۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
کد خبر: ۷۰۰۳۲۸
پ
کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به پیام حمله یمن به امارات گفت: پیام حمله یمن به امارات برای آمریکا و انگلیس آن است که مزدوران شما هر چند گاوشیرده هستند، اما قابل اعتماد نیستند.
به گزارش خبرگزاری رسا، جعفر قناد باشی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با دانشجو گفت: انفجار در امارات ریسک سفر به این کشور را در کل جهان افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به نفت خیر بودن امارات گفت: این انفجار صادرات این کشور را با مشکلات جدی روبه رو کرد. پرواز‌های ابوظبی متوقف شد و این اتفاق ضرر‌های فوق العاده‌ای به اقتصاد، سیاست و سایر ارکان این کشور وارد کرد.

کارشناس مسائل غرب آسیا در ادامه گفت: عملیات حمله نیرو‌های یمنی به امارات دشمن را مجبور به خویشتن داری خواهد کرد. آسیب پذیری امارات و هم دستان او در این حمله به رخ جهان کشیده شد و در حقیقت این حمله نشان داد اگر امارات اقتصاد یمن را فلج کرده است یمن هم قدرت تضعیف اقتصاد امارات را دارد.
 
قنادباشی افزود: امارات از زمان عادی سازی روابط با اسرائیل آسیب پذیر شد لذا ضربه به امارات در حقیقت ضربه به حیثیت رژیم صهیونیستی هم هست.

قنادباشی به پیام حمله یمن اشاره کرد و گفت: پیام حمله یمن به امارات برای آمریکا و انگلیس آن است که مزدوران شما هر چند گاوشیرده هستند، اما قابل اعتماد نیستند.

کارشناس مسائل افزود: پس از این حمله اتاق تصمیم گیری امارات تشکیل شد و سفارت‌های آمریکا و انگلیس در این کشور به دست و پا افتادند این در حالی است که یمن چیزی برای از دست دادن ندارد که آن‌ها بخواهند حملات تلافی جویانه انجام دهند

قناد باشی گفت: این عملیات تاثیر بسیار مهمی در بازدارندگی امارات و عربستان خواهد داشت. پیام این حمله به آمریکا و انگلیس آن است که مزدوران شما هر چند گاوشیرده هستند، اما قابل اعتماد نیستند و ضعف آن‌ها تضعیف شما را به دنبال دارد.
برچسب ها: امارات یمن جنگ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین