۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲
کد خبر: ۷۵۳۸۴۴
نماینده ولی فقیه در کرمانشاه:

کرمانشاه باید به جایگاه ویژه‌ حوزوی خود در گذشته برسد

کرمانشاه باید به جایگاه ویژه‌ حوزوی خود در گذشته برسد
کرمانشاه ـ حجت الاسلام و المسلمین غفوری گفت: کرمانشاه در گذشته جایگاه ویژه‌ای در عرصه حوزوی داشته است و اکنون هم باید به آن مقام شایسته دست یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله غفوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: با فضیلت‌ترین اعمال در ماه رمضان به‌فرموده رسول اکرم(ص)، دوری از حرام است برهمین اساس انسان باید از همه ناپاکی‌ها، فسادها و بداخلاقی‌ها دور شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: متعجب هستم از کسانی که با هدایت شیاطین جنس و انس مشوق جامعه اسلامی به سوی حرام هستند؛ به بهانه جشن نوروز در برخی از نقاط استان اتفاقاتی افتاد و در این رابطه از انفعال مسئولان و افرادی که حرمت‌شکنی کردند، گلایه‌مند هستم.

امام جمعه کرمانشاه افزود: اختلاط زن و مرد مسلمان و انجام اعمال ناشایست و نادرست در ماه رمضان، قلب امام زمان(عج) را به درد آورد در واقع این افراد، رابطه خود را با قرآن بریدند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: امروز رسانه به ابزار دست دشمن تبدیل شده و جنگ با همین ابزار نرم و شبکه‌های مجازی راه‌اندازی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری تصریح کرد: امیدواریم کسانی که در شرایط فعلی به این بهانه موجب به درد آمدن دل خانواده شهدا و غضب امام زمان(عج) شدند، توبه کنند زیرا این فسادهای اخلاقی جمعی توبه جمعی می‌خواهد.

وی با بیان اینکه فسادهای جمعی منشأ بسیاری از گرفتاری‌ها در پی غضب الهی است، افزود: اختلاط نامحرم و شرکت در مجلس لهو و لعب غضب پروردگار را در پی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مردم ما افرادی بسیار خوب و ولایی هستند، اما گاهی شیاطین باعث غفلت آنها می‌شود پس باید مراقبت کنیم چنین صحنه‌هایی در جامعه تکرار نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری با اشاره به شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشترک مردم، گفت: ما در سال جاری نباید مسیر عادی را طی کنیم و دستگاه‌های مسئول نظارت بر تولید هم باید در راستای تحقق شعار سال بکوشند.

وی عنوان کرد: راه حل تحقق شعار جهش تولید این است که همه مردم را در امر تولید مشارکت دهیم زیرا موانع ایجاد شده بر سر راه تولیدکنندگان و نحوه اجرای قوانین باعث فلج کردن تولید کنندگان می‌شود.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: بیشترین گلایه تولیدکنندگان از موانع ایجاد شده توسط دستگاه‌های متولی است درحالی که از مسئولان پر تلاش انتظار می‌رود مشوق تولیدکنندگان باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری اذعان کرد: اگر تولیدکننده‌ای به بنده مراجعه کند و از دستگاهی گلایه کند حتما مسئول آن دستگاه را به جامعه معرفی خواهم کرد.

وی افزود: استان کرمانشاه درگیر درصد نامناسبی بیکاری است، هرچند که رویه بهتر شده اما باید دستیابی به نرخ بیکاری صفر در استان هدف‌گذاری شود که البته تحقق آن در گرو تولید موفق است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این ایام سالروز تأسیس حوزه علمیه قم است که منجر به پیروزی انقلاب شد؛ از ۲۲ اسفند زمان ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه آغاز شده که مردم باید فرزندان خود را تشویق کنند تا در مدارس علمیه حضور یابند و شاهد پرورش نسلی از عالمان مهذب باشیم.

امام جمعه کرمانشاه اذعان کرد: کرمانشاه در گذشته جایگاه ویژه‌ای در عرصه حوزوی داشته است و اکنون هم باید به آن مقام شایسته دست یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری گفت: سالروز ولادت امام حسن(ع) در نیمه ماه رمضان است که در سال سوم هجری قمری اتفاق افتاد که البته این روز به‌عنوان روز اکرام و تکریم خیران هم نام‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه امام حسن(ع) حق بزرگی بر گردن همه ما دارند، افزود: درب خانه ایشان همواره به روی مستمندان باز بود پس خوب است مردم جامعه ما به سیره و سنت ایشان عمل کنند و در این ایام روزه‌داری، توانگران به تأسی از امام حسن(ع) به فکر مستمندان باشند./1400

ارسال نظرات