۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۷۳۵۸۶۰
پ
رئیس کل دادگستری استان قم:
حجت الاسلام مظفری گفت: حراست و اجرای دین زحمت دارد و باید در این مسیر تلاش های بسیاری صورت بپذیرد؛ اما این زحمت بر دوش علما و فضلا است.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان قم در جلسه طلاب و فضلای استان زنجان که در نمازخانه مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف حوزه های علمیه، حراست فکری از دین است و این حراست زمانی محقق خواهد شد که طلاب، اساتید و علمای حوزه، دین را به تمام و کمال شناخته و در جهت رفع و دفع انحرافات و شبهات دینی قدم بردارند.

وی در ادامه افزود: علما از گذشته تاکنون به تناسب و اقتضائات زمانه به این مهم اقدام کرده و در این مسیر قدم برداشته اند و ما نیز باید ادامه دهنده راه آنان باشیم.

رئیس کل دادگستری استان قم خاطرنشان ساخت: یکی از بزرگان حوزه که در حراست فکری از دین، قدم های بسیار بزرگی برداشته است، امام خمینی (ره) است که نوآوری های بسیاری در این زمینه داشته اند.

این مقام قضایی بیان داشت: ما در گذشته علمای بسیار بزرگی داشته ایم که دین به وسیله آنان حفظ و حراست شده است و امروز هم باید برای تقویت سطح علمی طلاب و فضلا برنامه ریزی های مناسبی شود تا حوزه همچون گذشته، محافظ دین بوده و پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.

حجت الاسلام مظفری اظهار داشت: امروزه دشمنان دین به لحاظ تجربه ای که در انقلاب شکوهمند اسلامی به دست آوردند، شبهات جدیدی را نسبت به اسلام، انقلاب و نظام وارد فضای حقیقی و مجازی کرده اند که یکی از آنان، عدم قدرت اداره جامعه از سوی دین اسلام و القای ناکارآمدی آن است.

وی در ادامه ابراز داشت: آمادگی نسبت به شبهات و همچنین پاسخگویی به آن از ضروریاتی است که طلاب و فضلای حوزه های علمیه باید به آن توجه داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به برخی هجمه ها علیه مباحث دینی، خاطرنشان ساخت: امروز مباحث گوناگونی متناسب با نیازهای روز جامعه در کتب فقهی و حوزوی وجود دارد که شناخته شده نبوده و آحاد جامعه از آن مطلع نیستند.

سخنران این جلسه با بیان این مطلب که اجرای دین از وظایف حوزه های علمیه است افزود: امروز فقه اسلامی، قانون مدون جمهوری اسلامی است که از آیات و روایات اسلامی دریافت شده و در جامعه در حال پیاده سازی است.

حجت الاسلام مظفری اظهار داشت: حراست و اجرای دین، زحمت دارد و باید در این مسیر تلاش های بسیاری صورت بپذیرد؛ اما این زحمت بر دوش علما و فضلا است و بحمدالله با وجود امکانات، زیرساخت ها و ظرفیت ها به خوبی می توان در این مسیر قدم برداشت.

وی ابراز داشت: حوزه علمیه باید در مسائل گوناگون جامعه همچون مسائل بانکی و بانکداری، ورود دقیق تر و جزئی تری داشته و نظر خود را پیرامون آن به صورت رسمی اعلام کند؛ چراکه حراست از دین، وظیفه ماست و باید نسبت به آن حساس باشیم.

رئیس کل دادگستری استان قم خاطرنشان ساخت: حوزه علمیه معتقد است که اسلام، دینی کامل و جامع است و برای تمام شئون زندگی بشر راهکار دارد؛ پس باید این راهکارها را استخراج کرده و ارائه کند.

سخنران این جلسه بیان داشت: اگر نتوانیم راهکارهای مناسب برای اداره جامعه ارائه کنیم، هجمه و لطمه آن به دین، انقلاب و نظام خواهد رسید.

حجت الاسلام مظفری در پایان اظهار داشت: همه باید برای حل مشکلات نظام اسلامی به میدان آمده و تلاش کنیم تا جامعه و مردم، شیرینی اجرای اسلام را چشیده و به آن افتخار کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین