۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
کد خبر: ۶۹۸۴۰۷
پ
استاد دانشگاه الجزایر:
یوسف حوری در وبینار «شهید قاسم سلیمانی و کرامت اسلامی» گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی دائما به دنبال ایجاد صلح و آشتی بین گروه‌ها و ایجاد دوستی بین ملت‌ها و خدمت به مردم بود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، وبینار «شهید قاسم سلیمانی و کرامت اسلامی» با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و دانشگاه امام صادق(ع) برگزار و یوسف حوری، استاد حقوق دانشگاه الجزایر و صادق سلایمیه، شاعر برجسته الجزایری در آن شرکت کردند.

یوسف حوری، استاد علم حقوق در دانشگاه الجزایر در سخنان خود با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر مقاومت در برابر دشمنان امت اسلامی و حمایت از قدس شریف گفت: موضوع جلسه از مهمترین موضوعات امت اسلامی، یعنی مقاومت است. اندیشه مقاومت رسالت اصلی اسلام است و اسلام دین مقاومت در برابر ظلم و استکبار است.

وی افزود: قرآن کریم از یهود به عنوان عنصر فساد و استکبار نام برده است و از پیروان خود خواسته است تا در برابر آن مقاوم بوده و مستضعفان را یاری کنند. شهید قاسم سلیمانی از مهمترین رهبران مقاومت در عصر حاضر است.

این استاد دانشگاه اقدام آمریکا علیه سردار سلیمانی را جنایت علیه بشریت دانست و مطرح کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با دعوت رسمی دولت عراق و به صورت قانونی وارد این کشور شده بود و اصلا در موقعیت جنگی نبود که قوای مسلح آمریکایی حق عملیات نظامی علیه او و همراهانش داشته باشند. ما به عنوان طرفداران مقاومت باید از هر راه ممکن موضوع را پیگیری کرده و جنایتکاران را به محاکمه بکشانیم.

وی در ادامه، تأکید کرد: ما از راه‌های حقوقی می‌توانیم آمریکا را تحت تعقیب قرار دهیم و من از همه حقوقدانان ایران، عراق، کشورهای اسلامی و همه جهان می‌خواهم که این امر را در محاکم بین‌المللی و ملی تعقیب و بر علیه دولت آمریکا دعوای قضایی اقامه کنند.

حوری اظهار کرد: شهید سلیمانی دائما به دنبال ایجاد صلح و آشتی بین گروه‌ها و ایجاد دوستی بین ملت‌ها و خدمت به مردم بود. او اسوه‌ای برای همه ملت‌های انقلابی بود و به راه و اندیشه خود که از اسلام سرچشمه می‌گرفت ، ایمان داشت و در راه آن همه زندگی‌اش را فدا کرد.

شهید سلیمانی؛ رمز جوانمردی و مقاومت

در ادامه این برنامه، صادق سلایمیه، فعال مطبوعاتی و شاعر برجسته الجزایری عنوان کرد: شهید قاسم سلیمانی با روح، خون، شجاعت، مقاومت، فداکاری‌اش در راه احیای مقدس‌ترین قضیه، تعلق به شهید سلیمانی داشت و من این قضیه را در سروده‌های خود آورده‌ام.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی گل‌های آزادگی، جوانمردی و مقاومت را در نفوس امت اسلامی رویاند. من آرزو می‌کنم که خاک پای این شهید بزرگوار باشم. ایشان امام خمینی(ره) را قطب نمای تمامی مسلمانان می‌دانست و هر که با قدس باشد، مسلمان است و هر که با قدس شریف همدلی نداشته باشد، عضو امت اسلامی نیست.

صادق سلایمیه سپس به قرائت اشعار خود درباره شهید سلیمانی پرداخت./۹۸۸/

شهید حاج قاسم سلیمانی به دنبال صلح جهانی بود

منبع:سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین