۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
کد خبر: ۶۹۵۶۳۹
پ
بررسی‌ها در هفته گذشته نشان می‌دهد حباب سکه در حال کاهش بوده و نرخ سکه روند نزولی را از سر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رسا،  در آخرین هفته آبان شاهد روند نزولی نرخ ارز و سکه در بازار بوده ایم؛ به طوری که نرخ دلار در صرافی ملی از کانال 27 هزار تومانی به نرخ 26 هزار تومان نزول کرد  و یورو هم به کانال 30 هزار تومانی بازگشت.

بازار سرمایه نیز متاثر از کاهش نرخ ارز روند نزولی داشت و تنها 2 روز در این هفته شاهد مثبت بودن شاخص و نمادها بوده ایم؛ به طوری که شاخص کل بورس تهران، روز شنبه (۲۲ آبان ماه) در ابتدای معاملات با افت ۶ هزار و ۷۶ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد قرار گرفت.در این روزسه نماد فولاد، فارس و شستا تاثیر گذار‌ترین نماد‌ها در شاخص بورس بودند.

شاخص بورس در آخرین روز معاملات این هفته (۲۶ آبان ماه) در ابتدای معاملات با رشد یک هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۹ هزار واحدی قرار گرفت. سه نماد شستا، نوری و خبهمن بیشترین تاثیر را بر شاخص بورس گذاشته اند. نماد پترول نیز پرتراکنش‌ترین نماد در بورس  بوده است.

کانال نرخ ارز و سکه تغییر کرد/ بورس دوباره منفی شد
 

نرخ دلار و یورو بیش از یک هزار تومان کاهش یافت

در این هفته نرخ ارز روند نزولی داشت به طوری که قیمت دلار از نرخ 28 هزار و 129  تومان به 26 هزار و 869 تومان کاهش یافت و حدود یک هزار و 260 تومان ارزان شد. یورو نیز از  قیمت 31 هزار و 897 تومان به 30 هزار و 704 تومان رسید که این اعداد بیانگر کاهش یک هزار و 200 تومانی قیمت یورو در یک هفته است.  این یعنی بازار ارز شاهد کاهش سه درصدی نرخ ها بوده است.
 
نام ارز شنبه (15آبان)

یکشنبه

(16 آبان)

دوشنبه

(17آبان)

سه شنبه

(18آبان)

چهار شنبه

(19آبان)

پنجشنبه

(20آبان)

دلارآمریکا  ۲۸.۱۲۹  ۲۷.۷۶۹ ۲۷.۱۱۹   ۲۶.۹۵۹ ۲۶.۹۰۰ ۲۶.۸۶۹
یورو  ۳۱.۸۹۷ ۳۱.۹۱۳ ۳۱.۴۶۳ ۳۱.۴۶۳ ۳۱.۱۱۹ ۳۰.۷۰۴

 

سکه به کانال 11 میلیون تومانی نزدیک شد

قیمت سکه نیز همسو با نرخ ارز روند نزولی داشت به طوریکه سکه از قیمت 12 میلیون و 650 هزار تومان به 12 میلیون و 450 هزار تومان رسید که حدود 200 هزار تومان کاهش داشته است. هرگرم طلای 18 عیار با کاهش 25 هزار تومانی از  قیمت یک میلیون و 270 هزار تومان به رقم یک میلیون و 245 هزار تومان رسید. 

نام محصول  شنبه (15 آبان)

یکشنبه

(16  آبان)

دوشنبه

(17 آبان)

سه شنبه

(18 آبان)

چهار شنبه

(19 آبان)

پنجشنبه

(20 آبان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۱۲.۶۵۰.۰۰۰ ۱۲.۶۸۰.۰۰۰ ۱۲.۵۱۰.۰۰۰ ۱۲.۵۰۰.۰۰۰ ۱۲.۵۰۰.۰۰۰ ۱۲.۴۵۰.۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم  ۱۲.۵۰۰.۰۰۰ ۱۲.۶۰۰.۰۰۰ ۱۲.۴۰۰.۰۰۰ ۱۲.۳۵۰.۰۰۰ ۱۲.۳۵۰.۰۰۰ ۱۲.۳۰۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۶.۴۵۰.۰۰۰  ۶.۶۰۰.۰۰۰  ۶.۵۰۰.۰۰۰  ۶.۴۵۰.۰۰۰  ۶.۵۰۰.۰۰۰  ۶.۴۵۰.۰۰۰ 
ربع سکه بهار آزادی ۳.۸۳۰.۰۰۰ ۳.۸۵۰.۰۰۰ ۳.۸۰۰.۰۰۰ ۳.۷۷۰.۰۰۰ ۳.۷۵۰.۰۰۰ ۳.۷۵۰.۰۰۰
سکه گرمی  ۲.۳۵۰.۰۰۰ ۲.۳۵۰.۰۰۰ ۲.۳۰۰.۰۰۰ ۲.۳۰۰.۰۰۰ ۲.۳۰۰.۰۰۰ ۲.۲۸۰.۰۰۰
اونس جهانی  یک هزار و ۸۶۵ دلار و ۲۵ سنت یک هزار و ۸۶۵ دلار و ۲۵ سنت یک هزار و ۸۵۹ دلار و ۳۳ سنت یک هزار و ۸۸۶ دلار و ۱۳ سنت یک هزار و ۸۵۶ دلار و ۲۶ سنت یک هزار و ۸۶۷ دلار و ۷۴ سنت
طلای ۱۸ عیار ۱.۲۷۰.۸۰۰ ۱.۲۷۷.۷۵۰ ۱.۲۶۰.۴۰۰ ۱.۲۵۰.۲۰۰ ۱.۲۵۱.۸۰۰ ۱.۲۴۵.۴۰۰

 


بیشتر  بخوانید: 

  • دلار از مرز ۲۷ هزار تومان گذشت/ کاهش خرید طلا و سکه

کاهش نرخ ارز، سکه و طلا را  ارزان کرد

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت بازار طلا و سکه در چهارمین هفته آبان ۱۴۰۰، گفت:  در این هفته قیمت اونس جهانی حدود یک دلار کاهش را تجربه کرده است. محدوده نرخ اونس جهانی در این هفته بین یک هزار و  860 دلار تا یک هزار 870 دلار بوده است که نرخ روز پنجشنبه(27 آبان ) نسبت به روز اول هفته با اختلاف  یک دلاری همراه بوده است.

او افزود: قیمت انواع طلا و سکه با کاهش همراه بوده است که علت آن را می توان  روند نزولی نرخ ارز دانست این در حالی است که قیمت طلا و سکه تحت تاثیر تقاضا نبوده است و می توان گفت که تقاضا کاهش پیدا کرده است.

کشتی آرای اظهار کرد: قیمت سکه طرح قدیم با کاهش 300 هزار تومانی به نرخ 12 میلیون و 300 هزار تومان رسید. سکه طرح جدید حدود 370 هزار تومان در این هفته ارزان شد و به رقم 12 میلیون و 430 هزار تومان رسید. نیم سکه با کاهش 80 هزار تومانی با نرخ 6 میلیون و 420 هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه حدود 70 هزار تومان ارزان شد و با مبلغ 3 میلیون و 720 هزار تومان داد و ستد شد. سکه های یک گرمی بانک مرکزی  با 50 هزار تومان کاهش به مبلغ 2 میلیون و 300 هزار تومان معامله شد. 

او گفت: هر  مثقال طلای آب شده با کاهش 70 هزار تومانی به 5 میلیون و 382 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با کاهش 43 هزار تومانی به یک میلیون و 242 هزار تومان رسیدند. حباب سکه با کاهش 70 هزار تومانی به 220 هزار تومان رسید.

بحث توزیع عادلانه ارز ترجیحی در مجلس بر بازار سرمایه تاثیر گذاشت

مهدی قلی پور کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت بازار سرمایه  در چهارمین هفته آبان گفت: رد 2 فوریت و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در مجلس و ابهامات در اجازه افزایش نرخ به خودروسازها  2 عامل اصلی افت بازار در این هفته بود.

او افزود: بی تردید نماد بورس با بازگشایی و جهش ۴۵ درصدی تاثیرگذارترین نماد در هر هفته ای بود که 2نماد اصلی خودروسازی متوقف بودند و سایر نمادها بویژه قطعه سازها مورد توجه قرار گرفتند. پتروشیمی فناوران پرتوجه ترین نماد پتروشیمی بود و نیز صنایع اثرپذیر از حذف ارز ۴۲۰۰ به ویژه زراعت، قند و شکر و روغن خوراکی نیز از صف خرید تا فروش در نوسان بودند. سایر صنایع بزرگ مثل فولاد هم نوسان چندانی نداشتند.

قلی پور گفت: با توجه به تثبیت ارز در کانال ۲۸ تومان، نگرانی چندانی برای بازار وجود ندارد، احتمال آزا‌سازی محدود در قیمت خودروهم وجود دارد و در کل بازار را متعادل با پتانسیل رشد نمی بینم.

گزارش از سحر ارجمندی منش 

انتهای پیام/

برچسب ها: دلار نرخ یورو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین