۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۴
کد خبر: ۷۱۷۶۱۳
آیت الله رئیسی:

تمام کسانی که تخلف آن‌ها در فولاد مبارکه محرز شده از کار برکنار شوند

تمام کسانی که تخلف آن‌ها در فولاد مبارکه محرز شده از کار برکنار شوند
رئیسی دستور داد تمام کسانی که تخلف آن‌ها در فولاد مبارکه محرز شده از کار برکنار شوند و به تخلفات آنها برابر ضوابط و مقررات در مراجع صالح رسیدگی شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در جلسه امروز یکشنبه هیأت دولت با اشاره به انتشار گزارش نتیجه تحقیق و تفحص مجلس از شرکت فولاد مبارکه، تاکید کرد: دولت، ایجاد شفافیت و نظارت بر شرکتهای دولتی را افزایش می دهد و خود را موظف می داند با هرگونه مصادیق فساد برخورد کند.

رئیس جمهور، ضمن تشکر از وزیر صمت در ایجاد تغییرات مدیریتی در فولاد مبارکه در همان ابتدای شروع به کارش دستور داد: تمام کسانی که تخلف آن‌ها در فولاد مبارکه محرز شده از کار برکنار شوند و به تخلفات آنها برابر ضوابط و مقررات در مراجع صالح رسیدگی شود.

وی ساماندهی وضع شرکت‌های دولتی و اصلاح شیوه انتصابات در هیئت مدیره شرکت‌ها را یک ضرورت بر شمرد و خاطر نشان کرد: وزرا وظیفه دارند در تغییر و تحول شرکت‌های زیر مجموعه خود نهایت دقت را در بکارگیری نیروی انسانی صالح، خبره و کارآمد داشته باشند تا بیت‌المال صیانت شود.

رئیس‌جمهور متعهد بودن شرکت‌های دولتی به انجام مسئولیت‌های اجتماعی را ضروری برشمرد و گفت: البته شرکت‌های دولتی نمی‌توانند به بهانه انجام مسئولیت‌های خود به هر شخصی بدون ضابطه پرداخت‌های هنگفت داشته باشند.

آیت الله رئیسی به وزیر رفاه مأموریت داد: ضمن تشکیل کمیته ای مرکب از وزارتخانه های مرتبط در مدت ۱۵ روز، آیین نامه ای به منظور نظام‌مند کردن و شفافیت نحوه هزینه کرد ردیف مسئولیت اجتماعی این شرکت‌ها، تدوین و برای تصویب به دولت پیشنهاد دهد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات دولت در یک‌ سال گذشته برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور تاکید کرد: تبیین خدمات دولت برای مردم و بویژه نخبگان، موجب امیدآفرینی در جامعه و افزایش اعتماد عمومی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گزارش وزیر امور خارجه در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای رفع تحریم‌ها، از اقدامات این وزارتخانه و تیم مذاکره‌کننده کشورمان نیز قدردانی کرد و گفت: در هیچ نشست و مذاکراتی از حقوق ملت کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی تلاش برای پیشرفت کشور و رفع مشکلات را با قوت ادامه خواهد داد، تصریح کرد: این دولت، زندگی مردم را به هیچ عامل بیرونی گره نزده و همه برنامه‌های توسعه‌ای کشور با جدیت پیگیری می‌شود.

ارسال نظرات
نظرات بینندگان
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴
مسئولین باید خیلی مواظب باشند مدیران فاسد و معزول از کشورکانادا سر درنیاورند
0
0
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
روش‌ها باید درست شود وگرنه که نمی‌توان هزاران نفر مدیر معصوم پیدا کرد و به آنها پست داد، در مورد فولاد مبارکه اگر بجای روش‌های فساد زا در خریدها و فروش محصولات و قراردادها از روش‌های شفاف و به کمک رینگ داخلی و خارجی بورس کالا و بازار مناقصات بورس کالا استفاده می‌شد از بسیاری از مفاسد پیشگیری می‌شد،
برخی سیاستگذاران کم تجربه با اصرار بر قیمت گذاری دستوری هزینه‌های هنگفتی به کشور متحمل می‌کنند، دولت با مالیات ۲۰ و ۲۵ درصدی که می‌گیرد در واقع به همین میزان در تمام شرکت‌های داخلی شریک است و سود آنها به دولت می‌رسد،
همین فولاد مبارکه اگر درگیر مفاسد ناشی از قیمت گذاری دستوری نبود از لحاظ هزینه افکار عمومی، مالیات، افزایش درآمد صندوق‌های بازنشستگی و … بسیار بیشتر به نفع کشور بود تا بر سر هر سفره میلگرد بیاورند که آخرش هم نتوانستند قیمت‌ها را کنترل کنند
0
0
امیر عباس
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
مردم باید اثر برگشت این پولهای دزدی و اختلاس شده را در زندگیهاشان ببینند، آقای رئیس جمهور لطفاً این رو هم خودتون رسیدگی بفرمایید
0
0
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳
فقط همین؟ فقط برکنار شوند؟ آیا اینگونه کسی از خطا کردن منصرف خواهد شد؟
0
0
محمود
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹
فقط برکناری کافی نیست چون اینگونه همه چندین برابر حقوق کل عمرشان را دزدی میکنند و ابایی از برکناری نخواهند داشت. باید چند برابر مال دزدی جریمه شوند...
0
0
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
همین؟
باید به اشد مجازات برسند. دست‌هایشان قطع و مال و اموالشان ضبط و به کار اجباری در مناطق محروم محکوم شوند.
0
0
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
سلام یک سری هم به خودروسازی بزنیداونجاهم اختلاس هستش
چقدر صندلی دارند و فقط حقوق میگیرند
این شرکتها شده موسسه خیریه . بدون هیچ دستاورد مدیران آن.
یک خونه تکانی نیازدارند
0
0
سید حمید بابائی
United States of America
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷
هم باید برکنار بشن و مجازات و اینکه مسولین نظارتی در قوه قضائیه و مجلس نیز باید به جرم ترک فعل مجازات شوند ، کاش همه تحقیق و تفحص ها منتشر شود و دچار مصلحت اندیشی نشود و ملاحظات سیاسی و گروهی دخیل نشود مثل تحقیق و تفحص شهرداری تهران
0
0
احمد آقا
United States of America
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
سپاس از رییس‌جمهور شجاع و انقلابی که در برخورد با دست اندازان به بیت المال، کمترین رحمی نمی کند.
0
0