۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
کد خبر: ۷۱۶۹۹۷

انتقال زائران اربعین با اتوبوس و خودروی شخصی ایرانی به داخل عراق ممنوع است

انتقال زائران اربعین با اتوبوس و خودروی شخصی ایرانی به داخل عراق ممنوع است
ستاد مرکزی اربعین حسینی تأکید کرد: انتقال زائران اربعین با اتوبوس و خودروی شخصی ایرانی به داخل عراق در ایام اربعین (از ۵ لغایت ۲۳ ماه صفر) ممنوع خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از   حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حمل‌ونقل مسافران (کابوتاژ) با اتوبوس و خودروی شخصی به کشور عراق در ایام اربعین (از پنجم لغایت 23 ماه صفر) ممنوع خواهد بود.

متن اطلاعیه شماره 4 به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

"انا من حسین"

در راستای ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به زوار در ایام اربعین و تلاش عملی با بهره‌گیری از امکانات موجود و تجارب قبلی با هدف تحقق سفری ایمن برای متقاضیان شرکت در راهپیمایی اربعین، به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل‌بیت (علیهم السلام) می‌رساند با توجه به ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت حمل‌ونقل عمومی برای زوار اربعین و امعان نظر به محدودیت‌های ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اهمیت تردد ایمن زوار به‌لحاظ شرایط زیرساختی و همچنین محورهای مواصلاتی آن سوی مرز، حمل‌ونقل مسافران (کابوتاژ) با اتوبوس و خودروی شخصی به کشور عراق در ایام اربعین (از پنجم لغایت 23 ماه صفر) ممنوع خواهد بود.

هرگونه تبلیغات افراد حقیقی و حقوقی درباره پیش‌بینی سرویس‌دهی مستقیم به زوار در ایام اربعین از طریق زمینی با اتوبوس یکسره از شهرهای ایران تا نجف یا کربلا و بالعکس، خارج از تدابیر این ستاد است و توجه تمامی متقاضیان این سفر به ممنوعیت کابوتاژ خودرویی به‌منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده بعدی، مورد تأکید است.

انتقال بموقع اقلام مواکب توسط تریلرها و کامیون‌ها، تردد وسایط نقلیه امدادی و آمبولانس‌ها و همچنین اتوبوس‌های کمکی درون‌شهری که برابر برنامه‌ریزی انجام‌شده برای ارائه خدمت به زوار در آن سوی مرز مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ در موعد مقرر و تحت محوریت کمیته‌های ذی‌ربط و ستادهای استانی و هماهنگی با ستاد عراق انجام خواهد شد.

اهتمام عملی تمامی شرکت‌های حمل‌ونقلی کشور در راستای ارائه خدمات سهل، ایمن و ارزان به زوار اربعین برابر تدابیر ابلاغی ستاد مرکزی اربعین لازم‌الاجراست و توسط دستگاه‌های نظارتی مورد رصد و کنترل قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/+

ارسال نظرات