۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
کد خبر: ۷۴۲۷۳۱
آیت الله مکارم شیرازی:

باید به صورت ریشه ای با فساد و ناامنی مقابله کرد/ قم، آبروی شیعه است

باید به صورت ریشه ای با فساد و ناامنی مقابله کرد/ قم، آبروی شیعه است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی یکی از اقدامات مهم مسئولان را مقابله اساسی و ریشه ای با فساد و ناامنی دانست و تصریح کرد: امنیت با همکاری دستگاه های مختلف با نیروی انتظامی حاصل می شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار فرمانده انتظامی استان قم با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: زیربنای جامعه، نظم است و نیروی انتظامی، مأمور برقراری نظم در جامعه است.

وی افزود: مردم باید در جامعه احساس امنیت داشته باشند و این مقوله با همکاری دستگاه های مختلف با نیروی انتظامی حاصل می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با توجه به آیۀ شریفۀ «رب اجعل هذا بلداً آمناً» ابراز داشت: اولین چیزی که حضرت ابراهیم(ع)، پس از بنای کعبه از خداوند درخواست داشتند، امنیت بود تا مردم بتوانند در محیط امن، عبادت خدا کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با ابراز خوشحالی از کاهش آمار جرم و تخلفات در قم اظهار کرد: باید این گونه موارد به صورت گسترده و مطلوب خبررسانی و منتشر گردد، تا عموم مردم از آن آگاهی یابند.

وی در ادامه بر لزوم ساماندهی اتباع خارجی و غیر محلی در قم تأکید کرد و افزود: اینکه با تخلفات برخورد می کنید، خوب است اما باید به صورت ریشه ای با فساد و ناامنی مقابله کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان این دیدار با اشاره به سابقۀ علمی قم گفت: قم از زمان ائمه معصومین(ع) مرکز علمی بوده و بسیاری از اصحاب برجستۀ معصومین(ع) از قم بوده اند. باید با چنین نگاهی به قم خدمت کرد و توجه داشت که آبروی قم، آبروی شیعه است.

ارسال نظرات