۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۵
کد خبر: ۷۴۲۷۴۲
آیت‌الله مدرسی‌ یزدی:

حضور آگاهانه مردم در انتخابات خنثی‌کننده توطئه دشمنان است

حضور آگاهانه مردم در انتخابات خنثی‌کننده توطئه دشمنان است
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تأکید کرد: یکی از اهرم‌های خنثی‌کننده توطئه دشمنان حضور آگاهانه و موثر مردم در صحنه‌های مختلف و از مهم‌ترین آن‌ها انتخابات است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان در ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

بر همین راستا و با توجه به پایان ثبت نام اولیه متقاضیان، اولین همایش دو روزه اعضای هیات‌های نظارت استانی سراسر کشور با عنوان «انتخابات قوی، منظم و موثر» پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ مهر ۱۴۰۲ برگزار شد.

در این نشست آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی‌یزدی رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و عضو فقهای شورای نگهبان در پیامی خطاب به شرکت‌کنندگان در این همایش تاکید کرد: در این جهان پرتلاطم و با قدرت‌های زورمدار که تمام تلاش آن‌ها بهره‌کشی از ملت‌ها و در زنجیر کشیدن کشورهاست، طلوع باشکوه انقلاب اسلامی و سامان یافتن جمهوری اسلامی و شکوفایی و رشد روزافزون آن و تاثیرگذاری آن تا کرانه‌های دور، همه قلدران و زیاده‌خواهان جهان را به واکنش‌های پیاپی و توطئه‌های فراگیر و بی‌رحمانه واداشته است که یکی از اهرم‌های خنثی‌کننده آن‌ها حضور آگاهانه و موثر مردم در صحنه‌های مختلف و از مهم‌ترین آن‌ها انتخابات است. بهترین راه برای رسیدن به این هدف، عملکرد مطلوب همه نهادها و مسئولان و انجام وظایف قانونی و شرعی خود است. شورای نگهبان و هیئت‌های نظارت برآمده از آن، چنان که واضح است نقش محوری در این راستا به عهده دارند.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در پایان این پیام تاکید کرد: شما عزیزانی که به عنوان اعضای هیئت‌های نظارت انتخاب شده‌اید، بار امانت بزرگی به دوش می‌کشید. بخش مهمی از اطمینان مردم و نظام در گرو عملکرد شماست. در تکریم و افتخار شما همین بس که از رسول خدا(ص) آمده است: «المؤمن من ائتمنه المؤمنون علی اموالهم و امورهم؛ مومن کسی است که مومنین او را بر اموال و امورشان امین قرار دهند.»  از خداوند متعال عاجزانه درخواست می‌کنم به همه، توفیق انجام وظیفه را به بهترین وجه عنایت فرموده تا بتوانیم اهداف امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر را عملی کرده و قلب مبارک امام عصر(عج) را شاد و دشمنان این ملت بزرگ ولایی را بیش از پیش مایوس کنیم.

ارسال نظرات