۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
کد خبر: ۶۹۶۸۲۰
پ
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:
اصفهان - حاجی دلیگانی با تأکید بر اینکه قطار انقلاب به ریل برگشته و قرار است در جهت خدمت به مردم حرکت کند، گفت: عزم مسؤولان جزم است تا براساس تدابیر رهبری حرکت کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، حسینعلی حاجی دلیگانی در یادآوره ۱۵۰ شهید مسجد صفاری که همزمان روزمجلس شورای اسلامی و سالروز شهادت آیت الله مدرس در مسجد صفاری کاشان برگزار شد با گرامیداشت و یاد و خاطره شهدا، گفت: دفاع مقدس دانشگاهی است که دراین دانشگاه افرادی در ترازانقلاب اسلامی تربیت و فارغ التحصیل شدند.

وی با اشاره به اینکه جامعه امروزبه شدت نیازمند دانش فارغ التحصیلان دانشگاه دفاع مقدس است، افزود: جامعه امروز ما به شدت به روحیه ولایت پذیری، ازجان گذشتگی وشهادت طلبی رزمندگان اسلام نیاز دارد.

کشور نیازمند مسؤولانی است که بتوانند راه شهدا را ادامه دهند

حاجی دلیگانی ادامه داد: هرچند دانشگاه دفاع مقدس به لحاظ سخت افزاری تعطیل شده و دشمن شکست خورده است، اما امروز در بخش نرم افزاری دانشگاه دفاع مقدس با مرور دروس خاطرات رزمندگان و برگزاری یادواره شهدا می‌تواند فعال باشد.

به گفته وی نسل‌های سوم و چهارم انقلاب که دوران دفاع مقدس را ندیده و درک نکرده اند نیازمند دریافت فرهنگ دفاع مقدس هستند تا بدانند شهدا به دنبال راحت طلبی وعافیت طلبی و مال و مقام و ثروت اندوزی نبودند.

نماینده مردم شاهین‌شهر با تأکید انتقال فرهنگ دفاع مقدس از سوی پیشکسوتان جبهه و جنگ به جامعه، گفت: جامعه امروزما بیش از هر زمان دیگری نیازمند مسؤولانی است که بتوانند راه شهدا را ادامه دهند تا انقلاب از توطئه‌های دشمن مصون بماند.

وی افزود: اگر انقلاب اسلامی به دست افرادی بی تفاوتی باشد که از آموزه‌های شهدا بی بهره باشند، غرب گرایانی که نگاه شان به غرب است انقلاب را مصادره خواهند کرد.

هرسه قوه با اقتدارمقابل آمریکا و غرب ایستاده است

حاجی دلیگانی با بیان اینکه در سال‌های گذشته غرب گریان منافع کشوررا تضیع کردند و حقوق ۸۵ میلیون جمعت کشور را نادیده گرفتند وتوجه شان تنها به یک قشرخاص بود، گفت: آمریکا بعد از ۴۳ سال هزینه گزاف برای روی کارآورددن غرب گریان در ایران شاهد روی کارآمدن دولت انقلابی است که هرسه قوه آن با اقتدار درمقابل آمریکا و غرب ایستاده است.

به گفته وی با وجود هزینه‌های سنگین برای حاکمیت جریان غرب گرا در کشور، امروز هر سه قوه همدل و همراه به یکدیگر برای رفع مشکلات تلاش می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با وجود مشکلات امروز گشایش برای کشور آغاز شده است و فروش نفت به یک میلیون بشکه در روز رسیده است و درآمد‌های حاصل از فروش نفت امسال به دو برابر و نیم مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

قطار انقلاب به ریل خود برگشته است

حاجی دلیگانی با بیان اینکه امروز حرکت در کشور آغاز شده و قطار انقلاب به ریل خود برگشته است، افزود: هرچند آثار آن دراقتصاد و تورم کمتر دیده می‌شود، اما حرکتی که به برکت خون شهدا و تلاش جبهه انقلابی آغاز شده و به شدت ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید براینکه قطار انقلاب امروز به ریل خودش برگشته است و بنا است در جهت خدمت به مردم حرکت کنند، افزود: امروزعزم مسوولان کشور جزم است تا براساس تدابیررهبر معظم انقلابی حرکت کند.

دستاورد وحدت و انسجام دولت و مجلس انقلابی خدمت صادقانه به مردم است

حاجی دلیگانی دستاورد وحدت و انسجام دولت و مجلس انقلابی را خدمت صادقانه به مردم دانست و با اشاره به این فرمایش رهبرمعظم انقلاب مبنی براینکه خدمات صادقانه به مردم همان مبارزه با استکبارجهانی است، گفت: خدمت صادقانه به مردم مبارزه با استکبارجهانی و مرگ بر آمریکا است.

به گفته وی با وجود اینکه حرکت در کشور آغاز شده است، اما کار تمام نشده و تازه کار شروع شده و باید با منابع موجود، کشوررا ساخت تا فاصله بین فقیروغنی کم شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر با بیان اینکه دهک بالا در کشور ۲۸ برابر کف دهک از منابع کشور بیشتر استفاده می‌کنند که با عدالت سازگاری ندارد، گفت: یکی مسائل مشترک امروز بین دولت و مجلس راهکاری صحیح و عادلانه توزیع منابع موجود کشوراست.

تأکید رئیس جمهور بر ثبات اقتصادی در کشور

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در جلسه غیرعلنی امروز مجلس برثبات اقتصادی تأکید کرد، گفت: هرسه قوه برای ثبات اقتصادی و توزیع عادلانه منابع تلاش می‌کنند.

به گفته وی تلاش برای ثبات اقتصادی در کشوراز سوی دولت سیزدهم آغاز شده است، اما غرب گریان نیز ساکت نیستند و هر روز با شایعه سازی علیه مجلس و قوه قضائیه به دنبال اهداف خود هستند.

وی ادامه داد: دروغگویی و بزرگنمایی مشکلات ازسوی غرب گرایان و روزنامه‌های داخلی همراه آن‌ها و برجسته کردن دروغ‌های آن‌ها از سوی رسانه‌های بیگانه، بیانگرعصبانیت آن‌ها از دولت سیزدهم و انتخاب مردم است.

نماینده مردم شاهین‌شهر اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران را به برکت خون شهدا دانست و گفت: امروز ملت ایران از برکت رهبری و نعمت امنیت برخوردار است و باید شکرگذار این نعمت باشد.

حاجی دلیگانی از آغاز به کار دو قرارگاه در کشور خبرداد و افزود: در قرارگاه نخست وزارت امور خارجه تابع اجرای سیاست آن است کند تا انقلتی بر آن وارد نباشد و قرارگاه دوم نیز برای بی اثر کردن فشار‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها است.

وی با اشاره به اینکه علاوه برموضوعات اقتصادی با آسیب‌های فرهنگی نیزباید مقابله کرد و برای مقابله با آن باید تدابیری اتخاذ شود، ابراز داشت: طرح صیانت مجلس درراستای مقابله با آسیب‌های ناشی از فضای مجازی رها و یله‌ای است که ترویج کننده فرهنگ برهنگی و اختلاف است.

وی موضوع سگ گردانی و برخی مخالفت‌ها و موافق‌ها برخورد با این پدیده و نیاز به قانونگذاری آن از سوی مجلس اشاره کرد و گفت: سگ گردانی با فرهنگ دینی ما همخوانی ندارد.

لازم به ذکر است در این مراسم از یادمان ۱۵۰ شهید محدوده مسجد صفاری که با استفاده ازکاشیکاری دریکی از رواق‌های این مجلس آماده شده بود با حضور آیت الله سلیمانی نماینده، ولی فقیه در کاشان، حسینعلی حاجی دلیگانی نایب رئیس مجلس، خانواده معظم شهدا، مدیران شهرستان و مردم شهید پرور کاشان رونمایی شد./۱۳۰۷/پ210/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین