۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸
کد خبر: ۷۴۹۹۱۷

ایران خواستار توضیح فوری مقامات پاکستان درباره حملات بامداد امروز شد

ایران خواستار توضیح فوری مقامات پاکستان درباره حملات بامداد امروز شد
در پی حمله صبح امروز از سمت پاکستان به یک روستای مرزی در اطراف سراوان در استان سیستان و بلوچستان، یک مقام آگاه اعلام کرد: ایران خواستار توضیح فوری مقامات پاکستان درباره این حادثه است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، علیرضا مرحمتی معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: صدای چند انفجار در چند محدوده اطراف سراوان به گوش رسیده است.

7 غیرایرانی بر اثر حمله موشکی پاکستان کشته شدند

وی در تشریح جزئیات این ماجرا تصریح کرد: ساعت 4:30 ‌صبح امروز پنجشنبه، صدای چند انفجار در محدوده شهرستان سراوان به گوش رسید که پس از بررسی‌های انجام شده، متوجه شدیم پاکستان یکی از روستاهای مرزی ایران را با موشک مورد هدف قرار داده است.

مرحمتی با بیان اینکه در این حمله سه زن و چهار کودک غیر ایرانی کشته شدند، خاطر‌نشان کرد: یک انفجار نیز نزدیک سراوان صورت گرفته که در آنجا تلفاتی نداشتیم.

وی با بیان اینکه جزئیات و خبرهای تکمیلی در ساعات آینده اعلام خواهد شد، اضافه کرد: مسئولان امنیتی و انتظامی در حال بررسی موضوع هستند.

ایران خواستار توضیح فوری پاکستان شد

در پی حمله صبح امروز از سمت پاکستان به یک روستای مرزی در اطراف سراوان در استان سیستان و بلوچستان، یک مقام آگاه اعلام کرد: ایران خواستار توضیح فوری مقامات پاکستان درباره این حادثه است.

پاکستان: به تمامیت ارضی ایران احترام می‌گذاریم

وزارت امور خارجه پاکستان نیز اعلام کرد: پاکستان یک‌سری حملات نظامی به مخفیگاه‌های تروریست‌ها در استان سیستان‌وبلوچستان ایران انجام داد. پاکستان به حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران احترام کامل می‌گذارد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:‌ تعدادی از تروریست‌ها در این عملیات مبتنی بر اطلاعات با اسم رمز «مرگ بر سرماچار» کشته شدند. اقدام صبح امروز با توجه به اطلاعات موثق درباره فعالیت‌های تروریستی در مقیاس بزرگ قریب‌الوقوع توسط این به اصطلاح سرماچارها انجام شد.

تکذیب شایعه انفجار در شهرستان دشتیاری

محمدعلی رأفت فرماندار دشتیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دستیاری اظهار داشت: شایعاتی که در فضای مجازی مبنی بر حمله موشکی پاکستان به شهرستان دشتیاری در حل نشر و باز نشر است، کذب است و هیچگونه انفجاری در این منطقه صورت نگرفته و‌ در حال حاضر منطقه آرام و در امنیت کامل است.

فرماندار شهرستان مرزی دشتیاری از مردم خواست، به شایعات‌ در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی دنبال کنند.

تردد مرزی بین ایران و پاکستان برقرار است

حسینعلی شاهکرم مدیر پایانه مرزی میرجاوه با بیان اینکه تردد مرزی ایران و پاکستان در حوزه میرجاوه در حال انجام است، گفت: روز گذشته از مسیر پایانه مرزی میرجاوه، 258 دستگاه تریلی و کامیون ترانزیت ایرانی وارد خاک پاکستان شده‌اند.

وی بیان کرد: از ساعت 7:30 دقیقه امروز نیز مرز باز بوده و تردد خودروهای ترانزیتی در حال انجام بوده و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

برقراری آرامش در منطقه

براساس پیگیری از مسئولان مربوطه در حال حاضر آرامش در منطقه برقرار بوده و مشکل خاصی گزارش نشده است و طبق اظهارات معاون سیاسی امنیتی سیستان و بلوچستان در حال نیروهای مسلح در مرزها مستقر بوده و مشکلی بابت تامین امنیت نداریم.

میثم صدیقیان
ارسال نظرات