۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
کد خبر: ۷۱۳۹۷۱
پ
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار سعید محمد تاکید کرد؛
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: گاهی برخی دستگاه‌ها براثر تندروی یا طرز فکر غلط خیال می‌کنند مناطق آزاد با کار فرهنگی نمی‌سازد که باید اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار سعید محمد، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به پیوستگی جمهوریت و اسلامیت گفت: نباید فراموش کنیم که یک بخشِ جمهوری اسلامی، جمهوریت و دیگری اسلامیت است.

وی افزود: اسلامی یعنی کار فرهنگی؛ بنابراین اگر ما فقط بگوییم جمهوری اسلامی باید مسائل اقتصادی را حل کند و مسائل فرهنگی را فراموش کنیم معنایش این است که نیمی از شعار جمهوری اسلامی را فراموش کرده باشیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تلاش سکولارها برای جدا کردن این مقوله ها از هم ابراز داشت: بعضی‌ها خیال می‌کنند اگر می‌خواهید اسلامی باشید باید محدودیت باشد که اشتباه است؛ زیرا  می‌توان با سلیقه خوب کارهای فرهنگی و آزادی‌های انسانی را کنار هم جمع کرد.

وی مانع دیگر را فشار برخی نهادها دانسته و بیان داشت: گاهی برخی دستگاه‌ها براثر تندروی یا براثر طرز فکر غلط خیال می‌کنند مناطق آزاد با کار فرهنگی نمی‌سازد که این‌ها را باید اصلاح کرد و با آموزش فهماند که در مناطق آزاد می توان در کنار فعالیت های اقتصادی، فعالیت های فرهنگی نیز در جریان باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی پس از شنیدن گزارش دکتر سعید محمد گفت: امیدوار شدیم که حرف‌ها، اصلاحات و کارهای تازه‌ای در مناطق آزاد انجام بشود و بدانید یکی از خیرات عمر شما این خواهد بود که بتوانید این کارها را انجام بدهید؛ من هم برای شما دعا می‌کنم که توفیق یابید بتوانید برنامه‌تان را به‌صورت صحیح اجرا کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین