۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
کد خبر: ۶۹۲۷۷۰
پ
آیت‌الله رئیسی در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی:
رییس جمهور تقریب و وحدت امت اسلامی را تاکید امام و رهبری دانست و گفت: تلاش برای وحدت امت اسلامی باید توسط علمای دینی با جدیت و قاطعیت پیگیری شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که صبح امروز در تهران و به‌صورت ویدیوکنفرانسی افتتاح شد، طی سخنانی ضمن تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: از مرحوم آیت‌الله تسخیری یاد می‌کنیم که در این عرصه وحدت بین مسلمانان فعال بودند و زحمت کشیدند، هم‌چنین از اقدامات عملی شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی برای وحدت بین مسلمانان قدردانی می‌کنیم، اقدامات علمی آقای تسخیری و اقدامات عملی حاج قاسم سلیمانی در جهت دفع شبهات و انحرافات در جهان اسلام، وحدت و انسجام امت اسلامی بسیار مؤثر بود و یاد این عزیزان را گرامی می‌داریم.

وی افزود: بر فکر تقریب و وحدت امت اسلام که امام خمینی(ره) تأکید داشتند و امروز نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای بر آن تأکید دارند، یک حرکت راهبردی و ضروری در جهان اسلام است که اندیشمندان، علما و دانشمندان باید بر آن تأکید کنند.

رئیس‌جمهور گفت: پیامبر اسلام محور وحدت هستند و نگاه به سیره پاک ایشان و پیشوایان دین لازم است و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) رمز وحدت هستند و توجه به سیره این عزیزان جامعه را هدایت می‌کند. اتحاد امت اسلامی موضوعیت دارد و سخن از این است که امت اسلامی باید متحد باشند.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: سخن از توصیه‌هاست که تفرقه شکل نگیرد و این توصیه‌ها وجود دارد تا سخن و بیانی خلاف وحدت طرح نشود و این موارد ضروری است. از واژه «امت» می‌فهمیم که یعنی یک امت یعنی مجموعه متعهد به ارزش‌های دینی که هدف و مقصد واحدی دارند. ما هدف مشترکی داریم، هیچ زمانی امت حق ندارد که درجا بزند و دچار توقف بشود؛ همواره باید به‌سمت خداوند متعال حرکت کند و تمامی زوایای زندگی امت باید الهی بشود.

وی خاطرنشان کرد: حرکت، پویایی و مقصد واحد و مقتدا داشتن برای امت مهم است و مقتدای ما رسول خدا(ص) و پیشوایانی هستند که در سلوک و رفتار و گفتارشان ائتلاف و اتحاد را آموختند. امت اسلامی مقصد واحدی دارد و آن مقصد نیز آزادی آن از نظام سلطه است؛ نظام سلطه می‌خواهد نگذارد که امت اسلامی شگل بگیرد، حرکت کند و پویایی داشته باشد، می‌خواهند این سِیر ربّانی شدن زندگی از بین برود تا فرهنگ خود را بر جوامع اسلامی حاکم کنند.

آیت‌الله رئیسی گفت: نظام سلطه بعد از جنگ جهانی دوم و دوقطبی شدن جهان، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تک‌قطبی شدن، یک قدرت را در برابر خود می‌دید و آن قدرت بزرگ اسلام است؛ نظام سلطه به‌انحای مختلف تلاش کرد این قدرت را از کارایی و کارآمدی بیندازد، تهدیدات مختلفی انجام داد و گروه‌های تکفیری را بین مسلمانان تشکیل دادند و پول و سلاح در اختیارشان گذاشتند تا به قتل، غارت و شبهه‌افکنی در امت اسلامی بپردازند.

وی ادامه داد: نظام سلطه جریان رسانه‌ای و امپراطوری خبری و رسانه‌ای خود را به راه انداخت و در جهت اختلاف بین امت اسلامی، به‌کار گماردن دولت‌های سست‌عنصر و کسانی که دنبال منافع خود باشند و به فکر امت نباشند، یعنی دولت‌های وابسته که به‌دنبال عادی‌کردن روابط با رژیم‌های تبهکار مانند رژیم صهیونیستی باشند، می‌کوشند. آنان می‌خواهند مقدسات را مورد اهانت قرار دهند و از دانشمندان بهره‌کشی کنند؛ استثمار قدیم به‌دنبال نفت و گاز بود و الآن دنبال انرژی‌های کشورهای اسلامی یعنی نیروی انسانی کارآمد و دانشمندان آن‌ها هستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: به حاشیه بردن مسئله اصلی جهان اسلام که فلسطین است، از مواردی است که نظام سلطه بر آن می‌کوشد؛ همه این‌ها برای امت اسلامی قدرت‌آفرین است و سعی کردند که به مؤلفه‌های قدرت ما خدشه بزنند و با پول و قدرت رسانه‌ای، علم و فناوری، توطئه و فتنه آن را سست کنند.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه "امروز برای امت اسلامی، فرصت‌ها و ضرورت‌های جدی وجود دارد"، تصریح کرد: قریب به دو میلیارد جمعیت امت اسلامی است و گزایش جوانان ما امروز به دین و معنویت بیش از همیشه است که این فرصت عالی است. امروز ادعاهای غرب در طول سال‌ها با شکست مواجه شده است؛ اگر دیروز یک جوان آرزو می‌کرد در یک فضای فرهنگی و زندگی غربی قرار بگیرد، امروز می‌خواهد روی پای خود بایستد، امروز در منطقه به‌برکت خون شهدا، بیداری جوانان را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: امت اسلامی امروز بیدار شده است و این بیداری مسئله مهمی است؛ نقش این نشست بابرکت برای ارج نهادن به بیداری مهم است. به این نشست پربرکت پیشنهاد می‌کنم این بیداری نباید به سردی بگراید، ضرورت‌هایی که امروز برای این نشست وجود دارد این است که برای توطئه‌ها فهم وجود داشته باشد. وقتی داعش شکل گرفت برخی به‌خوبی داعش را درک نکردند، همان موقع یادم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند جنس کار داعشی‌ها، جنس کار صهیونیست‌ها است این کار یک مسلمان نیست که این‌گونه خون بریزد و جنایت کند، معلوم شد آنها ریشه آمریکایی و صهیونیستی دارند.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: امروزه این توطئه را در لبنان و افغانستان شاهد هستیم و دیروز در عراق و سوریه شاهد بودیم فهم این توطئه بسیار مهم است و روشنگری علمای اسلامی مصونیت‌بخش جوانان در امت اسلامی خواهد بود، نقش علما و روشنگری در امت اسلامی و جهان اسلام بسیار اثربخش است که هم انحرافات را رصد کنید و هم به‌موقع هشدار دهید تا امت اسلامی مقابل این توطئه‌ها مصون بماند.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر گسترش همکاری‌های علمی، فرهنگی و رسانه‌ای، خاطرنشان کرد: تقویت اندیشه تقریبی محوری است که باید مورد توجه همگان باشد؛ تقویت اتحادیه‌های اسلامی در کشورهای مسلمان بسیار نقش‌آفرین است در متن نگه‌داشتن مسئله فلسطین و جلوگیری از به حاشیه کشاندن آن اهمیت دارد و فلسطین همیشه باید در متن باشد و به‌عنوان مسئله اول جهان اسلام مورد تأکید قرار بگیرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی مهد آزادگان جهان آمادگی دارد تا جهاد دوستی، همکاری، همیاری و همگرایی را با قوت دنبال کند و به‌عنوان ملجأ و پناهی در رفع همه تنازع‌ها و اختلافات و ایجاد صلح، دوستی، رفاه، امنیت، توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی جهان اسلامی اقدام کند، دست دوستی همه کشورهای اسلامی و کسانی را که دغدغه دین، مردم و امت اسلامی دارند می‌فشاریم و بر این دوستی تأکید داریم و در پی این هستیم در جهان اسلام فقر، فساد، تروریسم، ناامنی و بی‌ثباتی نداشته باشیم.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: ما در پی ایجاد ثبات در کشورهای اسلامی هستیم، در حالی که دشمن به‌دنبال ایجاد بی‌ثباتی است و وحدت را راهبرد امت اسلامی می‌دانیم و در حالی که راهبرد دشمن ایجاد تفرقه است، معتقدیم در جهان اسلام هر کس بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد، کلمه‌ای، سخنی و اقدامی در جهت وحدت‌شکنی کند در مسیر راهبرد دشمن حرکت می‌کند و همگان و خود را موظف می‌دانیم که وحدت را پاس بداریم و بر اتحاد جهان اسلام تأکید می‌کنیم.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
موسی روح الامینی
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1400/07/27
داستان سیف
مشاور دفتر رئیس جمهور جناب میثم خدایی با گرفتن رشوه کلان از سالار آقاخانی وی را به عراقچی معرفی می کند سپس عراقچی با هماهنگی سیف در ۲۸ مرحله هر بار ۸ میلیون دلار به وی می دهد تا در بازار سیاه ارز بفروشد و پولش را برگرداند. در حالیکه فروش ارز در بازار سیاه غیرقانونی است و هر بار نیروی انتظامی دلالان فردوسی را بازداشت می کند . در حالیکه خود این دلالان مثل سالار آقاخانی مزدوران سیف هستند که ارز را به قیمت گرون به مردم می فروشند ولی در دفاتر بانک مرکزی ثبت می کنند که ارز را به قیمت دولتی ۴۲۰۰ تومان به صرافی های مجاز فرضا جهت خرید داروی ام اس فروختیم...و دیوان محاسبات هم فردا با ماشین حسابش تق تق می زند و می نویسد بله معادل ریالی ارز دولتی به حساب دولت واریز شده و ثبت با سند برابر است و ما به تفاوت قیمت ارز هم بین ولی الله سیف و عراقچی و آقاخانی تقسیم می شود و اسم این دزدیهاشون را هم می گذارند خدمت به خلق خدا.... در حالیکه این باند اگر در چین کشف می شد همه شون را به دار می زدند و یک سریال ۹۰ قسمتی هم درباره شان می ساختند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین