۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
کد خبر: ۷۱۶۴۶۶
پ
وزیر کشور در پیامی تأکید کرد؛
وزیر کشور در پیامی با گرامیداشت روز خبرنگار بر مسؤولیت خطیر خبرنگاران برای روایت آرمان‌های بلند و دستاوردهای انقلاب اسلامی در برابر جنگ ترکیبی و شناختی دشمن تاکید کرد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، وزیر کشور در پیامی با گرامیداشت روز خبرنگار بر مسئولیت خطیر خبرنگاران برای روایت آرمان‌های بلند و دستاوردهای انقلاب اسلامی در برابر جنگ ترکیبی و شناختی دشمن تاکید کرد.

متن پیام احمد وحیدی به مناسبت ۱۷ مرداد‌ماه روز خبرنگار  به شرح زیر است:

توانمندی حرفه‌ای، جسارت، دانش، آگاهی و مسئولیت‌پذیری خبرنگاران نقشی مهم در روایتگری صحیح از تلاش‌ها و اقدامات دولت، روشنگری افکار عمومی از دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و تسهیلگری اجرای سیاست‌ها و ماموریت‌های کلان نظام و دولت با همراه‌سازی و اقناع مردم دارند.

امروز نقش و مسئولیت خبرنگاران در شرایط جنگ ترکیبی دشمن، بسیار سنگین‌تر از گذشته است. دشمن پس از ناکامی از سیاست موسوم به فشار حداکثری و ارزیابی شرایط، ملاحظات و اقتضائات عصر جدید، به سمت جنگ شناختی و تغییر اذهان و باور عمومی رفته است.

در این راهبرد، تلاش دشمن بر برجسته‌سازی شک و تردید در میان ملت نسبت به برنامه‌ها و راهبردهای کلان دولت مردمی است و سعی در وانمود‌سازی ناآکارآمدی در ارکان اجرایی دولت و تصویر‌سازی آینده‌ای پر از ابهام دارد.

طرح فریضه جهاد تبیین از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی پاسخی راهبردی و دور اندیشانه به جنگ ترکیبی و شناختی دشمن است که در این عرصه، خبرنگاران با شناخت صحیح نیازهای جامعه و انعکاس حرفه ای اخبار و اقدامات راهبردی، مردمی و امید آفرین مجموعه دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بر اعتماد عمومی در جامعه می‌افزایند.

نباید از نظر دور داشت که امروز در راس این دولت، شخصیت سیاسی و انقلابی قرار دارد که شبانه روزی در خدمت به مردم و آحاد جامعه است و بودن در کنار مردم را الگو و مسیر حرکت دولتش قرار داده است. در یکسال گذشته شخص رئیس محترم جمهوری از ۳۰ استان بازدید میدانی به عمل آورد و با کنار نهادن هر گونه فاصله و جدایی، چهره به چهره پای درد دل اقشار و بخش های مختلف اقتصادی و تجاری جامعه نشست و همگان را به تولید و خدمت افزون تر به نظام مقدس جمهوری اسلامی فراخواند.

این اقدام ارزشمند نیاز به افق گشایی و روشنگری ابعاد بیشتر آن برای گروه‌های مختلف جامعه دارد تا این واقعیت در افکار عمومی درک و لمس شود که دولت سیزدهم چه میزان دغدغه مردم و کمک به حل مشکلات پیش روی جامعه دارد.

غفلت و تاخیر در اجرای ماموریت سنگین روشنگری می تواند زمینه تحریفات و القائات رسانه ای دشمن را فراهم سازد و برای همین در این میدان باید با پیشگامی و طرح‌های ابتکاری و خلاقانه، اجازه مانور رسانه ای به جریان معاند داده نشود و رسانه های کشور راویت‌گر اصلی و زمینه ساز اعتماد هر چه بیشتر دولت و ملت باشند.

در دنیای امروز به سبب پیشرفت های شگرف در حوزه فناوری‌های نوین، جریان رسانه‌ای دشمن با بهره گیری از شیوه های خبری مختلف به دنبال منحرف ساختن افکار عمومی و ایجاد فاصله میان دولت و ملت است. مسئولیت سنگین فعالان رسانه ای در چنین بستری معنا و مفهوم دارد و باید در کنار ایفای نقش روشنگری و آگاهی بخشی، به عنوان اتاق فکری امین و دلسوز برای مسئولان عمل کنند و به سهم خود نارسائی ها و چالش ها را تبیین و راهکارهای سازنده برای برون رفت از مشکلات ارائه دهند.

آگاهی، توام با مسئولیت است و امروز این رسالت بر دوش خبرنگاران شریف کشور است که با رویکرد  نقادانه، پرسشگرانه و خلاقانه یاریگر کشور در  مقابله با جنگ ترکیبی دشمن باشند.

مصادف شدن روز خبرنگار با عاشواری حسینی(ع) این پیام را یادآور می شود که همان طور که سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین چراغ حقیقت و نورانیت اسلام را در برابر یزدیان با جان نثاری فروزان نگه داشت و قهرمانانه از تحریف اسلام جلوگیری کرد؛ امروز هم خبرنگاران باید به تاسی از مکتب امام حسین(ع) و راویان غیور واقعه کربلا همچون حضرت زینب(س) و حضرت امام سجاد(ع)، روایتگر صحیح آرمان های انقلاب اسلامی و پیشرفت های حاصل از مردم‌سالاری دینی در برابر جبهه استکبار باشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین