۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۹
کد خبر: ۷۱۶۵۸۵
پ
طلابی که قصد شرکت در مراسم اربعین را دارند و وضعیت نظام وظیفه شان معافیت تحصیلی می باشد، جهت خروج از کشور و یا تمدید گذرنامه باید مجوز دریافت کنند.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، طلابی که قصد شرکت در مراسم پیاده روی اربعین را دارند و وضعیت نظام وظیفه ایشان (معافیت تحصیلی) می باشد، الزاما جهت خروج از کشور و یا تمدید گذرنامه باید مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

بر اساس این گزارش: طلابی که وضعیت نظام وظیفه ایشان (غیر مشمول، کارت پایان خدمت و معافیت دائم) می باشد نیازی به اخذ مجوز خروج از کشور ندارند.

قبل از اقدام به اخذ مجوز چنانچه در گذشته مجوز خروج دریافت کرده اید و از آن استفاده نکرده و یا پس از بازگشت به کشور ورود خود را ثبت نکرده اید حتما با در دست داشتن گذرنامه به یکی از وظیفه عمومی های سراسر کشور مراجعه کنید.

حداقل یک هفته قبل از خروج از کشور نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایید. ثبت و نهایی شدن مجوز خروج حداقل ۴۸ ساعت اداری زمان می برد.(مشروط به اینکه خروج فعال نداشته باشید)

مدت زمان مجوز خروج زیارتی حداکثر یک ماه است. افرادی که تا تاریخ پایان مجوز به کشور برنگردند توسط سازمان وظیفه عمومی مشمول ممنوع الخروجی و پرداخت جریمه نقدی خواهند شد.

راه اخذ مجوز خروج از کشور:

ثبت درخواست در سامانه پیشخوان ارتباطی به (امورطلاب).

طلاب وارد سامانه پیشخوان حوزه شده و از بخش پیشخوان ارتباطی درخواست خود را با ذکر تاریخ خروج مد نظر برای امور طلاب ثبت نموده و نتیجه درخواست را از همان طریق مشاهده نمایند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین