۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
کد خبر: ۷۱۶۷۲۰

اعزام نیرو از کشورها مختلف برای مقابله با آتش سوزی‌های گسترده در فرانسه

اعزام نیرو از کشورها مختلف برای مقابله با آتش سوزی‌های گسترده در فرانسه
بسیاری از کشورهای اروپایی برای مقابله با آتش سوزی‌های گسترده در فرانسه که همچنان زبانه می‌کشد به این مناطق نیرو و تجهیزات اعزام می کنند.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از  گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "دویچه وله" آلمان در مطلبی به تداوم آتش سوزی‌های جنگلی در فرانسه پرداخته و نوشت: بسیاری از آتش سوزی‌های بزرگ در فرانسه به دلیل گرما و خشکسالی شدید هنوز خاموش نشده‌اند. حالا فرانسه حداقل از طرف شش کشور دیگر اتحادیه اروپا برای مقابله با این بحران حمایت می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است: فرانسه همچنان درگیر چندین آتش سوزی جنگلی است و اکنون از دیگر کشورهای اروپایی کمک دریافت می کند. اتحادیه اروپا چهار هواپیمای آتش نشانی از یونان و سوئد به مناطق آتش سوزی این کشور اعزام کرده است. لهستان از اعزام 146 نیروی کمک اضطراری به جنوب فرانسه خبر داد. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم با تمجید از همبستگی اروپایی در این باره گفت که رومانی و اتریش نیز حمایت از فرانسه برای مقابله با این بحران را متعهد شده‌اند.

آتش نشانی شهر بن آلمان هم اعلام کرد، از این شهر 65 آتش نشان با 20 وسیله نقلیه راهی منطقه بزرگ بوردو شدند. این که چه زمانی و با چه ترتیب خاصی از آنها در فرانسه استفاده می شود هنوز مشخص نیست. مشاوران متخصص از یک سازمان کمک رسانی و یک واحد تدارکاتی از Johanniter-Unfallhilfe نیز در این ماموریت شرکت می‌کنند. نیدرزاکسن نیز آتش نشانان و دو خودروی ویژه به منطقه اعزام کرد. این خدمات اورژانس در ابتدا باید به مدت یک هفته در محل بمانند.

در ادامه این گزارش آمده است: آتش سوزی‌های گسترده در حال حاضر در چندین منطقه فرانسه شعله ور است. بخش ژیروند در جنوب غربی کشور بیشترین آسیب را دیده است. در آنجا، شعله‌های آتش در نزدیکی بوردو از روز سه شنبه 6800 هکتار از جنگل‌ها را نابود کرده است، 10000 نفر هم به مناطق امن منتقل شده‌اند که برخی از آنها برای بار دوم است که این کار را انجام می دهند؛ زیرا این آتش دوباره شعله ور شده در اواسط جولای هم شعله ور شده بود.

رمی لاهای، یک آتش‌نشان که 22 سال است در فرانسه آتش‌ها را خاموش می‌کند، می‌گوید: ما تصور می کنیم که در کالیفرنیا هستیم، شعله‌های آتش غول آسا است. ما در این وقایع غرق شده‌ایم و برای چنین شرایطی آماده نبودیم.

بیش از هزار آتش نشان تنها در ژیروند در حال انجام وظیفه هستند. الیزابت بورن، نخست وزیر و جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه روز پنج شنبه به مناطق درگیر آتش سوزی سفر کردند تا تصویری از وضعیت به دست آورند.

آتش سوزی‌های گسترده در بسیاری مناطق فرانسه به ویژه بخش‌های جنوبی بیداد می‌کند.

این آتش‌سوزی های جنگلی به دلیل موج گرمای شدید در فرانسه رخ می‌دهد. دمای هوای جنوب غرب فرانسه روز پنجشنبه تا 39 درجه پیش بینی شد. خشکسالی شدید و میزان بارندگی کم سابقه محرکی برای آتش سوزی‌های جدید است. کارشناسان تصور می‌کنند که تغییرات آب و هوایی عامل گرمای شدید و خشکسالی در این کشور است.

گرگوری آلیونه، از انجمن آتش نشانان فرانسه در رادیو RTL گفت: این یک هیولا است، این یک هیولا است.

مقامات هشدار دادند که دمای هوا تا روز شنبه بسیار بالا خواهد ماند. این منطقه قبلاً در ماه جولای به شدت آسیب دیده بود.

شهردار شهر کوچک هوستن فرانسه در رادیو کلاسیک گفت: این یک فاجعه از نظر اقتصادی و زیست محیطی است. منطقه کاملاً تخریب شده است. ما دل شکسته‌ایم و خسته شده‌ایم.

مقامات بروکسل روز پنجشنبه اعلام کردند که کمیسیون اتحادیه اروپا چهار هواپیمای آتش نشانی را از طریق مکانیسم حفاظت مدنی اروپا به فرانسه فرستاده است که قبلا در یونان و اسپانیا مستقر بودند.

چندین آتش سوزی بزرگ جنگلی نیز در تابستان امسال در مناطق شمالی فرانسه شعله ور شد. کریستوف بچو، وزیر محیط زیست فرانسه، روز پنجشنبه در مورد این آتش سوزی به روزنامه "لیبراسیون" گفت: آنچه ما در اینجا تجربه کرده‌ایم بی نظیر است. آتش نشانان هرگز آتشی به این بزرگی ندیده‌اند. گرم شدن کره زمین به این معنی است که مناطق شمالی نیز می‌توانند به طور فزاینده‌ای تحت تأثیر آتش سوزی قرار گیرند.

آتش‌سوزی جنگلی در منطقه ژیروند در جنوب غربی فرانسه بیش از شش هزار نفر را مجبور به ترک خانه‌هایشان کرد. جنگل‌های کاج این منطقه در ماه گذشته نیز دچار آتش‌سوزی شدند و بیش از 15 هزار هکتار از این جنگل‌ها نابود شد، در هفته جاری در این منطقه، آتش بار دیگر زبانه کشید.

ارسال نظرات