۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۵
کد خبر: ۷۶۰۵۲۶
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:

حضور گسترده مردم در انتخابات افتخار، اقتدار و پیشرفت را برای نظام به ارمغان می آورد

حضور گسترده مردم در انتخابات افتخار، اقتدار و پیشرفت را برای نظام به ارمغان می آورد
کرمانشاه ـ حجت الاسلام والمسلمین غفوری گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری باعث افتخار، عزت، اقتدار و پیشرفت نظام اسلامی می‌شود و پس از حضور گسترده، یکپارچه و باشکوه انتخاب فرد اصلح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله غفوری در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه اظهار داشت: نفس انسان بسیار قوی است و انسان را به بدی‌ها وادار می‌کند و پیوسته در مقابل عقل، ایجاد شبهه کرده لذا راه مصونیت از این گرفتاری‌ها تقوا است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه استان کرمانشاه در ادامه به اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده اشاره کرد و افزود: هدف ازدواج آرامش و تسکین است که در آیات قرآن نیز به آن اشاره شده است زیرا تنهایی باعث اضطراب و تشویش اذهان می‌شود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به روز مباهله اشاره کرد و گفت: ۲۴ ذی‌الحجه واقعه بزرگ مباهله در آن به وقوع پیوست، زمانی که رسول‌الله(ص) پس از مناظره با مسیحیان نجران و قانع‌نشدن آنها بر اینکه دین اسلام به حق است و آنها ایمان نیاوردند؛ تصمیم بر آن شد تا درخواست لعن و نفرین الهی برای اثبات حقانیت بین دو طرف رخ دهد.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری خاطرنشان کرد: جریان مباهله در تاریخ اسلام نه تنها حقانیت دین رسول خاتم را به اثبات می‌رساند بلکه بزرگترین سند حقانیت شیعیان به شمار می‌آورد.

وی همچنین به ۲۵ ذی‌الحجه روز خانواده اشاره کرد: انتخاب این روز شأن نزول آیه هل اتی در سوره الانسان که راجع به ارزش خانواده و استحکام پایه‌های آن است.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به یازدهم تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله محمد صدوقی، گفت: ایشان شهید محراب است که در ۱۱ تیرماه سال ۱۳۶۱ پس از اقامه نمازجمعه به دست منافقان کوردل در مسجد ملااسماعیل یزد به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه آیت‌الله صدوقی اصالتاً کرمانشاهی بود، خاطرنشان کرد: ایشان مردی از جنس علم، عمل و خادمی دلسوز که همیشه همراه مردم بود.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری در ادامه به دوازدهم تیرماه سالروز جنایت ناو وینسنس آمریکا در سرنگون‌کردن هواپیمای مسافربری ایران اشاره و تصریح کرد: نسل جوان و نوجوان باید بداند که آمریکا چه جنایتی انجام داده و ملت ایران به چه اندازه مظلوم بوده است.

وی اذعان داشت: ملت ایران مواضع قاطع و روشن ضد آمریکایی داشته و علیه غرب‌گرایان موضع روشنی دارد؛ امام خمینی(ره) از ملت ایران می‌خواست تا غرب‌گرایان را از کشور بیرون بیندازند.

امام جمعه کرمانشاه گفت: جنایت آمریکا که با دست رژیم اشغالگر صهیونیستی انجام می‌گیرد بر کسی پوشیده نیست، در حدود ۹ ماه از جنگ غزه می‌گذرد و در این مدت بیش از ۳۸ هزار شهید حدود ۹۰ هزار مجروح و چندین هزار مفقودالاثر از نتایج جنایت‌بار این جنگ بوده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری افزود: این جنایات دلیل بسیار قانع کننده‌ای برای ادامه دشمنی با آمریکا است، بسیاری از این جنایات بر علیه زنان و کودکان صورت گرفته است و هرچند رژیم غاصب صهیونیستی مرتکب این جنایات می‌شود اما بزرگترین حامی آن و مقصر اصلی تمام این جنایت‌ها آمریکا است.

امام جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: این جنایت به گونه‌ای روشن هستند که حتی دانشجویان آمریکایی نیز دست به اعتراض زدند، تظاهرات عظیمی در سراسر دنیا و به‌ویژه کشورهای غربی علیه این جنایات شکل گرفت لذا رسانه‌های دنیای اسلام و رسانه‌های آزاد و بی‌طرف باید این جنایات را منعکس کنند.

وی یادآوری کرد: هفته‌ای که گذشت مصادف با ۶ تیرماه سالروز سوء‌قصد به جان مقام معظم رهبری در سال ۶۰ بود ۷ تیر نیز سالروز جنایات منافقین علیه شهدای دولت بود.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری ادامه داد: امروز منافقین با چهره‌های دیگر قصد ضربه‌زدن به انقلاب را دارند و آمریکای جنایتکار از آنها حمایت می‌کند و آنها را در آغوش می‌گیرد ریشه تمام ترورها و ۱۷ هزار انسان بی‌گناهی که توسط منافقین به شهادت رسیدند و تمام شهدایی که در ۴۵ سال اخیر از دست داده‌ایم از جمله شهدای سلامت، امنیت و شهدای حرم را باید در دستان آمریکای خون‌خوار جست لذا شعار مرگ بر آمریکا از زبان مردم ما نیفتاده و نخواهد افتاد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه گفت: امروز روز حماسه‌آفرینی ملت شریف ایران اسلامی از حضور یکپارچه و گسترده در انتخابات اصل اول برای ناامیدکردن و کور کردن چشم دشمن و امیدوار کردن دوستان است.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری باعث افتخار، عزت، اقتدار و پیشرفت نظام اسلامی می‌شود، پس از حضور گسترده، یکپارچه و باشکوه انتخاب فرد اصلح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای می‌فرماید اصلح کسی است که به مبانی انقلاب و نظام اعتقاد قلبی، عملی و واقعی داشته باشد، همچنین رئیس جمهور کسی است که کارآمد باشد و در انجام کارها توانایی داشته و شب و روز نشناسد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: رئیس‌جمهور منتخب باید در کارهای خود از عناصر، همکاران و مشاوران خوب و مؤمن استفاده کند، بنابراین در انتخاب یک رئیس‌جمهور باید به اطرافیان او هم دقت شود توان و نشاط کار همراه با اعتقاد راسخ به مبانی انقلاب موجب احراز صلاحیت است.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری با بیان اینکه شخصی که صلاحیت او احراز شود می‌تواند از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کند، خاطرنشان کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ملاک‌های شخص اصلح بسیار روشن است ان‌شاءالله مردم عزیز ایران و استان علاوه بر حضور گسترده و یکپارچه در انتخابات با انتخاب فرد اصلح به تکلیف شرعی خود عمل خواهند کرد./1400/

ارسال نظرات