۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱
کد خبر: ۷۱۷۲۶۵

دهلی‌نو به آوارگان روهینگیا محل اسکان می‌دهد

دهلی‌نو به آوارگان روهینگیا محل اسکان می‌دهد
دولت محلی در پایتخت هند قصد دارد امکاناتی برای زندگی آسان‌تر مسلمان آواره روهینگیا ایجاد کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، یکی از وزیران دولت هند روز چهارشنبه گفت که به پناهجویان روهینگیا از میانمار در پایتخت هند آپارتمان اختصاص داده خواهد شد و از حمایت پلیس برخوردار خواهند شد. این نشان دهنده تغییر موضع در قبال این اقلیت مسلمان است.

هاردیپ سینگ پوری، وزیر مسکن و امور شهری، در توییتر خود با تشریح مقررات جدید برای پناهندگان روهینگیا در دهلی نو گفت: هند همیشه از کسانی که به دنبال پناهندگی بوده اند استقبال کرده است.

این تصمیم درحالی اتخاذ شده که در طول چند سال گذشته دولت هند فشار بی‌امانی به حدود 40 هزار آواره روهینگیایی در دهلی نو وارد کرده است.

پوری گفت: هند به کنوانسیون 1951 سازمان ملل متحد در مورد پناهندگان احترام می گذارد و از آن پیروی می کند و برای همه بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب یا عقیده آنها پناه می دهد.

دولت نخست وزیر «نارندرا مودی» قبلاً تلاش کرده بود تا اعضای اقلیت مسلمان میانمار را بازگرداند.

گفتنی است چهار سال پیش در چنین روزهایی، عملیات نظامی ارتش و بوداییان میانمار علیه اقلیت مسلمان در استان غربی راخین شروع شد که به نسل‌کشی، قتل، شکنجه، هتک حرمت و آوارگی آنان انجامید. باوجود عدم گزارش رسمی در مورد تعداد تلفات مسلمانان در این عملیات، تنها در گزارش رسمی گروه پزشکان بدون مرز، از اوت تا سپتامبر 2017 بیش از 6700 مرد، زن و کودک مسلمان قتل عام شدند. بقیه نیز (درحدود 800 هزار نفر) مجبور به فرار به بنگلادش شدند./۹۸۸/

ارسال نظرات