۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۷۵۴۱۷۳

برپایی جشن میلاد کریم اهل بیت در طبیعت بهاری بوستان‌های قم

برپایی جشن میلاد کریم اهل بیت در طبیعت بهاری بوستان‌های قم
اساتید حوزه علمیه و طلاب گروه تبلیغی - جهادی شهید محمد رضا شفیعی، در ۶ بوستان‌ منتخب قم، جشن میلاد امام مجتبی علیه‌السلام را برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری رسا در قم حجت‌الاسلام احمد قادری مدیر گروه تبلیغی - جهادی شهید محمد رضا شفیعی از برپایی جشن میلاد کریم در طبیعت بهاری در بوستان‌ شهر قم توسط این گروه جهاد خبر داد. 

وی افزود: همزمان با نیمه ماه مبارک رمضان و سالروز خجسته میلاد کریم آل الله، حضرت امام حسن مجتبی (ع)، شهروندان قمی با حضور در مراسمات جشنی که به همین مناسبت در بوستان‌های منتخب شهر برپا شد، عشق و ارادت خود را به ساحت ملکوتی اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی در بوستان‌ها خصوصاََ در فضای شهر مقدّس قم، از اهمیت و ضرورت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: بحمدالله حدود ۵ سال است که در این حوزه مشغول فعالیت هستیم و شاهد تأثیرات مثبت فراوانی در این مدّت بوده‌ایم.

این فعّال فرهنگی با انتقاد از عدم همکاری لازمِ دستگاه‌های دولتی‌ که قانوناََ موظّف به مساعدت و حمایت از گروه‌های جهادی هستند، گفت: ما در مجموعه فرهنگی شهید محمد رضا شفیعی، با هدف ایجاد امنیت فرهنگیِ شهر، هیچ‌گاه منتظر مسئولین نبودیم و انشاالله نخواهیم بود و همواره طبق فرمایش رهبر عزیز انقلاب، آتش به اختیار عمل خواهیم نمود.

وی همچنین به تشریح برنامه‌های انجام شده در جشن‌هایی که مناسبت میلاد امام مجتبی علیه‌السلام در بوستان‌ها برپا شد پرداخت و افزود: در شب و روز نیمه رمضان در بوستان‌های: حافظ، هاشمی، نجمه، عطار، طراوت و بنفشه در نیروگاه، باجک، زنبیل‌آباد، پردیسان و بنیاد، غیر از مراسم مولودی‌‌خوانی، برنامه‌های دیگری چون: اجرای گروه‌های سرود، سخنرانی، جزءخوانی قرآن کریم، برگزاری مسابقه، اهداء جوایز نقدی و غیرنقدی، توزیع افطاری ساده و برپایی نماز جماعت مغرب و عشا نیز انجام شده است.

گفتنی است تشکل و گروه جهادی - تبلیغی شهید محمد رضا شفیعی، از جمله گروه‌هایی است که با مجوّز سازمان بسیج سازندگی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در راستای امنیت فرهنگی و اخلاقی، فعالیت دارد.

ارسال نظرات