۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
کد خبر: ۷۲۸۲۶۶
پ
جامعه مدرسین خواستار شد؛
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محکوم کردن اهانت به قرآن کریم، خواستار ورود نهادهای بین المللی جهان اسلام و دستگاه دیپلماسی کشور به منظور مقابله مؤثر با این حرکت های شوم شد

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، در پی هتک حرمت و آتش زدن قرآن کریم در کشور سوئد، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیانیه‌ای صادر کرد.

برجسته ترین نهاد سیاسی حوزه علمیه قم خواستار ورود نهادهای بین المللی جهان اسلام و نیز دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به منظور مقابله با این حرکت ها و جرم انگاری اهانت به مقدسات شده است.

متن این بیانیه که در اختیار خبرگزاری رسا قرار گرفته بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«قال الله العزیز الحکیم: انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون»

حرکت جاهلانه اخیر در برخی کشورهای اروپایی و اهانت به قرآن کریم؛ ادامه ستیز هدفمند غرب با اسلام و اقدامی بر اساس اسلام هراسی برای مقابله با گسترش گرایش به معنویت و معارف اسلامی است. از سوی دیگر هدف از این جنایت آن است که ملت‌های مسلمان را که از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و آن چه امروز صهیونیسم بین الملل و دولت‌های غربی در باتلاق آن گرفتارند؛ غافل سازد.

این گناه غیر قابل بخششِ مزدوران و فریب خوردگان دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتیِ نظام سطه در اهانت به مقدسات اسلامی، بیش از گذشته دروغ و تزویر آنان را نسبت به آزادی بیان و حقوق بشر در غرب آشکار می‌سازد و دولت های غربی نمی‌توانند با سخنان فریبنده و میان تهی، خود را از اتهام همراهی با این پدیده‌ی زشت تبرئه کنند.

حمایت و فراهم سازی بسترهای هتک مقدسات اسلامی توسط دولت‌های غربی نشان می‌دهد که غرب برخلاف ادعاهای خود بهره‌ای از منطق و استدلال نبرده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این اهانت به قرآن مجید؛ کتاب رحمت و حِکمت و عدالت را محکوم کرده و اعلام می‌دارد:

لازم است نهادهای بین المللی جهان اسلام و دستگاه‌های فرهنگی و دیپلماسی کشور، قاطعانه به پیگیری حقوقی و جرم انگاری این اقدامات ورود کنند.

اقدامات فرهنگی و تبلیغاتی مؤثری در سطح جهانی برای مبارزه‌ی فرهنگی با هتاکی‌های غرب، طرح ریزی و اجرایی شود و نهادهای دست اندرکار، با جدیت از آن حمایت کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین