۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
کد خبر: ۷۱۷۰۴۴

پیشنهاد دولت درباره افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان ارائه شد

پیشنهاد دولت درباره افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان ارائه شد
پیشنهاد افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان، از سوی سازمان‌های اداری و استخدامی و برنامه و بودجه ارائه شد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، یکی از دغدغه‌های دولت، حفظ قدرت خرید و کمک به معیشت اقشار کم درآمد و یا با درآمد ثابت مانند بازنشستگان است.

در این زمینه پیشنهاد افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان، به طور مشترک توسط سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه کشور به دولت ارائه شده است و در روزهای آینده روال قانونی تأیید آن طی خواهد شد.

عادلانه‌سازی پرداخت‌ها، افزایش قدرت خرید و همچنین کمک به حفظ بنیان خانواده در راستای قانون جوانی جمعیت کشور، از اهداف این پیشنهاد عنوان شده است.

الگوی جدید پیشنهادی، این گونه است که معادل ریالی امتیازاتی که برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت با عنوان متناسب‌سازی حقوق به صورت ثابت در احکام کارگزینی در نظر گرفته می‌شود، به حقوق افزوده خواهد شد.

بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی مطابق با جزء 2 بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 1401 کشور، مشمول این افزایش حقوق خواهند بود.

همچنین در راستای اجرای ماده 16 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مطابق این پیشنهاد کمک هزینه اولاد و حق عائله‌مندی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در دستگاه‌هایی که در ماده 29 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مطرح شده و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی (به استثنای مشمولان قانون کار) از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات افزایش خواهد یافت.

ارسال نظرات