۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۴
کد خبر: ۷۰۰۹۷۹
پ
نماینده ولی فقیه در کاشان:
اصفهان - آیت الله سلیمانی مسؤولیت‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران امانت دانست و گفت: مدیران از زمان کوتاه مسؤولیت بیشترین بهره برداری برای خدمت به مردم داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در آیین معارفه و تکریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به پیشرفت‌های علوم پزشکی در کشور طی چهار دهه اخیر، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در بخش بهداشت و درمان در ردیف کشور‌های برتر این حوزه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت‌های پزشکی جمهوری اسلامی ایران در مقام مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست، افزود: پیشرفت‌های پزشکی نظام نتیجه تحصیل علوم جدید و تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی دانشمندان علوم مختلف پزشکی است.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه دشمن از پیشرفت‌های نظام خشمگین است و تلاش می‌کند تا نظام اسلامی ایران را به دلیل مشکلات معیشتی ناکارآمد معرفی کند، افزود: پیشرفت‌ها و افتخارات پزشکی نظام جمهوری اسلامی ایران را فعالان در این عرصه باید به مردم معرفی کنند.

وی در ادامه به خدمات خیرین به ویژه خیرین سلامت در شهرستان کاشان اشاره کرد و با این اینکه هیچ شهرستانی مانند کاشان از چنین ظرفیت عظیمی در بخش‌های مختلف برخوردار نیست، اظهارداشت: خیرین کاشانی در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش و مدرسه سازی، خیرین دانشگاهی، خیرین سلامت و دیگر بخش‌ها در منطقه کاشان خدمات قابل توجهی داشته اند.

به گفته وی مسؤولان دانشگاه‌ها نباید منتظر اعتبارات دولت باشند، بلکه برای رفع مشکلات حوزه فعالیت خود باید از ظرفیت خیرین و مردم استفاده کنند تا کار‌ها با سرعت بیشتری ادامه داشته باشد.

نماینده ولی ففیه در کاشان گفت: اگر در شهرستان‌های دیگر خیرین انگشت نما هستند، اما در کاشان افراد غیر خیر انگشت نما هستند و بیشتر مردم منطقه کاشان خیرین هستند.

آیت الله سلیمانی با تأکید بر اینکه مسؤولیت‌ها نباید برای مدیران به عنوان طعمه باشد، افزود: مسؤولیت‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران امانتی است که امروز به ما سپرده شده و فردا به شخص دیگری واگذارمی شود.

به گفته وی مدیران در زمان کوتاه مسؤولیتی که برعهده آن‌ها گذاشته می‌شود باید نهایت استفاده و بهره برداری از این فرصت اندک را برای خدمت به مردم داشته باشند.

نماینده ولی فقیه درکاشان هچنین فعالیت‌های فراوان فرهنگی دردانشگاه را قابل تقدیر دانست، اما امکانات فرهنگی در دانشگاه محدود اعلام کرد و با تأکید بر توجه وزارت علوم و آموزش پزشکی به بخش فرهنگی دانشگاه، ابراز داشت: شهرستان برای رفع آسیب‌های فرهنگی پشتیبان دانشگاه است، اما دانشگاه نیاز به حمایت‌های وزارتخانه برای توسعه امکانات فرهنگی دارد.

لازم به ذکر است، آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با حضورآیت الله سلیمانی نماینده، ولی فقیه در کاشان، عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و درمان برگزارشد و از خدمات مروجی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی کاشان تقدیر و تجلیل شد و کوروش ساکی به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد./۱۳۰۷/پ210/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین