۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۷۵۳۸۶۲
استاد حوزه علمیه کرمانشاه:

سکوت در برابر نسل کشی مردم غزه به منزله سهیم بودن در این ظلم است

کرمانشاه ـ حجت الاسلام رضوانی زاده گفت: اگر امروز در بحث نسل کشی ملت فلسطین و مردم غزه سکوت کنیم به نوعی در این جنایت ما هم سهیم هستیم.
حجت الاسلام شهرام رضوانی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه ضمن تبریک بهار قرآن و بهار طبیعت در سخنانی اظهار داشت: بهار طبیعت برای همه انسان های آگاه حامل پیام ها و درس های بزرگی است.
 
این استاد حوزه علمیه کرمانشاه گفت: بهار به نوعی رستاخیر طبیعت محسوب می شود رستاخیری که بی ارتباط با رستاخیر واقعی نیست، کسی که بهار را با عمق خویش درک می کند باید منتظر رستاخیر نهایی جهان بشریت باشد، رستاخیزی که در آن منجی عالم بشریت ظهور خواهند نمود.
 
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه حرمت ماه رمضان در این روزها باید به خوبی حفظ شود، عنوان کرد: رمضان ماه رحمت و برکت خدایی است، نباید با اعمال خود خدایی ناکرده این ماه بزرگ را خدشه دار کنیم و به روزه داران اهانت و بی احترامی شود، مسافرانی که قصد سفر به استان مان را دارند بر خود لازم بدانند که حرمت این ماه عزیز را نگه دارند.
 
حجت الاسلام رضوانی زاده اظهار کرد: جشن رمضان و جشن نوروز را باید با توجه به فرهنگ غنی ایرانی ـ اسلامی همراه کنیم زیرا همه ما در کنار ایرانی بودن، مسلمان و پیرو آیین اسلام هستیم بنابراین نباید اجازه دهیم که حرمت این روزهای بزرگ سهوا یا تعمدا شکسته شود.
 
این استاد حوزه علمیه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز جهان اسلام شاهد ظلم هایی بی سابقه ای بر مردم غزه و فلسطین است، افزود: تاکنون بیش از 32 هزار نفر از مردم مسلمان غزه به دست شقی ترین انسان های روی زمین؛ یعنی صهیونیست ها به خاک و خون کشیده شده اند ولی در مقابل این نسل کشی بی سابقه کدام کشور اسلامی موضع گیری کرد؟!
 
وی اضافه کرد: سکوت جهان اسلام در برابر این نسل کشی و بی تفاوتی مجامع جهانی در مقابل صهیونیست ها یک فاجعه بزرگ انسانی در غزه را رقم زده است، تداوم موضع منفعل کشورهای اسلامی در مقابل متجاوزان بی گمان عواقب بسیار سنگین تری برای مسلمین در آینده خواهد داشت، لذا امروز حیاتی ترین نیاز مسلمین وحدت به معنای قرآنی و واقعی در برابر ظلم و ستم صهیونیست هاست.
 
حجت الاسلام رضوانی زاده خاطرنشان کرد: قرآن که کلام وحی می باشد در بسیاری از آیات خود سکوت در برابر ظلم را به ظلم علیه انسانیت تعبیر کرده است، بنابراین اگر امروز در بحث نسل کشی ملت فلسطین و مردم غزه سکوت کنیم به نوعی در این جنایت ما هم سهیم هستیم./1400/
ارسال نظرات