را برای دیگران هموار می‌کند و همچنین بیان فرصت‌ها و تهدیدات پیش رو زمینه ایجاد انگیزه و اراده برای تحقق اهداف فرهنگی را ارتقا می‌بخشد. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران بیان کرد: در زمینه تهدیدهای فرهنگی که در شرق استان وجود دارد تقریباً تهدیدها مشترک است و حوزه فعالیت شرق جاذبه گردشگری است که ضمن خلق فرصت‌هایی مانند اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تهدیداتی را نیز طبیعتاً با خود دارد.

ابوترابی فرد تصریح کرد: هر قدر فرصت مهم‌تر باشد تهدید جدی‌تر است؛  تهدیدات حیات انسانی با تهدیدات حیوانی قابل مقایسه نیست حیات عقلانی تهدیدات جدی‌ دارد که اگر ابزار عقل در اختیار تبهکاران نبود این‌گونه جامعه به فساد آلوده نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی فرصت‌های بزرگی را آفریده تصریح کرد: برخی انتظار دارند فرصت‌ها بدون تهدیدها آفریده شود اما خداوند این‌گونه اراده نکرده است؛ اگر انقلاب اسلامی نبود دشمنی‌هایی نیز امروز وجود نداشت لذا انقلاب بستری را برای حرکت آفریده که دشمن متوجه این فرصت‌ها است و باعث می‌شود تا تهدیدات جدی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران گفت: جامعه آرمانی آراسته به ادب، فرهنگ، عدالت و معنویت که ما با آن فاصله داریم؛ سرمایه فرهنگی به سختی به دست می‌آید و به سهولت آسیب می‌بیند باید سرمایه‌ها را دید، قبل از انقلاب تهدیدی وجود نداشت اما در حال حاضر در هرخانه هر گونه وسیله ارتباطی وجود دارد.

ابوترابی فرد در پایان خاطرنشان کرد: دغدغه‌های بسیار زیادی وجود دارد، مردم سرمایه‌های انقلاب را قدر می‌دانند و میل دارند تا انقلاب بر تمام این سختی‌ها فائق بیاید لذا پرچم انقلاب برافراشته شده است./1400/د101/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین