۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴
کد خبر: ۷۶۰۵۱۶
رئیس دفتر شورای نگهبان در کرمانشاه:

۵ هزار ناظر در شعب رأی‌گیری کرمانشاه حضور دارند

۵ هزار ناظر در شعب رأی‌گیری کرمانشاه حضور دارند
کرمانشاه ـ حجت الاسلام مفید گفت: ۵ هزار و ۴۰۷ ناظر، وظیفه نظارت و بازرسی انتخابات ریاست‌جمهوری را در استان کرمانشاه عهده‌دار هستند و سلامت انتخابات با توجه به تأکید مقام معظم رهبری همواره در دستور کار قرار دارد و این مهم به معنای تحقق خواست و اراده مردم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، حجت‌الاسلام محسن مفید امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی شهادت رئیس‌جمهور و جمعی از همراهان ایشان فرآیند برگزاری انتخابات در کشور بر اساس قانون آغاز شد و در کمتر از ۵۰ روز زمینه برگزاری این رویداد مهم ملی فراهم آمد.

رئیس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه گفت: بر همین اساس هیأت اجرایی و نظارت در استان کرمانشاه در کمترین زمان ممکن تشکیل و احکام اعضای ستاد انتخابات توسط استاندار کرمانشاه ابلاغ شد و جانمایی شعب اخذ رأی انجام گرفت.

حجت الاسلام مفید تصریح کرد: بر اساس آخرین آمارها مشارکت مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری مطلوب ارزیابی و پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت در ساعات آینده افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: پس از مشخص‌شدن فرآیند انتخابات، اعضای هیأت نظارت مستقر در شعب اخذ رأی مشخص شدند و آموزش لازم به افراد در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام گرفت و همچنین در راستای افزایش سطح آمادگی ناظران سه مرحله رزمایش برگزار شد.

رئیس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رأی و نظر مردم را در نحوه مدیریت کشور تعیین‌کننده و اثرگذار می‌داند زیرا انتخابات تحقق نظام مردم‌سالاری دینی بوده و امروز به تعبیر مقام معظم رهبری لیلة‌القدر کشور است.

مفید بیان کرد: شرکت در انتخابات حق قانونی و ‌تکلیف شرعی هر شهروند است و مردم با شرکت در انتخابات می‌توانند در تعیین سرنوشت و شیوه مدیریت کشور مشارکت داشته و باید در این میان انتخاب اصلح را داشته باشند و مردم باید انتخاب اصلح را با توجه به شرایط کشور و برنامه‌های کاندیدا داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ۵ هزار و ۴۰۷ ناظر، وظیفه نظارت و بازرسی انتخابات ریاست‌جمهوری را در استان کرمانشاه عهده‌دار هستند و سلامت انتخابات با توجه به تأکید مقام معظم رهبری همواره در دستور کار قرار دارد و این مهم به معنای تحقق خواست و اراده مردم است.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه عنوان کرد: شورای نگهبان وظیفه نظارت بر اجرای درست انتخابات را عهده‌دار است و مردم می‌تواند مستندات تخلف صورت گرفته را به سامانه مردم ناظر گزارش کنند./1400/

ارسال نظرات